top of page

תביעות תאונות דרכים

תביעות תאונות דרכים

  • Facebook

דיני ביטוח -  22.7.22,   14:25

תמונה מתוקנת.jpg

רובנו נתקלנו בתאונת דרכים במהלך חיינו, אם זה ממש בעצמנו, ואם זה ברחוב או בכביש לידינו. כמעט תמיד, יגרם נזק, אם הייתם מעורבים בתאונת דרכים, ברור כי מלבד הפגיעה בגוף, כך גם הפגיעה הכספית קשה, לכן כדי לדעת מה אומר החוק במצב זה, ומהן האפשריות העמודות לרשותכם על מנת לקבל את מלא הזכויות הגופניות והכספיות, כל זאת ועוד במאמר הבא.

תביעות תאונות דרכים | כך תגדיל את הפיצוי המגיע לך - עו"ד אושיק אליהו

תביעות תאונות דרכים – מה אומר החוק ופסיקת בתי המשפט ?

לפי הפסיקה והחוק, תאונת דרכים נחשבת בכל מקרה של מעורבות רכב, גם אם הוא חונה. כל מצב שנחבלתם, והיה שם רכב ממונע, וככלל יחשב הדבר כתאונת דרכים, אלא אם יוכח בדרך כלשהי אחרת.

 

ככול ומדובר על נזקי גוף בלבד תביעות תאונות דרכים, פותחות את השער לקבלת פיצוי על פי חוק פיצויים נפגעי תאונות דרכים, הקובע סדרי דין והוראות מיוחדות, בניהם כי לא משנה האשמה בתאונה וכל עוד התאונה מוגדרת תאונת דרכים אתם זכאים לפיצוי דוגמא נוספת הינה בהתייחסות בחוק להתנהלות של עורכי הדין בניהול התיקים באירוע כזה, דוגמא אחת לכך היא הגבלת שכר הטרחה שמותר לגבות בניהול התיק.

 

גם אם הנזק הוא נזק הרכוש, כלומר נגרם לכם נזק לרכב שהיה מעורב בתאונת הדרכים, וגם אם נגרם לך נזק לפיזי לגוף, בדיוק לשם כך נועדו תביעות תאונות דרכים בבתי משפט. חשוב מאוד להבין מה הזכויות העומדות לכל אזרח במדינה, ולכל מקרה, מצער ככל שיהיה.

תביעות תאונות דרכים בגין נזק לרכב

 

החוק והפסיקה לא פסחו גם על נזקים הנגרמים לרכב ולרכוש בגין תאונות דרכים, במילים אחרות ולא מן הנמנע כי גם בתביעות בגין תאונות דרכים, יהיו כרוכים גם נזקי גוך וגם נזקי פח לרכב, כאשר במישור של נזקי הפח לרכב, יש לתבוע על פי פקודת הנזיקין, ולהוכיח את אשמתו של הנהג השני לתאונה, כלומר להוכיח את רשלנותו לתאונה וכיוצא מכך את הנזק שנגרם לכם ולרכבכם.

איך מוכיחים תביעות תאונות דרכים ?

 

  • תיעוד – אחד הדברים החשובים במקרה של תאונה הוא התיעוד גם אם הנזק הוא פיזי או לרכוש, איסוף הראיות לנזק שנגרם ולהוכחתו, וגם תיעוד הגורם לנזק. תצטרכו גם להוכיח שנגרם נזק, וגם להוכיח מי אחראי אליו, או גרם לו. לכן מומלץ החל מהרגע הראשון כבר להרים טלפון לעורך דין שמבין בתביעות נזיקין בתאונות דרכים. חלק חשוב מאוד מהתיעוד כולל כמובן החלפת פרטים עם הפוגע.

  • נזק לרכב - יש לתעד ככול הניתן אתנזק שנגרם וככול הניתן לצלם ולהסריט, את מיקום הרכבים ומיד לאחר התאונה כך שגורם חיצוני יוכל לראות להתרשם באופן בלתי אמצעי שאתם לא אשמים בתאונה, כמו כן כך שיחה עם הצד השני בעדיפות שתהיה מתועדת, ובוודאי אם הוא לוקח אחריות לקרות התאונה

  • פנו לקבלת סיוע רפואי - כמובן שזה הדבר הראשון במקרה שישנה פגיעה רצינית. אבל גם אם מדובר על פגיעה קטנה, בדקו את עצמכם, וכמובן תעדו כל תרשומת רפואית ושמרו כל מסמך, ישמש אתכם מאוד להוכחת הנזק.

  •  

  • דיווח – לאחר הטיפול הרפואי, לכו לתחנת המשטרה והגישו תלונה. ספרו ככל יכולתכם על האירוע, בפירוט רב, וקבלו מהם אישור על חלקכם בעסק. דווחו כמובן גם למקום העבודה שלכם והקרובים אליכם. וכמובן, גם לכך שמרו תיעוד ופנו לעורך דין לתביעות נזיקין של תאונות דרכים, אם לא עשיתם זאת עד כה.

<<<     לייעוץ ראשוני חייגו 077-2705777     >>>

איך עורך דין המתמחה תביעות תאונות דרכים יכול לסייע לכם ?

משרדנו עוסק בתחומים אלו שנים רבות תוך ייצוג אלפי לקוחות, משרדנו מתאפיין במתן שרות ומענה לא פחות ממצוין.

 

משרדנו מאמין בליווי מרגע התאונה, תוך ניהול ההליך בבית המשפט, ועד לתוצאה המיוחלת. אחת ההחלטות החשובות שתקבלו לאחר תאונת דרכים, היא הבחירה בעורך דין המתמחה בתביעה בגין תאונות דרכים.

 

עורך דין טוב ומומלץ יכול למקסם לכם את הפיצויים, ולמצות את זכויותיכם עד תום. ובכל אלו משרדנו ניחן, אנחנו נדאג להשיג עבורכם את הפיצוי המקסימלי.

 

לסיכום, תמיד אפשר לחשוב שכל אחד יכול, וכל אחד מספיק חכם כדי לדאוג לעצמו, ואפילו לייצג את עצמו בהליך של תביעות תאונות דרכים. אך בסוף זכרו, הרווח משכירת עורך דין, שיעבוד מול הצד השני, אם זו חברת הביטוח, ואם זה המזיק, יעלה עשרת מונים על כל שכר טרחה שתנסו לחסוך בייצוג בעצמכם.

אולי יעניין אותך :

או השאירו פרטים

לייעוץ ראשוני חייגו 077-2705777 

bottom of page