עורך דין תאונות דרכים

נפגעי תאונת דרכים - על פי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים

 -  02.11.18  17:15 

החוק בישראל עושה הבדל בין תאונת דרכים שהיא תאונה שיש בה פגיעה גופנית עליה חל חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים, והחוק קובע אין אין חשיבות למי אשם בתאונה, הנפגע בפגיעת גוף תמיד יקבל פיצוי והשאלה היא ובהתאם לפרמטרים רבים מה גובה הפיצוי.

מהי תאונת דרכים?

חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים, קובע כי תאונות דרכים היינה כל תאונה שנגרמת משימוש ברכב מנועי, החוק והפסיקה מרחיבים את ההגדרה ומכניסים לגדר החוק גם סיטואציות שונות שלאו דווקא מוגדרות כתאונה שגרתית, לדוגמה בשעת יציאה וכניסה לרכב, ומתחבורה ציבורית,  פגיעה שנגרמה עקב הכוח המכני של הרכב ועוד, אלה יוכרו כנפגע תאונת דרכים וגם אלו שנפגעו תוך כדי פעולות תיקון באמצע הדרך אשר היו הכרחיות להמשך הנסיעה, וכמובן שגם מי שנפגע כהולך רגל ייחשב כנפגע תאונות דרכים.

חשיבות הפנייה לעורך דין תאונות דרכים

בראש ובראשונה חשוב מאוד ליצור קשר עם עורך דין תאונות דרכים מקצועי קרוב וסמוך ככול הניתן לתאונת הדרכים, פנייה כאמור והכוונה ע"י עורך דין תאונות דרכים מגדלים באופן משמעותי את הפיצוי מחברת הביטוח בנוסף עורך הדין יכול למנוע מטעויות העלולות היגרם כתוצאה בהתנהלות מול חברת הביטוח, כאשר אדם פונה בצורה עצמאית לחברת הביטוח.

חשוב להדגיש כי למרבה הצער, הנפגעים בתאונות דרכים עלולים להיתקל בקשיים רבים בניסוח של החוק על סעיפיו הרבים ועל התקנות שהוצאו מכוחו, כאשר על החוק והתקנות יש להוסיף עוד מאות פסקי דין אשר מתעדכנים חדשות לבקרים, ופעולה שאינה מקצועית עלולה להוציא את מקרה תאונת הדרכים מגדר חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים.
 

נזקי גוף בתחבורה ציבוריות כיצד ניתן לקבל פיצוי?


כמעט בכל נסיעה שגרתית בתחבורה ציבורית, בעיקר בקווים עירוניים עמוסים, נהג האוטובוס עלול לבלום בפתאומיות את הרכב, וכתוצאה מכך נוסעים יכולים לאבד שיווי משקל ולהחליק על הרצפה, או לעוף קדימה על נוסעים אחרים ואף להיפצע מחפצים חדים וכדומה.

 

נפילה במדרגות בזמן עלייה לאוטובוס לאחר עצירה בתחנה, יכולה להיחשב כתאונה כללית, אשר בגינה ניתן לתבוע את הנהג או את חברת האוטובוסים בגין רשלנות. בתאונה אשר נגרמה עקב חוסר זהירות או רשלנות הנהג, מחויבת חברת האוטובוסים לשאת בתשלום פיצויים עבור הנפגעים, וכדי לקבל פיצויים יש להגיש תביעת נזיקין נגד חברת התחבורה באופן ישיר.

 

במקרים מסוימים נפילה באוטובוס מוגדרת כתאונת דרכים, גם אם לא אירעה כל התנגשות בין רכב מנועי אחד לרכב אחר או לאדם. כאשר מדובר בתאונת דרכים על פי הגדרתה בחוק פיצויים לנפגעי תאונות דרכים, תוגש תביעה נגד חברת הביטוח של האוטובוס, והנפגע יהיה זכאי לפיצוי בגין מלוא נזקי הגוף שנגרמו לו כתוצאה מהתאונה.

 

כדי להגיש תביעה שבה היה מעורב אוטובוס, חשוב לשמור כל דבר שעשוי לסייע לנפגע להוכיח את מעורבותו בתאונה, כגון: עדי ראיה שהיו באוטובוס בעת הפגיעה, כרטיס נסיעה, דוח של מד"א, רישום רפואי של חדר מיון או קופת חולים וכל תיעוד ומסמך שיכולים לעזור.

 

הנפגע אינו נדרש להציג את פרטי חברת הביטוח של הרכב וגם לא את מספר הרישוי ופרטי הנהג. בהיעדר פרטים של חברת הביטוח, התביעה תוגש נגד חברת האוטובוסים. הנפגע יהיה זכאי לקבל פיצויים מחברת הביטוח, כל עוד יוכיח שאכן היה מעורב בתאונת דרכים בעת נסיעה באוטובוס, וכדי למצות את מלוא הזכויות, רצוי לפנות לעורך דין העוסק בתביעות נזקין טרם הגשת התביעה.

צפו בוידאו - 10 כללי זהב תאונות דרכים

עורכי דין תאונות דרכים

משרד עורך הדין אושיק אליהו הוא מהמשרדים המובילים בייצוג נפגעי תאונות דרכים, משרדנו נתמך בסגל רפואי המסייע לנפגעים ולמשרד להגיע לפיצויים גבוהים ובזמן קצר. בזכות הניסיון רב ומקצועיות המשרד מעניק שירות לא פחות ממצוין ללקוחותיו ומשיג תוצאות מוכחות במיצוי זכויותיהם של זוכים רבים. במידה והנך זוכה כאמור משרדנו ישמח להעניק לך את שירותינו. התקשר עוד היום לתיאום פגישה אישית.

ליצירת קשר וייעוץ:

אושיק אליהו - משרד עורכי דין | בן גוריון 32 רמת גן (בית אפק) | טל: 077-270-5777  פקס: 077-4703709 דוא"ל oshikelaw@gmail.com

לעדכונים ופסקי דין עקבו אחרינו בפייסבוק

קישוריים מהירים

בן גוריון 32 רמת גן (בית אפק)

  • Facebook - Grey Circle

טל:        077-270-5777

פקס:     077-470-3709

אודות משרדנו

דרכי התקשרות

משרד עורכי דין אושיק אליהו הינו משרד מוביל בייצוג וליווי לקוחות בקשת רחבה בענף המשפט האזרחי‏, מומלץ ע"י לקוחות בטיפול בתביעות ביטוח, אזרחי ונזיקין. עורך דין אושיק אליהו הינו בעל ניסיון של שנים רבות וטיפול באלפי תיקים בתביעות ביטוח ונזיקין ואזרחי, משרדנו מתמחה במתן שרותי ייעוץ משפטי לקוחות לצורך הגשת תביעות ביטוח נגד חברות ביטוח בתחומים של: ביטוח תאונות אישיות, ביטוח סיעודי, אובדן כושר עבודה, ביטוח אובדן כושר עבודה, ביטוח נכות מתאונה, תאונות עבודה, ביטוח חיים, ביטוח רכוש ועסק, ביטוח תאונות אישיות ונזקי גוף, תאונות דרכים, ביטוח רכב, נזקי רכב, העדר כיסוי ביטוחי, צוואות, הוצל"פ, תביעות אזרחיות וייצוג בבית משפט. בדקו את זכויותיכם: פנו אלינו לקבלת ייעוץ מקצועי ואישי ללא התחייבות.