top of page

תביעות נגד חברות ביטוח

תביעות נגד חברות ביטוח

  • Facebook

דיני ביטוח -  15.1.23,   14:25

תמונה מתוקנת.jpg

מבוטחים רבים המגישים תביעות נגד חברות ביטוח מגלים, כי ברגע האמת חברות הביטוח לא מוכנות להכיר ולשלם את המגיע לכם על פי הפוליסה, חברות הביטוח מנצלות את כוחן וידיעתן המשפטית ושוללות פיצוי המגיע למבוטח גם שהצדק איתו, אז מה לעשות כדי לנצח את חברות הביטוח ולקבל פיצוי מקסימלי ? כל זאת ועוד במאמר הבא.

תביעות נגד חברות ביטוח | כך תנצחו את חברת הביטוח בתביעה – עו"ד אושיק אליהו

לא מן הנמנע כי תביעות כנגד חברות ביטוח תהיה מורכבת וסבוכה, ישנן מספר סיבות עיקריות בגינן זה המצב, הראשונה היא פערי הכוחות בין המבטחת לבין המבוטח, למבטחת יש לכל הפחות סוללת עורכי דין, אשר כל תפקידים להגן על חברת הביטוח, תוך ניסוח פוליסות מכשילות קשות להבנה, הכתובות בשפה משפטית שאינה נגישה לכל אחד, כמו כן חברות הביטוח נסמכות על החרגות וסייגים לפוליסה אשר לא פעם לא מובאים לידיעת המבוטח כך שבזמן אמת, חברת הביטוח שוללת את הסייגים ושוללת כיסוי ביטוחי ממקרה הביטוח.

 

חברות הביטוח לא מהססות לדחות תביעות, המוגשות כנגדן, וזאת במקרה בו מדובר על תביעות נגד חברות ביטוח, לא פעם מגיעים למשרדנו, מבוטחים כאשר בידם מכתב דחייה מחברת הביטוח וזאת לא שזאת דחתה את תביעתם, בגלל סייג או החרגה של הפוליסה שאותה לא הכירו בזמן שרכשו את הביטוח.

 

סיבה נוספת הינה סיבה כלכלית גרידא, כאשר השיקול שמוביל את חברת הביטוח הוא השיקול כמו כל עסק שבסופו של יום מסתכם בשורת רווח והפסד, חברת הביטוח תעשה כל ביכולתה לעכב, להשהות, ולטרטר את המבוטח שזה בתקווה יתייאש ויוותר על תביעתו לקבלת תגמולי ביטוח, כך שתביעות כנגד חברות ביטוח נחשבות לא פעם כדבר מתיש.

 

בנוסף לטרטור והזמן הארוך בבירור התביעה, הרי שחברת הביטוח דורשת מסמכים רבים ושונים, שלא תמיד הם בנמצא, שגם השגתם והעברתם לחברת הביטוח לא מבטיחה כי תביעתכם תתקדם, כאשר מרוץ ההתיישנות להגשת תביעה כנגד חברות ביטוח בבית המשפט, וכאשר מועד התיישנות מגיע לא תוכלו עוד על פי חוק לדרוש את תגמולי הביטוח המגיעים לכם.

 

אם הוגשו מטעמכם בעבר תביעות נגד חברות ביטוח הרי ידוע לכל כי גם אם חברת הביטוח אחרי הכל תקבל את תביעתם, לא פעם וברוב המקרים, חברת הביטוח תפחית לכם באופן ניכר את תגמולי הביטוח, וזאת בטענות שונות ומשונות.

 

לכן מומלץ ובכל שלב ובעיקר בשלבים הראשונים בהם אתם רוצים לתבוע את חברת הביטוח לפנות לייעוץ על ידי עורך דין מתחום הביטוח המתמחה בניהול תביעות נגד חברות ביטוח, זאת כדי למקסם את הסיכוי לפיצוי מקסימלי.

באיזה שלב יש להגיש תביעה נגד חברות ביטוח ?

 

כאמור בתחילתה המאמר, תביעות נגד חברות ביטוח קצובות בזמן להגשתן, על פי חוק נקבע במרבית תביעות הביטוח פרק הזמן עומד על 3 שנים מיום בו קרה האירוע הביטוחי, פרק זמן שנקרא בשפה המשפטית התיישנות, ישנן מקרים בהם תקופת יכולה לעמוד גם על 7 שנים ואף יותר מכך, לכן בכל מקרה ומקרה ובטרם מקבלים החלטה חשוב להתייעץ עם עורך דין ביטוח.

