top of page

שכר טרחת עורך דין תאונות דרכים

שכר טרחת עורך דין תאונות דרכים

שכר טרחת עורך דין תאונות דרכים – עו"ד אושיק אליהו

לקוחות ונפגעים רבים בתאונות דרכים, מוטרדים מהשאלה היא מה יהיה גובה שכר טרחתו של עורך הדין המנהל בעבורנו את תביעת נזק גוף בגין תאונת דרכים. התשובה למקרים אלו הינה פשוטה וקלה, ויש לומר ייחודית, שכן המחוקק ולשכת עורכי הדין קבעו תעריף בטיפול בתביעות ביטוח לפי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים גם החוק וגם כללי לשכת עורכי הדין מגבילים את שכר טרחתו של עורך הדין המטפל בתביעה בגין תאונת דרכים.

אז מה קבע המחוקק ולשכת עורכי הדין בנוגע לשכר טרחה עורך דין בתאונת דרכים?

 

עברתם תאונת דרכים, חס וחלילה, נפגעתם בגופכם ? גם אם  מיד יעלה החשש לגבי שכר הטרחה שירצה מכם עורך הדין. בדיוק לשם כך קבעה לשכת עורכי הדין כללים מיוחדים לניהול תיקים מסוג פיצויים לנפגעי תאונות דרכים.

עורך דין תאונות דרכים יהיה מוגבל בשכר הטרחה אותו הוא יכול לגבות במסגר ההליך.  שכר טרחת עורך דין תאונת דרכים, לפי כללי הלשכה, נקבע על פי האופן בו התנהלה התביעה. בנוסף, שכר הטרחה אינו חלק מסכום הפיצוי, גם חברות הביטוח וגם בתי המשפט, כבר יודעים לפסוק בנפרד פיצוי, ועוד כיסוי לשכר טרחת עורך דין תאונות דרכים.

 

אז מהם האחוזים אותם מקבל עורך דין ?

 

כללי הלשכה קובעים כי עורך דין תאונות תדרכים שהשיג פשרה עוד לפני שהוגשה תביעה לבית המשפט, יוגבל לשכר טרחה של 8% מסכום הפיצויים שנפסק, בתוספת מע"מ. אם הפשרה התקיימה רק אחרי שכבר הוגשה תביעה, התקנות קובעות שההגבלה תהיה עד גובה של 11% מסכום הפיצויים שהוסכם, כמובן, לא כולל מע"מ. אם ניתן פסק דין, כלומר נוהל הליך ולא הצליחו להגיע לפשרה, שכר טרחת עורך הדין לתאונות דרכים  13% מסכום הפיצויים שנפסקו.

 

מהו שכר הטרחה הממוצע שמשולם לערוך דין תאונות דרכים

 

על פי הניסיון של משרדנו בלא מעט תיקים שניהלנו, רובם המכריע של התיקים מסתיימים לאחר הגשת תביעה לבית המשפט,

 

ההיגיון הוא פשוט. חברת הביטוח בשלב שטרם מוגשת תביעה משפטית מציעה לרוב סכומי פשרה נמוכים מאוד שכלל אינם משקפים את הנזקים שנגרמו לנפגע בתאונת הדרכים, תוך שהיא פועלת בשיטת "מצליח" אם הצליחה בכך מבחינתה זה רווח נקי לסיום התיק.

 

לאחר הגשת תביעה משפטית הרי שאז שעון החול מתחיל לרוץ ועל חברת הביטוח להגיש הגנה תוך פרק סמן הקבוע בתקנות, כמו כן עם הגשת תביעה מתקדם גם המרוץ למינוי מומחה בטעם בית המשפט, דבר שנהוג בתביעות אלו.

 

לכן כאשר התיק כבר "בשל" חברת הביטוח מבינה שיש לה מרוץ כנגד הזמן ומתוך שיקולי סיכון וסיכוי מחשבת פיצוי שקרוב לראלי. אך זה לא ברוב המקרים ויש מקרים שיש לנהל עד פסק דין בתיק.

 

שכר טרחת עורכי דין בתאונות דרכים באופן מוגבל למה זה טוב?

 

התוצאה של הגבלות לשכת עורכי הדין על שכר טרחת עורכי הדין, מועילה בעיקר לכם הלקוחות. לא תצטרכו לשלם מכיסכם לעורך הדין, אלא את הוצאות המשפט הרגילות, כמו, שליחויות אם יש צורך, ואגרות לבית המשפט. הסכום אותו יקבל עורך הדין כשכר טרחה, תלוי בעיקר בגדול הפיצויים שישיג עבורכם, לכן בכך האינטרס שלכם ושל עורך הדין שמייצג אתכם הינו זהה לחלוטין, כאשר כל מטרתו תהיה להגדיל ולמקסם כמה שניתן את הפיצוי אותו אתם תקבלו ובכך יגדל גם שכרו בגין פועלו.

אז איך בוחרים עורך דין תאונות דרכים ?

כמו במקצועות אחרים, אולי תוכלו גם אתם לעשות את העבודה, אך אין תחליף לאחד שזו עבודתו ובה מתרכז כל היום. הכסף שתחסכו כשתנסו לייצג את עצמכם, בבית משפט או מול עורך דין אחר, של הצד השני ששואף להגיע לפשרה, יהיה מועט יותר בהכרח, מהסכום שתקבלו אם עורך דין המתמחה בתחום ובעל ניסיון רב.

שימו לב, שבחירת עורך דין תאונות דרכים מומלץ, בטח אם שמו הועבר אליכם על ידי מכרים, או אם קראתם אליו חוות דעת טובות, תהיה אחת הבחירות הטובות שתעשו בהליך.

למה לבחור במשרדו של עורך הדין אושיק אליהו?

 

משרדנו הינו משרד מוביל בתחום תאונות הדרכים, באמתחתנו תוצאות מצוינות שלא פעם הדהימו את הפונים אלינו, הדרך להצלחה בתיק תאונות דרכים אינה קלה או פשוטה, ויש תמיד להיות עם האצבע על דופק, ישנה חשיבות עליונה להיות מעודכן ולהכיר את כל פסקי הדין האחרונים, ולהתעדכן בחידושי חקיקה ותקנות.

 

אך גם זה לא מספיק, שכן יש להכיר את רזי המקצוע לעומק, חולשות חברות הביטוח, בשילוב עם יכולות משא ומתן גבוהות, מקצועיות, מלחמה למען הלקוח כאילו הוא הלקוח היחיד במשרדנו, הם רק מקצת מהסודות שהופכות פיצוי סטנדרטי לפיצוי שלעיתים עשוי להגיע גם למיליוני שקלים.

 

כמו כן, משרדנו מאמין שחלק מטיפול משולב בתביעה חשוב מאוד גם ללוות מקצועית ורפואית את הנפגע להבין בדיוק את הפגיעות שנגרמו לו כתוצאה מתאונת הדרכים, תוך ליווי אישי גם אם תוגש תביעה משפטית בגין נזיק הגוף שלכם מתאונת הדרכים.

bottom of page