עורך דין תאונות דרכים

עו"ד תאונות דרכים 

"הקו המנחה את משרדנו הוא רוח צעירה ויצירתית אך מנוסה. המשרד חרט על דגלו לתת לכל לקוח את היחס האישי

 

וההרגשה כי הוא הלקוח היחיד של המשרד, תוך הענקת ליווי אישי וצמוד בגובה העיניים, ולעשות את כל הניתן ומעבר על מנת

 

לשרת את הלקוח ולהביאו לתוצאה המקסימלית המבוקשת על ידו במינימום האפשרי של הוצאות."

תודה ! נציג יחזור אליך בהקדם

או השאירו פרטים

לייעוץ ראשוני חייגו 077-2705777 

החוק בישראל עושה הבדל בין תאונת דרכים שהיא תאונה שיש בה פגיעה גופנית עליה חל חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים, והחוק קובע אין חשיבות למי אשם בתאונה, הנפגע בפגיעת גוף תמיד יקבל פיצוי והשאלה היא ובהתאם לפרמטרים רבים מה גובה הפיצוי.

חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים, קובע כי תאונות דרכים היינה כל תאונה שנגרמת משימוש ברכב מנועי, החוק והפסיקה מרחיבים את ההגדרה ומכניסים לגדר החוק גם סיטואציות שונות שלאו דווקא מוגדרות כתאונה שגרתית, לדוגמה בשעת יציאה וכניסה לרכב, ומתחבורה ציבורית,  פגיעה שנגרמה עקב הכוח המכני של הרכב ועוד, אלה יוכרו כנפגע תאונת דרכים וגם אלו שנפגעו תוך כדי פעולות תיקון באמצע הדרך אשר היו הכרחיות להמשך הנסיעה, וכמובן שגם מי שנפגע כהולך רגל ייחשב כנפגע תאונות דרכים. 

                                                                                           

את מי תובעים לאחר תאונת דרכים 


החוק קובע כי ישנה אחריות מוחלטת על חברת הביטוח אשר ביטחה את הרכב המנועי, לפיכך ועל פי החוק כל מי שנפגע בתאונת דרכים, עליו לתבוע את חברת הביטוח שבטחה את רכבו. החוק קובע עוד כי כל הרכבים הממונעים (לרבות כלי רכב), מחויבים בביטוח חובה. הרציונל הוא כי תאונות דרכים ופציעות בעקבותיהם, הם דבר שכיח ובכך מבטיחה המדינה שכל מי שנפגע בתאונת דרכים יהיה זכאי לפיצוי, כמו כן מומלץ להתייעץ עם עורך דין תאונות דרכים הבקיא בתתחום ובעל ניסיון דבר שיכול להבדיל בין פיתוי של אלפי שקלים לפיצוי של מאות אלפי שקלים.

 

אם לאחר תאונת דרכים מתברר שאין ביטוח 


כאשר רכב אינו מבוטח ביטוח חובה או שפג תוקפו של ביטוח החובה, הרי יש בפנינו במקרה מיוחד, שכן, מחד אין חברת ביטוח אותה ניתן לתבוע, ומאידך החוק קובע כי לא ניתן לתבוע צד ג' אחר. 


על מנת להתגבר על מצב זה, בה ניזוק לא יקבל פיצוי, הוקמה הקרן לפיצוי נפגעי תאונות דרכים והיא נקראת “קרנית“.
קרנית הנה סוג של חברת חברת ביטוח, בדיוק למקרים האלו בהם אין ביטוח על פי חוק, כלומר, במקרה שבו נפגע בתאונת דרכים והרכב היה ללא ביטוח חובה, יהיה זכאי הנפגע לתבוע את קרנית ויהיה זכאי לפיצוי מלא כאילו תבע חברת ביטוח אשר ביטחה בביטוח חובה.

