top of page

מדריך מה לעשות אחרי תאונת דרכים

מה לעשות אחרי תאונת דרכים

מה לעשות אחרי תאונת דרכים | עורך דין תאונות דרכים | עו"ד אושיק אליהו
עו"ד אושיק אליהו

לקוחות רבים פונים למשרדי בשאלה מה לעשות אחרי תאונת דרכים ? מדריך זה יעניק לכם את כל המידע החשוב לאורך כל השלבים, המדריך ימנע טעויות קריטיות שנפגעי תאונות דרכים עושים. קבלת פיצוי כספי מקסימלי מתבסס על תיעוד רפואי,  ניסיון רב בניהול תביעה ויכולת גבוהה במשא ומתן נול חברת הביטוח. חשוב לציין כי רק ליווי צמוד של עו”ד המתמחה בתאונות דרכים יביא למיצוי הזכויות וקבלת פיצוי גבוה. 9 דברים שאתם חייבים לדעת 

פעולה 1 לאחר תאונת דרכים : החלפת פרטים בין הנהגים המעורבים בתאונת הדרכים

החליפו פרטים עם בעל הרכב כגון: שם מלא, מספר טלפון, שם חברת הביטוח, פרטי הפוליסה עדיף לצלם עם הנייד. מיקום התאונה המדויק, שמות עדים ככול, כמו כן לצלם את הרכבים מכמה זוויות שונות.

 

פעולה 2 לאחר תאונת דרכים : הזמנת ניידת משטרה למקום תאונה הדרכים

כל תאונה אשר יש בה נפגעי גוף, חשוב להזמין ניידת משטרה שתיתן תיעוד בזמן. בתיעוד זה ניתן לעשות שימוש חשוב בניהול התביעה. כמו כן חשוב מאוד לאחר קרות האירוע להוציא אישור מהמשטרה "דוח אירוע"- אישור שנחוץ ביותר לתביעה.

פעולה 3 לאחר תאונת דרכים : פינוי וטיפול רפואי של הנפגעים בתאונה


במידה והפגיעה קשה או מצריכה פינוי רפואי גופי ההצלה יגיעו ויעניקו טיפול. חשוב לציין גם אם הפגיעה נראית לכם קלה מומלץ בכל זאת להתפנות לבית החולים באמצעות מד"א או עצמאית. במידה שהחלטתם לא לעשות כך, יש לפנות בהקדם לרופא משפחה או לרפואת חירום על מנת שיהיה תיעוד רפואי קרוב ככול הניתן לקרות האירוע, תיעוד זה חיוני לפיצוי העתידי מחברת הביטוח, בנוסף חשוב ביותר לפרט ככול הניתן מול הרופא בדיוק מה קרה ומה כואב ושאלו יקבלו ביטוי במסמכים הרפואיים וזאת על מנת לחזק טענות ולהגדיל את הפיצוי מחברת הביטוח. 

פעולה 4 לאחר תאונת דרכים : הפניה לייעוץ משפטי עדיפות לעורך דין המתמחה בענייני תאונות דרכים


הפעלות הראשונות בתביעה היינן קריטיות, אסור לשכוח כי המטרה של חברת הביטוח הוא הקטנת הפיצוי. קבלת ייעוץ משפטי מקצועי, כבר בתחילת התהליך מעו"ד בתחום הנזיקין, המומחה בטיפול בתביעות תאונות דרכים, ימנע טעויות רבות, יסייע לכם בבניית התיק באופן נכון לקבלת פיצוי מקסימלי.

 

פעולה 5 לאחר תאונת דרכים : שמירת התיעוד רפואי והוצאות הקשורות לתאונת הדרכים


מקרות התאונה ועד סיום התביעה, מומלץ לשמור כל מסמך רפואי, מכל גורם רפואי אליו פניתם. כמו כן חשוב להכין קלסר של כל  התיעוד הרפואי. בנוסף, מסמכים כגון קבלה,, הוצאות, תלושי משכורת, ימי מחלה, תשלום לאנשי מקצוע בעקבות הפגיעה וכל מסמך חשוב אחר. בבוא התביעה ניתן לדרוש את כל ההוצאות שנגרמו מחברת הביטוח.

