עמוד הבית >>  תחומי עיסוק >> 

 עורך דין נזקי רכוש

תביעות רכוש

בסביבה בה אנו חיים ולעיתים קרובות, עלול להיגרם נזק לרכוש כגון לרכב, לדירה, לבית העסק, נזקים אלו חוסים תחת תחת ההגדרה "נזקי רכוש",  במרבית המקרים נזקים אלו נגרמים בשל רשלנותו או אשמתו של צד שלישי. הנזקים המתוארים עלולים להתרחש בעקבות שריפות, שיטפונות, נזילות מים, ליקויי בנייה וכדומה, מה לעשות במקרה שנגרם נזק על ידי גורם אחר למי לפנות ? וכיצד לקבל פיצוי מקסימלי, כל זאת במאמר הבא.

סוגי תביעות רכוש​

כאמור נזקי הרכוש מתחלקים ל3 קבוצות נזקים עיקריים, נזקי הצפה, נזקי שריפה, נזקי רכב,  נזקים אלה יכולים להתרחש בעקבות שיטפון, אירוע שריפה, פריצה, נזילת מים, אסון טבע, תאונת דרכים, ליקוי בניה ועוד.
 

תביעת רכוש הצפה בבית או בעסק  

 

במדינתנו הקטנה כל שנה אנו שומעים בבוא החורף על הצפה שהתרחשה בעיר כזו או אחרת, אירוע מצער זה לא צריך להשאיר אתכם עם הנזקים שהתרחשו, ככול שהבית או העסק שלכם ניזוק כתוצאה מהצפה, ובמידה והמבנה שניזוק היה מבוטח בפוליסת ביטוח מתאימה, כגון דירה, עסק, תכולת דירה, באפשרותכם לתבוע את חברת הביטוח.

הגשת תביעה כנגד המזיק אם במקרה של נזילה ואם במקרה של שיטפון בשטח עירוני, בעת הגשת תביעה ישירה כנגד המזיק ו/או חברת הביטוח שלו יש להוכיח מספר יסודות ובהן יסוד הרשלנות. וכי השיטפון שנגרם בנכס\רכוש נגרם מרשלנותה של העירייה, לדוגמה לא בוצע ניקוי קולטי מים ברחובות, לא נוקה זבל ברחובות, או תכנון לקוי בתווי השטח, ואם בנכס פרטי, התרשל בעל הנכס בתחזוקה ראויה. את המישור השני שהוא מישור גובה הנזק יש להוכיח ולגבות בחוות דעת שמאי מומחה. 

תביעת רכוש  שריפה

ככול שהבית או העסק שלכם ניזוק כתוצאה משריפה, ובמידה והמבנה שניזוק היה מבוטח בפוליסת ביטוח מתאימה, כגון דירה, עסק, תכולת דירה, בנסיבות מומלץ להגיש תביעת רכוש בעזרת משרדנו כנגד החברה המבטחת את המבנה.

הגשת תביעה כנגד המזיק אם במקרה של שרפה ואם במקרה של הצתה, בעת הגשת תביעה ישירה כנגד המזיק ו/או חברת הביטוח שלו יש להוכיח מספר יסודות ובהן יסוד הרשלנות. וכי השרפה\דלקה ברכוש נגרמו מרשלנותה או מחדלו של המזיק, את המישור השני שהוא מישור גובה הנזק יש להוכיח ולגבות בחוות דעת שמאי מומחה. 

​תביעת נזקי רכוש בתאונת דרכים

בעת התרחשות תאונת דרכים נגרמים בין היתר נזקי רכוש לרכב – מרבית הנהגים מקדימים ועושים ביטוח לרכב הכוללים ביטוח צד ג' על מנת להימנע מלפצות בגין נזקי רכוש לרכב כל עוד הוכחה אשמתם. בתביעה בגין נזקי רכב בתאונת דרכים ניתן לתבוע בפיצוי כספי הן את האחראי לקרות התאונה והן את חברת הביטוח שלו. 

בעת הגשת תביעה ישירה כנגד המזיק לרכב ו/או חברת הביטוח שלו יש להוכיח מספר יסודות ובהן יסוד הרשלנות. יש להוכיח כי המזיק לא נהג בזהירות הנדרשת בנהיגתו.

לדוגמא אי ציות לרמזור אדום, עקיפה אסורה, אי מתן זכות קדימה  וכו'. היסוד השני אותו יד להוכיח הוא גובה הנזק שנגרם, זאת עושים על ידי הגשת חוות דעת שמאי מומחה,  לחץ כאן כי ללמוד עוד נזקי רכוש לרכב.