חשוב לציין כי אין זה מדובר על מקרה רגיל בו מכיר החוק ונותן פיצוי באופן מידי, כמו כן הפסיקה סייגה זאת את הפיצוי ואופן התביעה, לכן מדובר בתביעה מורכבת יותר, אם נפגעת בתאונת דרכים או שפגעת בתאונת דרכים חלילה, הדבר המומלץ הראשון לעשות זה לשוחח עם עורך דין תאונות דרכים שינחה אותך מה הדבר הנכון ביותר לעשות.

 

תאונות דרכים הולך רגל 


עורכי דין תאונות דרכים נתקלים כבשגרה מה עושים במקרה שבו נפגע הולך רגל מרכב, כאשר ברור שהולך הרגל עצמו אינו מבוטח,  התשובה על כך שגם הולך רגל במקרה יהיה זכאי לפיצוי כמו כל נפגע מתאונת דרכים, דרך המלך היא לתבוע את ביטוח החובה של הרכב הפוגע, וכאשר מדובר על תאונת פגע וברח יש לתבוע את קרנית. 

 

מה קורה כאשר תאונות הדרכים שהן גם תאונת עבודה ?


עובדת דרכים בדרך לעבודה הינה דבר שגיר, אם תאונת הדרכים התרחשה בדרך לעבודה במהלכה או בחזרה ממנה, בחלק הארי של המקרים יקבע כי התאונה הנה גם תאונת עבודה, לפיכך ניתן לתובע גם את המוסד לביטוח הלאומי לקבלת פיצוי בגין תאונת העבודה.
פעולה זו מול הביטוח הלאומי אינה מאיינת את התביעה מול חברת הביטוח, ניתן לתבוע את חברת הביטוח של הרכב וגם זו תעניק לנפגע פיצוי כספי. אך, הפיצוי שנתן מחברת הביטוח יהיה בקיזוז התשלום שהתקבל מהביטוח לאומי.

תביעה תאונות דרכים


יודגש בהקשר זה כי ניהול נכון של התביעה על ידי עורך דין תאונות דרכים מנוסה, יכול להתוות לנפגע את דרך האסטרטגיה הנכונה ואת מי לתבוע, ללא ייצוג נאות, הנפגע לוקח על עצמו סיכון כי חברת הביטוח תנכה מהפיצוי, את סכום הפיצוי אשר יכל הנפגע לקבל מהביטוח הלאומי.

 

פיצויים לנפגעי תאונות דרכים


הפיצוי המגיע לנפגע בתאונת דרכים הנו בהתחשב בגילו של הנפגע, כמה שנים נשארו לו עד לפנסיה, השתכרות ממוצעת לפני ואחרי התאונה, הנזק והפגיעה שנגרמה (נכות, כאב וסבל בלבד). כמו כן, מחושב עזרת הקרובים עליו והתלות בהם בחלוף השנים וכן הוצאות רפואיות עקב התאונה והעלולים להיות בעתיד.

 

החשיבות בפנייה לעורך דין תאונות דרכים

בראש ובראשונה חשוב מאוד ליצור קשר עם עורך דין תאונות דרכים מקצועי קרוב וסמוך ככול הניתן לתאונת הדרכים, פנייה כאמור והכוונה ע"י עורך דין תאונות דרכים מגדלים באופן משמעותי את הפיצוי מחברת הביטוח בנוסף עורך הדין יכול למנוע מטעויות העלולות להיגרם כתוצאה בהתנהלות מול חברת הביטוח, כאשר אדם פונה בצורה עצמאית לחברת הביטוח.

חשוב להדגיש כי למרבה הצער, הנפגעים בתאונות דרכים עלולים להיתקל בקשיים רבים בניסוח של החוק על סעיפיו הרבים ועל התקנות שהוצאו מכוחו, כאשר על החוק והתקנות יש להוסיף עוד מאות פסקי דין אשר מתעדכנים חדשות לבקרים, ופעולה שאינה מקצועית עלולה להוציא את מקרה תאונת הדרכים מגדר חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים.