פעולה 6 לאחר תאונת דרכים : הגעה לטיפול ובדיקות רפואיות להוכחת הנזק שנגרם עקב תאונת הדרכים


עד לסיום התביעה עליכם להתמיד ולהמשיך בבדיקות רפואיות, כך יהיה מעקב צמוד על מצב הפגיעה וכל החמרה תתועד. לדוגמה החלו כאבים או הגבלות באזורים אחרים בגוף, חובה לגשת לרופא, לדווח על כך. לקוחות רבים מתלוננים על כאבים, אבל לא ניגשים לקבלת טיפול ובלי תיעוד רפואי, לא ניתן יהיה לעשות שימוש במידע הזה בעת הגשת התביעה, ולהגדיל את הפיצוי למקסימלי.

פעולה 7 לאחר תאונת דרכים : חוקרים מטעם חברת הביטוח לאחר תאונת הדרכים


מרגע תחילת התביעה, אתם חשופים לחקירה גלויה וסמויה של חוקרי הביטוח, אשר מנסים בכל דרך אפשרית לדלות  מידע על התאונה. הצלחת התביעה תלויה ברמת הסודיות שלכם בכל הנוגע תאונה. מרבית הפעמים לא ניתן לזהות את חוקרי הביטוח והם עלולים להתחפש לשליחים טכנאים וכו', זכותכם המלאה לא לשתף פעולה עם חוקרי הביטוח ככול. מומלץ לא לדבר עם איש על התאונה, פרט לעורך הדין שלכם.

פעולה 8 לאחר תאונת דרכים : רשתות חברתיות


פרסום של תמונות ברשתות החברתיות יכולה להיות מלכודת לנפגעי תאונות דרכים, שכן חלק ממאמצי חברת הביטוח להכשיל את מתן הפיצוי לנפגע, תבדוק בעצמה או באמצעות חוקרים פרטיים אודות תמונות שיכולות להוכיח ההפך ממה שאתם טוענים. לכן, אל תפרסמו מידע, או תאשרו חברים חדשים שאתם לא מכירים, ובטוח שלא להעלות תמונות מחופשת הסקי השנתית שלכם או מחוג הברקדנאס כאשר אתם טוענים לכאבים וקשיים בתפקוד הפיזי . 
 

פעולה 9 לאחר תאונת דרכים : התיישנות תביעה בגין תאונת דרכים


תביעת נזיקין מתיישנת כעבור 7 שנים מיום התאונה, מומלץ להגיש את התביעה בזמן הקצר ביותר לאחר התאונה, היתרון הגדול הוא כי החומר הרפואי עדיין נגיש וכך גם הזיכרון לגבי קרות האירוע. חשוב מאוד לדעת כי לאחר 7 שנים התיישנות קובעת בפשטות כי אינכם זכאים לפיצוי וכאילו זנחתם את זכויותיכם.

עורך דין לענייני תאונות דרכים  

לדעת מה לעשות אחרי תאונת דרכים ועל מנת להימנע מטעיות, זה מרכיב קריטי לקבלת פיצוי מקסימלי ככול נגרם לכם נזק כתוצאה מתאונת דרכים, כפי שתואר, בסבירות גבוה הנכם זכאים לפיצויים מהמזיק באירוע המצער, או מחברת הביטוח שלו, גם אם קיבלתם פיצוי, והוא אינו משקף את ערך הנזק האמתי שנגרם לכם, באפשרותכם למצותו באופן מלא. פנו עכשיו למשרד עורכי דין אושיק אליהו ותוכלו להיות בטוחים שאנו נייצג אתכם במקצועיות ובמסירות, עד למיצוי מלוא הזכויות המגיעות לכם.

או השאירו פרטים

לייעוץ ראשוני חייגו 077-2705777 

.תודה, נציג יחזור אליך בהקדם

bottom of page