top of page

עורך דין תאונות דרכים מומלץ

עורך דין תאונות דרכים מומלץ

עו"ד תאונות דרכים 

"הקו המנחה את משרדנו הוא רוח צעירה ויצירתית אך מנוסה. המשרד חרט על דגלו לתת לכל לקוח את היחס האישי

 

וההרגשה כי הוא הלקוח היחיד של המשרד, תוך הענקת ליווי אישי וצמוד בגובה העיניים, ולעשות את כל הניתן ומעבר על מנת

 

לשרת את הלקוח ולהביאו לתוצאה המקסימלית המבוקשת על ידו במינימום האפשרי של הוצאות."

עורך דין תאונות דרכים | מובילים בהשגת פיצוי מקסימלי  | עו"ד אושיק אליהו

תודה ! נציג יחזור אליך בהקדם

או השאירו פרטים

לייעוץ ראשוני חייגו 077-2705777 

מהי תאונת דרכים על פי הגדרת החוק ?

החוק בישראל עושה הבדל בין תאונת דרכים שהיא תאונה שיש בה פגיעה גופנית עליה

חל חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים, המשמעות היא כי אין חשיבות למי אשם בתאונה

הנפגע בפגיעת גוף תמיד יקבל פיצוי והשאלה היא ובהתאם לפרמטרים רבים מה גובה הפיצוי.

חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים, קובע כי תאונות דרכים היינה כל תאונה שנגרמת משימוש ברכב מנועי, החוק והפסיקה מרחיבים את ההגדרה ומכניסים לגדר החוק גם סיטואציות שונות שלאו דווקא מוגדרות כתאונה שגרתית, לדוגמה בשעת יציאה וכניסה לרכב, ומתחבורה ציבורית,  פגיעה שנגרמה עקב הכוח המכני של הרכב ועוד, אלה יוכרו כנפגע תאונת דרכים וגם אלו שנפגעו תוך כדי פעולות תיקון באמצע הדרך אשר היו הכרחיות להמשך הנסיעה, וכמובן שגם מי שנפגע כהולך רגל ייחשב כנפגע תאונות דרכים. 

                                                                                           

תביעות תאונות דרכים – את מי תובעים?


החוק קובע כי ישנה אחריות מוחלטת על חברת הביטוח אשר ביטחה את הרכב המנועי, לפיכך ועל פי החוק כל מי שנפגע בתאונת דרכים, עליו לתבוע את חברת הביטוח שבטחה את רכבו. החוק קובע עוד כי כל הרכבים הממונעים (לרבות כלי רכב), מחויבים בביטוח חובה. הרציונל הוא כי תאונות דרכים ופציעות בעקבותיהם, הם דבר שכיח ובכך מבטיחה המדינה שכל מי שנפגע בתאונת דרכים יהיה זכאי לפיצוי, כמו כן מומלץ להתייעץ עם עורך דין לענייני תאונות דרכים הבקיא בתחום ובעל ניסיון דבר שיכול להבדיל בין פיתוי של אלפי שקלים לפיצוי של מאות אלפי שקלים.

 

תאונת דרכים ללא ביטוח חובה -  מה עושים ?

 

כאשר רכב אינו מבוטח ביטוח חובה או שפג תוקפו של ביטוח החובה, הרי יש בפנינו במקרה מיוחד, שכן, מחד אין חברת ביטוח אותה ניתן לתבוע, ומאידך החוק קובע כי לא ניתן לתבוע צד ג' אחר. 


על מנת להתגבר על מצב זה, בה ניזוק לא יקבל פיצוי, הוקמה הקרן לפיצוי נפגעי תאונות דרכים והיא נקראת “קרנית“.
קרנית הנה סוג של חברת חברת ביטוח, בדיוק למקרים האלו בהם אין ביטוח על פי חוק, כלומר, במקרה שבו נפגע בתאונת דרכים והרכב היה ללא ביטוח חובה, יהיה זכאי הנפגע לתבוע את קרנית ויהיה זכאי לפיצוי מלא כאילו תבע חברת ביטוח אשר ביטחה בביטוח חובה.