האם פגיעה בתחבורה ציבורית חוסה תחת חוק  תאונות דרכים


כמעט בכל נסיעה שגרתית בתחבורה ציבורית, בעיקר בקווים עירוניים עמוסים, נהג האוטובוס עלול לבלום בפתאומיות את הרכב, וכתוצאה מכך נוסעים יכולים לאבד שיווי משקל ולהחליק על הרצפה, או לעוף קדימה על נוסעים אחרים ואף להיפצע מחפצים חדים וכדומה.

 

נפילה במדרגות בזמן עלייה לאוטובוס לאחר עצירה בתחנה, יכולה להיחשב כתאונה כללית, אשר בגינה ניתן לתבוע את הנהג או את חברת האוטובוסים בגין רשלנות. בתאונה אשר נגרמה עקב חוסר זהירות או רשלנות הנהג, מחויבת חברת האוטובוסים לשאת בתשלום פיצויים עבור הנפגעים, וכדי לקבל פיצויים יש להגיש תביעת נזיקין נגד חברת התחבורה באופן ישיר.

 

במקרים מסוימים נפילה באוטובוס מוגדרת כתאונת דרכים, גם אם לא אירעה כל התנגשות בין רכב מנועי אחד לרכב אחר או לאדם. כאשר מדובר בתאונת דרכים על פי הגדרתה בחוק פיצויים לנפגעי תאונות דרכים, תוגש תביעה נגד חברת הביטוח של האוטובוס, והנפגע יהיה זכאי לפיצוי בגין מלוא נזקי הגוף שנגרמו לו כתוצאה מהתאונה.

 

כדי להגיש תביעה שבה היה מעורב אוטובוס, חשוב לשמור כל דבר שעשוי לסייע לנפגע להוכיח את מעורבותו בתאונה, כגון: עדי ראיה שהיו באוטובוס בעת הפגיעה, כרטיס נסיעה, דוח של מד"א, רישום רפואי של חדר מיון או קופת חולים וכל תיעוד ומסמך שיכולים לעזור.

 

הנפגע אינו נדרש להציג את פרטי חברת הביטוח של הרכב וגם לא את מספר הרישוי ופרטי הנהג. בהיעדר פרטים של חברת הביטוח, התביעה תוגש נגד חברת האוטובוסים. הנפגע יהיה זכאי לקבל פיצויים מחברת הביטוח, כל עוד יוכיח שאכן היה מעורב בתאונת דרכים בעת נסיעה באוטובוס, וכדי למצות את מלוא הזכויות, רצוי לפנות לעורך דין תאונות דרכים טרם הגשת התביעה.

עורך דין תאונות דרכים | מובילים בהשגת פיצוי מקסימלי  | עו"ד אושיק אליהו

 -  14.4.21 ,   19:32 

עורך דין אושיק אליהו

עורך דין תאונות דרכים מומלץ

משרדנו מתמחה בייצוג נפגעי תאונת דרכים קלות כחמורות. ייצוג תובעים כנגד חברות ביטוח בתביעות, וזאת עפ"י חוק פיצויים לנפגעי תאונות דרכים, התשל"ה - 1975. משרדנו מלווה את הלקוח במגוון התביעות משלב הייעוץ הראשוני, עדות הרפואיות והמוסד לביטוח לאומי, ניהול משא ומתן מול חברות הביטוח ודרך הגשת תביעות לבתי המשפט.

 

משרד עורך הדין אושיק אליהו הוא מהמשרדים המובילים בייצוג נפגעי תאונות דרכים, משרדנו נתמך בסגל רפואי המסייע לנפגעים  בזכות הניסיון הרב ומקצועיות המשרד  אנו מעניקים שירות לא פחות ממצוין ללקוחותינו, אם ובמידה נפגעת בתאונת דרכים משרדנו ישמח להעניק לך את שירותינו. אם אתם מחפשים עורך דין תאונות דרכים מומלץ  התקשר עוד היום לתיאום פגישה אישית. תקבל ליווי מקצועי ואישי לאורך כל הדרך עד התוצאה המיוחלת במינימום זמן.

אולי יעניין אותך :

או השאירו פרטים

לייעוץ ראשוני חייגו 077-2705777 

.תודה, נציג יחזור אליך בהקדם