לפיכך, על מבוטח או צד ג' הרוצה להגיש תביעה נגד חברת ביטוח, צריך לעשות זאת במסגרת הזמן הקצוב "ההתיישנות" שכן אם יגיש את תביעתו לאחר חלוף מועד זה, גם אם כל טענותיו נכונות והוא זכאי לפיצוי משהתיישנה התביעה לא יהיה זכאי לפיצוי כלל.

 

מבוטחים וצדדי ג' המגישים תביעות נגד חברות ביטוח, סבורים שאם פנו לחברת הביטוח ו"נפתחה תביעה" בחברת הביטוח, יש להם זמן ותביעתם לא תתיישן לעולם, זאת טעות קשה ביסוד הדברים, אך ורק תביעה משפטית , עוצרת את מרוץ התיישנות.

 

לכן מומלץ מאוד, לא להגיש את תביעתכם נגד חברות ביטוח בסמוך להתיישנות התביעה, שכן סחבת קלה בהתנהלות חברת הביטוח, ומבלי ששמתם לב, התיישנה לכם התביעה, אם המידע הקריטי הזה לא ידעתם, ויש ברשותכם תביעה נגד חברות ביטוח, חשוב להתייעץ מיד עם עורך דין נזיקין וביטוח, ובידיו הכלים לפתרון המצב.

<<<     לייעוץ ראשוני חייגו 077-2705777     >>>

כיצד ניתן להתמודד מול טענות חברת ביטוח?

מחברות הביטוח כגוף כלכלי, מטרתו היא אחת – לשלם כמה שפחות ולהרוויח כמה שיותר, לכן ובטרם חברת ביטוח תשלם לכם כסף היא תבדוק ותחפש כל פרצה שתאפשר לה להתחמק מתשלום.

 

יש לציין כי לא תמיד פועלת חברת הביטוח בצורה שקופה ולעיתים תנסה להחסיר או לא לשלם תגמולי ביטוח, וזאת בשיטת מצליח, כמה המבוטח או צד ג' עומד ונחוש להשיג ולקבל את המגיע לו בעקבות תביעתו נגד חברת הביטוח, כאשר רבים עלולים להתייאש או להסכים לפיצוי מופחת.

 

לכן וכדי להתמודד מול הטענות השונות של חברות הביטוח, מומלץ להיעזר בעורך דין שתחום התמחותו הוא תביעות נגד חברות ביטוח, עורך דין מקצועי ובעל ניסיון בתחום, יכול לעזור מאוד בניהול התביעה, תוך יצירת מצב בו מאזן הכוחות מול חברת הביטוח החזקה כמעט ולא קיים יותר.

 

עורך דין המתמחה בתביעות נגד חברות ביטוח, יכול להתמודד מול כל הטענות של חברת הביטוח בבואה לדחות את תביעתכם, תוך ניהול אסטרטגי של תביעתכם יכול עורך הדין לדאוג כי תקבל את  הפיצוי המקסימלי לו אתם זכאים.

 

חשוב לשתף ולהעביר לעורך הדין את פרטי המקרה המלאים, לרבות חוות דעת, תיאור המקרה, מכתבים והתכתבויות עם חברת הביטוח ככול וישנם, מסמכים רפואיים, וכמובן את פוליסת הביטוח, לאחר ניתוח מקיף של מקרה, תקבלו ותדעו את מצבם המשפטי על מול חברת הביטוח.

 

ישנם מקרים בהם עורך הדין אף יפנה אתכם למומחה באותו תחום רלוונטי אשר יחזק את תביעתכם, ועל מנת להוכיח את טענותיכם, דבר שבפני עצמו בעל חשיבות מכרעת, ולאחר מכן ואם עדיין חברת הביטוח תסרב לשלם לכם את הפיצוי המגיע לכם יהיה זה נכון ובהתאם לממצאים ועצת עורך הדין להגיש תביעה נגד חברות ביטוח לבית המשפט הרלוונטי.