חשוב לציין כי אין זה מדובר על מקרה רגיל בו מכיר החוק ונותן פיצוי באופן מידי, כמו כן הפסיקה סייגה זאת את הפיצוי ואופן התביעה, לכן מדובר בתביעה מורכבת יותר, אם נפגעת בתאונת דרכים או שפגעת בתאונת דרכים חלילה, הדבר המומלץ הראשון לעשות זה לשוחח עם עורך דין לענייני תאונות דרכים שינחה אותך מה הדבר הנכון ביותר לעשות.

                                                        

 

עורך דין תאונות דרכים מומלץ ע"י לקוחות ומנוסה תחום תאונות הדרכים, בסבירות גבוה ביותר יחזק ובאופן משמעותי את הסיכוי שלכם לקבל פיצוי מקסימלי, תביעות תאונות דרכים, עשויות להיות מורכבות, ובנוסף חברות הביטוח כגוף כלכלי לא ממהרות לשלם אם בכלל. לכן ליווי והעברת הטיפול בתביעתם לעורך דין תאונות דרכים שמומלץ מתוך ניסיונו בתחום, יחסוך לכם כאבי ראש רבים, התעסקות בבירוקרטיה, ימקד אתם אל המטרה, במילים אחרות עו"ד תאונות דרכים מנוסה, יתן לכם יצרון נוסף ומשמעותי מול אותה חברת ביטוח אשר ביטחה את הרכב בביטוח חובה, שברוב המקרים וללא עורך דין חזקה בהרבה מהנפגע. >>> ליעוץ מקצועי ראשוני חייגו או לחצו כאן 077-2705777.

תאונות דרכים הולך רגל - האם זאת תאונת דרכים על פי חוק ? 


עורכי דין תאונות דרכים נתקלים כבשגרה מה עושים במקרה שבו נפגע הולך רגל מרכב, כאשר ברור שהולך הרגל עצמו אינו מבוטח,  התשובה על כך שגם הולך רגל במקרה יהיה זכאי לפיצוי כמו כל נפגע מתאונת דרכים, דרך המלך היא לתבוע את ביטוח החובה של הרכב הפוגע, וכאשר מדובר על תאונת פגע וברח יש לתבוע את קרנית. 

 

תאונות הדרכים שהן גם תאונת עבודה - את מי תובעים ?


עובדת דרכים בדרך לעבודה הינה דבר שגיר, אם תאונת הדרכים התרחשה בדרך לעבודה במהלכה או בחזרה ממנה, בחלק הארי של המקרים יקבע כי התאונה הנה גם תאונת עבודה, לפיכך ניתן לתובע גם את המוסד לביטוח הלאומי לקבלת פיצוי בגין תאונת העבודה.
פעולה זו מול הביטוח הלאומי אינה מאיינת את התביעה מול חברת הביטוח, ניתן לתבוע את חברת הביטוח של הרכב וגם זו תעניק לנפגע פיצוי כספי. אך, הפיצוי שנתן מחברת הביטוח יהיה בקיזוז התשלום שהתקבל מהביטוח לאומי.

כיצד מגישים תביעה בגין תאונות דרכים ?


יודגש בהקשר זה כי ניהול נכון של התביעה על ידי עורך דין תאונות דרכים מומלץ ומנוסה, יכול להתוות לנפגע את דרך האסטרטגיה הנכונה ואת מי לתבוע, ללא ייצוג נאות, הנפגע לוקח על עצמו סיכון כי חברת הביטוח תנכה מהפיצוי, את סכום הפיצוי אשר יכול הנפגע לקבל מהביטוח הלאומי.

האם על כל נזקי גוף בתאונת דרכים זכאים לפיצוי ? 

 

התשובה כללית היא כן, מאחר וכאשר התאונה מוכרת כתאונת דרכים, ולא נדרש להוכיח בתביעת תאונות דרכים מי אשם או התרשל, כל שנותר הוא גובה הנזק, או במילים פשוטות כמה כסף תקבלו, אם זה נשמע כעת פשוט, אז לא כך הם פני הדברים, חברת הביטוח מערימה קשיים, על מנת לשלם כמה שפחות, כאשר למבטחת יתרון רב על פני הנפגע בתאונת דרכים, לכן עורך דין תאונות דרכים מומלץ, ופנייה מוקדמת עליו עוד בטרם הוגשה תביעה כנגד חברת הביטוח, יוצר איזון כוחות ויתרון משמעותי לנפגע על פי חברת הביטוח.