תביעת נזקי רכוש

אם הנכם מבוטחים כידוע חברות ביטוח אינן ממהרות לשלם את כספי הפיצויים המגיעים לכם, ולרוב חברות הביטוח משלמת סכומים נמוכים בהרבה מהנזק האמיתי, לכן חשוב מאוד לפני שפונים לחברת ביטוח, להיוועץ עם עורך דין המתמחה בתחום הנזיקין זה בייצוג משפטי כדי לעמוד על זכויותיכם. יובהר כי תקופת ההתיישנות  (פנייה לחברת הביטוח בנושא), על אירוע שריפה עומדת על שלוש שנים ממועד השריפה, התכתבות והסתייגות מול חברת הביטוח אינה עוצרת את מניין הימים, אלא רק עם הגשת תביעה בבית משפט.

 

כל מקרה בו חברת הביטוח דחתה את תביעתכם ואינה משלמת תגמולי ביטוח או צד ג' אינו מכיר באחריותו לנזק שגרם, ניתן להגיש תביעת רכוש, זכותם עומדת לכם להגיש תביעה גם כאשר חברת ביטוח או צד ג' שילם לכם פיצוי בחסר. 

כמו כן, במידה ואינכם מבוטחים והנזק שנגרם לכם נגרם עקב רשלנותו של אחר, יש לכם הזכות לתבוע את הנזקים שנגרמו לכם, ממי שגרם לכך. חשוב מאוד בשלב הראשוני לאסוף ולשמור כל מסמך המעיד על פעולתו של הרשלן, ופנייה לעורך דין שמתמחה בתחום הנזיקין על מנת שייעץ נאמנה מה השלבים הבאים למיצוי כל הזכויות המגיעות לכם.

עורך דין נזקי רכוש

משרדנו ניהל ומנהל עשרות תביעות רכוש מדי חודש בבתי המשפט השונים ברחבי מדינתנו, ההתמחות המרכזית הינה בגין נזקי רכוש הנגרמים לרכבים, ולמבנה. תביעות אלה מוגשות על פי פקודת הנזיקין מטעם בעל הרכוש הנפגע כנגד המזיק או כנגד המבטחת. 

ככול ונגרם לכם נזק כפי שתואר, בסבירות גבוה הנכם זכאים לפיצויים מהמזיק באירוע המצער, או מחברת הביטוח שלו, גם אם קיבלתם פיצוי, והוא אינו משקף את ערך הנזק האמתי שנגרם לכם, באפשרותכם למצותו באופן מלא. פנו עכשיו למשרד עורכי דין אושיק אליהו, עורכי דין נזיקין, בהתמחות בנזקי רכוש, ותוכלו להיות בטוחים שאנו נייצג אתכם במקצועיות ובמסירות, עד למיצוי מלוא הזכויות המגיעות לכם. לתחומי עיסוק נוספים של משרדנו לחץ כאן.

אולי יעניין אותך :

ליצירת קשר וייעוץ:

אושיק אליהו - משרד עורכי דין | בן גוריון 32 רמת גן (בית אפק) | טל: 077-270-5777  פקס: 077-4703709 דוא"ל oshikelaw@gmail.com

לעדכונים ופסקי דין עקבו אחרינו בפייסבוק

קישוריים מהירים

בן גוריון 32 רמת גן (בית אפק)

טל:        077-270-5777

פקס:     077-470-3709

דרכי התקשרות

  • אושיק אליהו עורך דין
  • Twitter
  • Facebook

אודות משרדנו

משרד עורכי דין אושיק אליהו הינו משרד מוביל בייצוג וליווי לקוחות בקשת רחבה בענף המשפט האזרחי‏, מומלץ ע"י לקוחות בטיפול בתביעות ביטוח, אזרחי ונזיקין. עורך דין אושיק אליהו הינו בעל ניסיון של שנים רבות וטיפול באלפי תיקים בתביעות ביטוח ונזיקין ואזרחי, משרדנו מתמחה במתן שרותי ייעוץ משפטי לקוחות לצורך הגשת תביעות ביטוח נגד חברות ביטוח בתחומים של: ביטוח תאונות אישיות, ביטוח סיעודי, אובדן כושר עבודה, ביטוח אובדן כושר עבודה, ביטוח נכות מתאונה, תאונות עבודה, ביטוח חיים, ביטוח רכוש ועסק, ביטוח תאונות אישיות ונזקי גוף, תאונות דרכים, ביטוח רכב, נזקי רכב, העדר כיסוי ביטוחי, צוואות, הוצל"פ, תביעות אזרחיות וייצוג בבית משפט. בדקו את זכויותיכם: פנו אלינו לקבלת ייעוץ מקצועי ואישי ללא התחייבות.