top of page

כמה זמן אחרי תאונה אפשר לתבוע

עורך דין לענייני תאונות דרכים 

מסביר

ומהם הפעולות שחייב לעשות במגבלת הזמן אחרי תאונת דרכים

עורך דין לענייני תאונות דרכים | כמה זמן אחרי תאונה אפשר לתבוע | עו"ד אושיק אליהו

נפגעים רבים בתאונות דרכים אינם יודעים את זכויותיהם, ומה עליהם לעשות לאחר תאונת דרכים על מנת לקבל פיצוי מקסימלי, ובכך יכולים להפסיד סכומים המגיעים להם יכולים להגיע גם למאות אלפי שקלים. ישנה חשיבות לכמה זמן אחרי תאונה ניתן לתבוע ולאיזה גוף התביעה מוגשת, האם להגיש לביטוח הלאומי או לחברת הביטוח? כל זאת במאמר הבא . 

כמה זמן אחרי תאונה אפשר לתבוע בנוגע לתביעה לחברת הביטוח? 

ברמה הכללית עדיף להגיש תביעה בגין נזקי גוף בתאונת דרכים בהקדם האפשרי יש ולא יאוחר 7 שנים ממועד קרות התאונה. אולם לפני הגשת תביעה נגד חברת ביטוח יש לבחון את המקרה לגופו  מקרה לגופו.

 

אם מדובר בפציעה קלה, עליך להמתין עד לסיום הבדיקה המקיפה והטיפול הרפואי שעשוי להימשך מספר חודשים, ולאחר מכן לבדוק האם הבירור הרפואי אכן הסתיים, ותוכל להתחיל בטיפול בחברת הביטוח. במקרה של תאונת דרכים קשה, ניתן למנות מומחים רפואיים בתחומים שונים שנה אחת ממועד התאונה כדי לבחון את הנפגעים ולקבוע את מידת הנזק והנכות שנגרמה מהתאונה. תְאוּנָה. ככל שדרגת הנכות גבוהה יותר, כך גדל היקף הפיצוי. יש לציין כי נכות מתגבשת לערך שנה אחרי התאונה.   

 

​כמה זמן אחרי תאונה אפשר לתבוע פעולות שחייב לעשות

 

להלן מספר נקודות חשובות שיש לעשותם לאחר תאונת דרכים וזאת כדי למקסם את סכום הפיצוי 
ראשית וככול שהמצב הרפואי מאפשר זאת יש את פרטי התאונה, זאת על ידי רישום פרטי כל כלי הרכב המעורבים בתאונה, לרבות פרטי הנהג, פוליסת ביטוח ופרטי עדים אם ישנם לתאונה. 


עליך לפנות לטיפול רפואי ולפרט את כל התלונות מול המוסד הרפואי, ולוודא שכל התלונות אכן נרשמות בסיכום הדו"ח הרפואי ולבקש העתקים של מסמכים רפואיים.


עוד מומלץ לצלם את הנזק שנגרם לרכב, ולשמור כל קבלה בגין התיקון וכן את דוח השמאי להערכת הנזק לרכב לאחר התאונה.
לאחר התאונה יש לגשת לתחנת המשטרה כדי לדווח על התאונה יש להסביר לשוטר המטפל כי רכבכם היה מעורב בתאונה, ובקשו לקבל אישור בדבר תאונת הדרכים, טופס זה כולל פרטים של כלי הרכב המעורבים, מיקום התאונה, יום התרחשותה, וכן חברות הביטוח אשר ביטחו את כלי הרכב, זאת על מנת שניתן יהיה להעביר אותה לחברת הביטוח מאוחר יותר.


עד הגשת התביעה וגם אחריה יש להמשיך ולפנות לטיפול רפואי. ברוב המקרים הנכות והנזק הרפואי מתגבש כעבור מספר חודשים ועד שנה, ובמהלכם מופנה הנפגע לבדיקות, מעקב רפואי, צילומים לרבות , טיפולים שונים ובדיקות של מומחים רפואיים שונים, כגון רופאים אורתופדיים, נוירולוגים, פסיכיאטר וכדומה. 


יש לוודא כי כל התלונות והכאבים שנגרמו בתאונה, מופיעים בגיליונות הרפואיים. שכן ועל מנת להוכיח את הקשר הסיבתי בין התאונה לנזקים שנגרמו, כמו כן יש קשר ישיר בין מספר הפניות והאבחנות לבין גובה הפיצוי שניתן לקבל לבסוף מחברת הביטוח.
חשוב מאוד לשמור את כל הקבלות וההוצאות הרפואיות, כולל: הוצאות נסיעה (מונית, אוטובוס, רכבת), רכישת תרופות, מכשור, קבלות רפואיות וסיוע של צד שלישי במהלך כל תהליך ההחלמה של הנפגע.