 

כמו כן כאשר נפגע בתאונות דרכים ביטוח את עצמו טרם התאונה בביטוח תאונות אישיות, יוכל לפנות לפוליסת הביטוח שלו ולתבוע את תגמולי הביטוח המגיעים לו, כך גם במקרה של אובדן כושר עבודה ניתן לתבוע את הפנסיה "פנסיית נכות" כמו גם פוליסות של ביטוח חיים והכל תלוי מה סוג הנזק גוף שנגרם.

מהם הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים ?


הפיצוי המגיע לנפגע בתאונת דרכים הנו בהתחשב בגילו של הנפגע, כמה שנים נשארו לו עד לפנסיה, השתכרות ממוצעת לפני ואחרי התאונה, הנזק והפגיעה שנגרמה (נכות, כאב וסבל בלבד). כמו כן, מחושב עזרת הקרובים עליו והתלות בהם בחלוף השנים וכן הוצאות רפואיות עקב התאונה והעלולים להיות בעתיד.

מהי תקופת ההתיישנות בתביעת נזקי גוף בתאונת דרכים ?

תחילה נסביר מהי התיישנות תביעה, שלה חשיבות קריטית, התיישנות תביעה קובעת בעצם את המועד, שמתחיל להיספר ממועד קרות התאונה, או הידיעה על הנזק שנגרם, כאשר לאחר מועד זה לא ניתן להגיש תביעת תאונת דרכים, כמובן שישנם חריגים להתיישנות תביעה אך הם מעטים לעומת הכלל של התיישנות תביעה ויש לבדוק את התיישנות התביעה והאם ישנו חריג במקרה שלכם. במילים אחרונות, ככול ולא מוגשת תביעה על הנזקים שנגרמו, במועדים טרם ההתיישנות, לא ניתן יהיה להגיש תביעות נזקי גוף בגין תאונת הדרכים כנגד המזיק או את חברת הביטוח בגין אותם נזקי גוף שנגרמו.

 

על פי פקודת הנזיקין, וחוק ההתיישנות, תביעת נזיקין לרבות תביעה בגין תאונת דרכים, מתיישנת אחרי שבע שנים, ממועד קרות התאונה, או גילוי הנזק, כמו כן יש גם חריגים לכלל של שבע שנים, והוא כאשר מתגלה הנזק באיחור ממועד התאונה או הקשר הסיבתי של הנזק לתאונה. חריג נוסף הוא קטינים שעליהם "משפיע" חוק ההתיישנות בצורה שונה וקובע כי, שבע השנים של הקטין מתחילים כאשר הוא מגיע לגיל 18, כלומר הוא יכול לתבוע עד להגיעו לגיל 25, וזאת על מנת לאפשר לאותו קטין להגיע לבגרות ולהבנה על הפגיעות והפציעות שנגרמו לו בתאונת הדרכים ולתבוע בצורה מושכלת בבגרותו וזאת מבלי לקפח אותו.

 

לאור כך אנו ממליצים תמיד ומיד לאחר קרות התאונה, להתייעץ עם עורך דין ורצוי עורך דין תאונות דרכים מומלץ ומנוסה על מנת שילווה אתכם מתחילת התהליך ויסב את תשומת ליבכם למועדי ההתיישנות שעלולים לחבל בתביעת תאונות דרכים אשר קרתה לכם שהם כאמור קריטיים.

עורך דין תאונות דרכים מומלץ - כיצד יכול לסייע ?

בראש ובראשונה חשוב מאוד ליצור קשר עם עו"ד תאונות דרכים מקצועי קרוב וסמוך ככול הניתן לתאונת הדרכים, מגדילה באופן משמעותי את הפיצוי מחברת הביטוח בנוסף עורך הדין יכול למנוע מטעויות העלולות להיגרם כתוצאה בהתנהלות מול חברת הביטוח, כאשר אדם פונה בצורה עצמאית לחברת הביטוח.

חשוב להדגיש כי למרבה הצער, הנפגעים בתאונות דרכים עלולים להיתקל בקשיים רבים בניסוח של החוק על סעיפיו הרבים ועל התקנות שהוצאו מכוחו, כאשר על החוק והתקנות יש להוסיף עוד מאות פסקי דין אשר מתעדכנים חדשות לבקרים, ופעולה שאינה מקצועית עלולה להוציא את מקרה תאונת הדרכים מגדר חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים.