"עורך דין המתמחה בתביעות נגד חברות ביטוח, יכול להתמודד מול כל הטענות של חברת הביטוח בבואה לדחות את תביעתכם, תוך ניהול אסטרטגי של תביעתכם יכול עורך הדין לדאוג כי תקבל את  הפיצוי המקסימלי לו אתם זכאים."

לאן יש להגיש את תביעות נגד חברות ביטוח ?

ברוב המקרים תביעות נגד חברת הביטוח מוגשות לבית המשפט השלום או המחוזי בהתאם לסוג התביעה, שוויה, והטענות המועלות בה, אך ישנם מקרים בהם התביעות מוגשות גם לבית הדין לעבודה או לוועדת ערער והכל בהתאם לפוליסה ולמסגרת ההתנהלות ראויה ביותר לניהול תביעתכם.

 

לעיתים מבוטחים או צדדי ג' סבורים שיכולו להגיש את תביעתם לבד לבית המשפט, ובאופן עצמאי, הדבר אפשרי, אך שבוודאי שאינו מומלץ, עולם הביטוח מורכב מחוקים, תקנות ופסיקה ענפה שיכולה להטות את התוצאה בתיק בקלות, אי ידיעה שלהם יכולה להכריע את התיק, וזאת עוד לפני שדיברנו על כך שחברת הביטוח תשלח לבית המשפט נציג או עורך דין מטעמה, שמומחה ויודע בדיוק כיצד לטעון ולשכנע את בית המשפט כך שלחברת הביטוח היה יתרון מובהק שאותו ניתן לצמצם באופן ניכר בפנייה לעורך דין המתמחה בתביעות נגד חברות ביטוח.

מהן העלויות בהגשת תביעות נגד חברות ביטוח ?

התשובה מאוד תלויה בסוג התביעה, שוויה, והטענות המועלות בה כנגד חברת הביטוח, אך ניתן לסמן כמה רכיבים בסיסים העוברים בין כול סוגי התביעות, לדוגמא, שכר טרחת עורך דין, אגרת בית המשפט, חוות דעת של מומחה מטעמכם, ברוב המקרים ובניהול נכון העלויות לא צריכות להיות גבוהות.

 

גובה האגרה בתיק של שווי כספי הינה הגובה של 2.5% מסך שווי התביעה, כאשר מוגשת התביעה מוגשת, יש לשלם סך של 1.25% ובעת קביעת הדיון להוכחות ושמיעת הראיות יש לשם את היתרה בסך של 1.25%.

 

יש לציין כי במרבית המקרים בהן תביעות נגד חברות ביטוח מתקבלת, בית המשפט פוסק חלק ניכר מההוצאות ששילמת, אך שוב בכל תלוי מצב ונסיבות, אותו יש לבחון לגופו.

תביעות נגד חברות ביטוח כיצד עורך דין יכול לסייע ?

לסיכום ניתן לומר כי הסיבות העיקריות שהן תביעה כנגד חברות ביטוח מתקבלת, ובאופן ניכר, זה כאשר המבוטח היה מיוצג על ידי עורך דין המתמחה בתביעות ביטוח, עורך דין יעמוד ויגן על הזכויות שלכם בצורה הטובה ביותר, וכאשר חברות הביטוח לא בוחלות מלהשתמש בכל היכולות הכלכליות והמשפטיות שלה על מנת לדחות את תביעתם, ולא לשלם מאומה – גם כאשר מגיש וזאת כפי שהדגשתי על פי שיטת מצליח.

 

משרד עורכי דין אושיק אליהו ושות', מתמחה בהגשה וניהול של תביעות נגד חברות ביטוח, משרדנו ניהל ומנהל עשרות תביעות מידי חודש כנגדן, בהצלחה רבה.

 

לכן אם אתם סבורים כי נעשה לכם עוול, את הגשתם תביעה נגד חברות ביטוח וזאת דחתה את תביעתכם או שילמה לא פיצוי לא ראוי, נא פנו עוד היום למשרדנו ועורך דין ביטוח המתמחה בתחום, יעניק לכם, שרות וייעוץ מקצועי, אישי, וללא פשרות, עד להשגת הפיצוי המקסימלי המגיע לכם.

אולי יעניין אותך :

או השאירו פרטים

לייעוץ ראשוני חייגו 077-2705777 

bottom of page