כמו כן, חלק מהרכיבים שמשפיעים על גובה הפיצוי הינו הפסד שכר שנגרם בעקבות התאונה, לכן מומלץ לשמור על תלושי השכר ואסמכתאות מתאימות להוכחת אובדן השכר וימי העבודה. לכן מומלץ כבר מיד לאחר תאונת הדרכים ליצוק קשר צור קשר עם עורך דין תאונות דרכים ועל מנת שתוכל להיות מיוצג מהשלב הראשוני ולהבין את זכויותיך כנפגע תאונות דרכים, וכן למקסם את הפיצוי שניתן לקבל מחברת הביטוח. 

כמה זמן אחרי תאונה אפשר לתבוע בתאונת דרכים שהיא גם תאונת עבודה 

במקרה של תאונת דרכים שהיא גם תאונת עבודה, כמה זמן אחרי תאונה אפשר לתבוע הינה שאלה קריטית שכן מרוץ הזמנים בביטוח לאומי שונה בתכלית המוגשת כנגד חברת הביטו, מומלץ תחילה לפנות לביטוח לאומי, לתקופה זו ועד 90 יום משולמים דמי פגיעה, וזאת ככול שמוכרת התאונה כתאונת עבודה, את התביעה יש להגיש תוך שנה מהיום שבו קרתה תאונת העבודה, כמו כן על מנת שתקבע ותיבחן הנכות ככול שנגרמה מהתאונה יש להגישה בתוך שנה מההכרה כי התאונה הינה תאונת עבודה.

 

חשוב לדעת כי את התביעה לנכות ניתן להגיש לביטוח הלאומי, כאשר קביעה זו תחייב את חברת הביטוח ואת בית המשפט, לחילופין ניתן להגיש תביעה נגד חברת הביטוח של הרכב, והרכב וזאת בתוך שבע שנים לאחר שהתאונה קרתה. ישנה חשיבות עליונה להתייעץ עם עורך דין העוסק בתאונות דרכים על מנת לבחור את המסלול לתביעת נכונה, שכן בחירה לא נכונה ולא מתאימה לנפגע עלולה להשאיר אותו ללא פיצוי או עם פיצוי נמוך משמעותית ממה שהיא אמור לקבל. 

 

גובה הפיצוי נקבע על סמך חוות דעת של מומחים רפואיים ומאושר על ידי חברת הביטוח. בסופו של דבר, סכום הפיצוי מחושב על סמך דרגת נכותו של הקורבן ונסיבות אישיות, לרבות: גיל, מצב משפחתי, פגיעה ביכולת ההשתכרות, אובדן שכר וסוג הפגיעה.
 

כמה זמן אחרי תאונה אפשר לתבוע תאונת פגע וברח

 

גם במקרים אלו פונים אלי למשרדנו לקוחות רבים  ושואלים כמה זמן אחרי תאונה אפשר לתבוע בה פגעו וברחו  ? שאלה זאת חוזרת גם מהולכי רגל, רוכבי קורקינט ורוכבי אופניים שעוברים תאונת פגע וברח, וזאת ללא כל אפשרות לאתר מי הנהג או הרכב שפגע בהם. לכן ובדיוק בשביל מקרים אלו של תאונת דרכים בהם נהג פגע וברח, ועל מנת שלא להותיר את הנפגעים ללא פיצוי, המדינה הקימה מכוח חוק קרן מיוחדת שתפקידה לתת פיצוי לאותם נפגעים וזאת כדי שלא ישארו בסופו של יום ללא פיצוי משום גורם

לכן, במידה ועברתם תאונת פגע וברח שהובילה לנזק פיזי - נזקי גוף עקב תאונת דרכים, בין אם כהולכי רגל, רוכבי אופניים או רוכבי קורקינט ואין ביכולתכם לפנות לחברה המבטחת את הרכב, ניתן לפנות לקרנית על מנת לקבל פיצוי על הנזק, הכאב והסבל שנגרמו לכם בעקבות התאונה.

 
מלבד תאונת פגע וברח, ניתן לפנות לקרנית גם במקרים הבאים: כאשר מדובר בתאונה ובעל הרכב הפוגע נמצא ללא רישיון נהיגה, פגיעה ונזק על ידי רכב גנוב, פגיעה על ידי רכב שנעשה בו שימוש לא בהתאם לתנאי הפוליסה, פגיעה על ידי רכב שלא בוטח כחוק או כאשר חברת הביטוח אשר ביטחה את הנהג הפוגע נכנסה להליכי פירוק.

עורך דין  לענייני תאונות דרכים

 

משרד עורכי דין אושיק אליהו הינו עורך דין לענייני תאונות דרכים מומחה, משרדנו מתמחה בתחום לרבות בתביעות בגין תאונות דרכים, משרדנו ניהל ומנהל אלפי תביעות כנגד חברות הביטוח, תוך מתן דגש, על טיפול מסור ומקצועי ללא פשרות עד למקסימום פיצוי. צור עם משרדו קשר עוד היום ועורך דין המתמחה בתחום יסייע במקצועיות וללא התחייבות.

או השאירו פרטים

לייעוץ ראשוני חייגו 077-2705777 

.תודה, נציג יחזור אליך בהקדם

bottom of page