האם פגיעה בתחבורה ציבורית הינה תאונת דרכים ?


כמעט בכל נסיעה שגרתית בתחבורה ציבורית, בעיקר בקווים עירוניים עמוסים, נהג האוטובוס עלול לבלום בפתאומיות את הרכב, וכתוצאה מכך נוסעים יכולים לאבד שיווי משקל ולהחליק על הרצפה, או לעוף קדימה על נוסעים אחרים ואף להיפצע מחפצים חדים וכדומה.

 

נפילה במדרגות בזמן עלייה לאוטובוס לאחר עצירה בתחנה, יכולה להיחשב כתאונה כללית, אשר בגינה ניתן לתבוע את הנהג או את חברת האוטובוסים בגין רשלנות. בתאונה אשר נגרמה עקב חוסר זהירות או רשלנות הנהג, מחויבת חברת האוטובוסים לשאת בתשלום פיצויים עבור הנפגעים, וכדי לקבל פיצויים יש להגיש תביעת נזיקין נגד חברת התחבורה באופן ישיר.

 

במקרים מסוימים נפילה באוטובוס מוגדרת כתאונת דרכים, גם אם לא אירעה כל התנגשות בין רכב מנועי אחד לרכב אחר או לאדם. כאשר מדובר בתאונת דרכים על פי הגדרתה בחוק פיצויים לנפגעי תאונות דרכים, תוגש תביעה נגד חברת הביטוח של האוטובוס, והנפגע יהיה זכאי לפיצוי בגין מלוא נזקי הגוף שנגרמו לו כתוצאה מהתאונה.

 

כדי להגיש תביעה שבה היה מעורב אוטובוס, חשוב לשמור כל דבר שעשוי לסייע לנפגע להוכיח את מעורבותו בתאונה, כגון: עדי ראיה שהיו באוטובוס בעת הפגיעה, כרטיס נסיעה, דוח של מד"א, רישום רפואי של חדר מיון או קופת חולים וכל תיעוד ומסמך שיכולים לעזור.

 

הנפגע אינו נדרש להציג את פרטי חברת הביטוח של הרכב וגם לא את מספר הרישוי ופרטי הנהג. בהיעדר פרטים של חברת הביטוח, התביעה תוגש נגד חברת האוטובוסים. הנפגע יהיה זכאי לקבל פיצויים מחברת הביטוח, כל עוד יוכיח שאכן היה מעורב בתאונת דרכים בעת נסיעה באוטובוס, וכדי למצות את מלוא הזכויות, רצוי לפנות לעורך דין  לענייני תאונות דרכים טרם הגשת התביעה.

עורך דין לענייני תאונות דרכים - עורך דין תאונות דרכים מומלץ | עו"ד אושיק אליהו

עורך דין תאונות דרכים מומלץ - אין חכם כבעל ניסיון 

משרדנו מתמחה בייצוג נפגעי תאונת דרכים קלות כחמורות. ייצוג תובעים כנגד חברות ביטוח בתביעות, וזאת עפ"י חוק פיצויים לנפגעי תאונות דרכים, התשל"ה - 1975. משרדנו מלווה את הלקוח במגוון התביעות משלב הייעוץ הראשוני, עדות הרפואיות והמוסד לביטוח לאומי, ניהול משא ומתן מול חברות הביטוח ודרך הגשת תביעות לבתי המשפט.

 

משרד עורך הדין אושיק אליהו הוא מהמשרדים המובילים בייצוג נפגעי תאונות דרכים, משרדנו נתמך בסגל רפואי המסייע לנפגעים  בזכות הניסיון הרב ומקצועיות המשרד  אנו מעניקים שירות לא פחות ממצוין ללקוחותינו, אם ובמידה נפגעת בתאונת דרכים משרדנו ישמח להעניק לך את שירותינו. אם אתם מחפשים עורך דין תאונות דרכים מומלץ תקשר עוד היום לתיאום פגישה אישית. תקבל ליווי מקצועי ואישי לאורך כל הדרך עד התוצאה המיוחלת במינימום זמן.

אולי יעניין אותך :

או השאירו פרטים

לייעוץ ראשוני חייגו 077-2705777 

.תודה, נציג יחזור אליך בהקדם

bottom of page