top of page
תביעת נזק רכוש לרכב | עורך דין נזקי רכב | אושיק אליהו - משרד עורכי דין

נזקי רכוש לרכב

נראה כי דרך המלך לקבלת פיצוי בגין נזקי רכב, היא הגשת תביעה כנגד הנהג הפוגע או חברת הביטוח שלו, פשוט וקל. הרי לשם כך אנו מבטחים את רכבינו? אך המציאות שונה בתכלית, חברות הביטוח מערימות קשיים, כמו כן הנהגים הפוגעים מתחמקים מאחריותם או מה כדי לעשות? והאם בכל מקרה כדי להפעיל את הפוליסה.

תביעת נזקי רכוש לרכב

מדי שנה מוגשות בבתי המשפט בישראל 35 אלף תביעות שעוסקות בנזקי רכוש לרכב, על תחום תביעות ביטוח הרכב חלות הוראות של חוק חוזה הביטוח, הוראות ספציפיות של המפקח על הביטוח והחוקים הכלליים, לרבות פקודת התעבורה.

תביעת נזקי רכוש בתאונת דרכים

בעת התרחשות תאונת דרכים נגרמים בין היתר נזקי רכוש לרכב – מרבית הנהגים מקדימים ועושים ביטוח לרכב הכוללים ביטוח צד ג' על מנת להימנע מלפצות בגין נזקי רכוש לרכב כל עוד הוכחה אשמתם.
בתביעה בגין נזקי רכב בתאונת דרכים ניתן לתבוע בפיצוי כספי הן את האחראי לקרות התאונה והן את חברת הביטוח שלו. 

 

לצערנו והלכה למעשה חברות הביטוח עלולות לעשות, כל שביכולתן כדי להתחמק מתשלום דמי הביטוח או להפחיתו באופן ניכר. במקרים אלו מומלץ להיעזר בייצוג משפטי של עורך דין תביעת נזקי רכב, על מנת למצות את זכויותיכם ולקבל את מלוא סכום הפיצויים המגיע לכם על פי חוק.

במה עורך דין נזקי רכב יכול לסייע ?


משרדנו ממליץ כי בתביעות בסכומים נמוכים (עד 20 אלף ₪), לא להפעיל את הפוליסה, הפעלת הפוליסה תגרור אחריה הפסדים משמעותיים בצורת התייקרות הפוליסה, אובדן הנחה הניתנת בגין העדר תביעות.


כמו כן, תשלום השתתפות עצמית שיכולה להגיע לאלפי שקלים, כינון הפוליסה ועוד. חשוב להדגשי כי כל מקרה הוא לגופו, ויש לבחון לעומק את אסטרטגית הפעולה הנכונה, מומלץ להתייעץ עם עורך דין מנוסה, לגיבוש דרך הפעולה נכונה ביותר.

הדרך הנכונה להגשת תביעה תביעת נזק רכוש לרכב

נראה לעתים כי הגשת תביעה אינה דבר מסובך, וניזוקים רבים מתפתים להגיש תביעתם בבית המשפט לתביעות קטנות.  
הסיכון בהגשת תביעה קטנה מתעצם כאשר שמצד אחד עומד התובע (זה שרכבו נפגע) לבדו וכנגדו עומד נציג מטעם חברת הביטוח בעל ניסיון רב המייצג את האינטרסים של חברת הביטוח בלבד, עורך די נזקי רכב מקצועי שיעמוד לצידכם בשעה זאת יהווה חיזוק משמעותי לתביעתכם.


כמו כן נדרש ניהול התיק והוכחת הנזקים והגורם האחראי לתאונה, דברים אלו קריטיים וניהול שגוי יכול בנקל להוביל את בית המשפט לדחות את התביעה, כאשר התובע ימצא עצמו ללא הפיצוי המגיע לו.
ייצוג משפטי בלווי עורך דין תביעת נזקי רכב מנוסה משפר לאין ערוך את סיכויי הצלחת התביעה וקבלת פיצוי מלא. 
 

סוגי התביעות ופיצוי בגין נזקי רכב 

תביעה לנזק ישיר - נזק רכוש לרכב

תביעות לנזקים הישירים שנגרמו לרכב כתוצאה מתאונה לדוגמה, נזק לשלדה, כיפופי פח, החלפת טמבון או כנף, את נזקים אלו ניתן לכמת על ידי חוות דעת של שמאי רכב, השמאי מעריך את גובה הנזק שנגרם, כאשר לחוות הדעת השמאי נותן את שומתו גם בנוגע לירידת הערך של הרכב בעקבות התאונה. כל הרכיבים האלו ביחד עם רכיבים נוספים מוגשים לתביעת פיצוי.
 

תביעה לנזק עקיף - נזק רכוש לרכב

כפי שציינתי בתחילת דברי, כאשר בוחרים להפעיל את הפוליסה אצל חברת הביטוח, נגרמים גם נזקים עקיפים לבעל הרכב כגון: השתתפות עצמית, השתתפות עצמית לירידת ערך, כינון, ימי השבתה של הרכב(רכב עבודה), אובדן רווחים, עוגמת נפש וכו', נזקים אלו יכולים בקלות להגיע לאלפי שקלים ואף לעשרות אלפים. כאשר ברוב המקרים מבוטח בידיעה או שלא מוותר על תביעתם, ונשאר בחסרון כיס עקב אירוע שלא נגרם באשמתו.

עורך דין נזקי רכוש לרכב

משרדנו מתמחה ומנהל עשרות תביעות נזקי רכוש לרכב, מדי חודש בבתי המשפט השונים ברחבי הארץ בגין נזקי רכוש הנגרמים לרכבים, ולמבנה. תביעות אלה מוגשות על פי פקודת הנזיקין מטעם בעל הרכוש הנפגע כנגד המזיק או כנגד המבטחת. 

ככול ונגרם נזק כלשהו לרכבכם, ייתכן מאוד שתוכלו לקבל פיצויים מחברת הביטוח או מהמזיק באירוע המצער. עורך דין נזקי רכב  וביטוח אושיק אליהו, בעל ניסיון רב בכל הקשור לתביעות פח ונזקי רכוש לרכב, ניסיון זה מתבטא באלפי תיקי רכוש שאותם ניהל בהצלחה, פנו עכשיו למשרד עורכי דין אושיק אליהו ותוכלו להיות בטוחים שעורך דין נזקי פח מקצועי ייצג אתכם במקצועיות ובמסירות, עד לקבלת מלוא זכויותיכם. לתחומי עיסוק נוספים של משרדנו לחץ כאן.

אולי יעניין אותך :

או השאירו פרטים

לייעוץ ראשוני חייגו 077-2705777 

.תודה, נציג יחזור אליך בהקדם

bottom of page