עורך דין נזקי רכוש

>>>

עורך דין נזקי רכוש

תביעות רכוש

בסביבה בה אנו חיים ולעיתים קרובות, עלול להיגרם נזק לרכוש כגון לרכב, לדירה, לבית העסק, נזקים אלו חוסים תחת תחת ההגדרה "נזקי רכוש",  במרבית המקרים נזקים אלו נגרמים בשל רשלנותו או אשמתו של צד שלישי. הנזקים המתוארים עלולים להתרחש בעקבות שריפות, שיטפונות, נזילות מים, ליקויי בנייה וכדומה, מה לעשות במקרה שנגרם נזק על ידי גורם אחר למי לפנות ? וכיצד עורך דין נזקי רכוש יכול לסייע בקבלת פיצוי מקסימלי בתביעות נזקי רכוש, כל זאת במאמר הבא.

סוגי תביעות רכוש​

עורכי דין נזקי רכוש המתמקצעים בתחום מחלקים את תביעות נזקי הרכוש לשלוש קבוצות נזקים עיקריים, נזקי הצפה, נזקי שריפה, נזקי רכב,  נזקים אלה יכולים להתרחש בעקבות שיטפון, אירוע שריפה, פריצה, נזילת מים, אסון טבע, תאונת דרכים, ליקוי בניה , וכמובן תאונות שונות שאינן צפויות, כך שהרשימה בוודאי איני סוגרה, וכמשרד הועסק בתחום נזקי הרכוש אנו נתקלים בתביעות רכוש רבות ומגוונות.
 

תביעת רכוש הצפה בבית או בעסק  

 

במדינתנו הקטנה כל שנה אנו שומעים בבוא החורף על הצפה שהתרחשה בעיר כזו או אחרת, אירוע מצער זה לא צריך להשאיר אתכם עם הנזקים שהתרחשו, ככול שהבית או העסק שלכם ניזוק כתוצאה מהצפה, ובמידה והמבנה שניזוק היה מבוטח בפוליסת ביטוח מתאימה, כגון דירה, עסק, תכולת דירה, באפשרותכם לתבוע את חברת הביטוח, מומלץ לא להמתין ולהתחיל לאסוף ראיות קרטיות לרבות פנייה לעורך דין נזקי אשר יתווה אסטרטגיה לניהול התביעה.

עורך דין נזקי רכוש אשר יטפל בתביעתכם יגיש תביעה כנגד המזיק אם במקרה של נזילה ואם במקרה של שיטפון בשטח עירוני, בעת הגשת תביעה ישירה כנגד המזיק ו/או חברת הביטוח שלו יש להוכיח מספר יסודות ובהן יסוד הרשלנות. וכי השיטפון שנגרם בנכס\רכוש נגרם מרשלנותה של העירייה, לדוגמה לא בוצע ניקוי קולטי מים ברחובות, לא נוקה זבל ברחובות, או תכנון לקוי בתווי השטח, ואם בנכס פרטי, התרשל בעל הנכס בתחזוקה ראויה. את המישור השני שהוא מישור גובה הנזק יש להוכיח ולגבות בחוות דעת שמאי מומחה. 

תביעות רכוש במקרה של שריפה

ככול שהבית או העסק שלכם ניזוק כתוצאה משריפה, ובמידה והמבנה שניזוק היה מבוטח בפוליסת ביטוח מתאימה, כגון דירה, עסק, תכולת דירה, בנסיבות מומלץ להגיש תביעת רכוש בעזרת משרדנו כנגד החברה המבטחת את המבנה.

גם במקרה גם עורך דין נזקי רכוש אותו בחרתם יגיש תביעה כנגד המזיק אם במקרה של שרפה ואם במקרה של הצתה, בעת הגשת תביעה ישירה כנגד המזיק ו/או חברת הביטוח שלו יש להוכיח מספר יסודות ובהן יסוד הרשלנות. וכי השרפה\דלקה ברכוש נגרמו מרשלנותה או מחדלו של המזיק, את המישור השני שהוא מישור גובה הנזק יש להוכיח ולגבות בחוות דעת שמאי מומחה. 

​תביעת רכוש בתאונת דרכים

בעת התרחשות תאונת דרכים נגרמים בין היתר נזקי רכוש לרכב – מרבית הנהגים מקדימים ועושים ביטוח לרכב הכוללים ביטוח צד ג' על מנת להימנע מלפצות בגין נזקי רכוש לרכב כל עוד הוכחה אשמתם. בתביעה בגין נזקי רכב בתאונת דרכים ניתן לתבוע בפיצוי כספי הן את האחראי לקרות התאונה והן את חברת הביטוח שלו. 

בעת הגשת תביעה ישירה כנגד המזיק לרכב ו/או חברת הביטוח שלו יש להוכיח מספר יסודות ובהן יסוד הרשלנות. יש להוכיח כי המזיק לא נהג בזהירות הנדרשת בנהיגתו.

לדוגמא אי ציות לרמזור אדום, עקיפה אסורה, אי מתן זכות קדימה  וכו'. היסוד השני אותו יד להוכיח הוא גובה הנזק שנגרם, זאת עושים על ידי הגשת חוות דעת שמאי מומחה,  לחץ כאן כי ללמוד עוד נזקי רכוש לרכב.

תביעת רכוש - כיצד עורך דין נזקי רכוש יכול לסייע ?

אם הנכם מבוטחים כידוע חברות ביטוח אינן ממהרות לשלם את כספי הפיצויים המגיעים לכם, ולרוב חברות הביטוח משלמת סכומים נמוכים בהרבה מהנזק האמיתי, לכן חשוב מאוד לפני שפונים לחברת ביטוח, להיוועץ עם עורך דין המתמחה בתחום הנזיקין זה בייצוג משפטי כדי לעמוד על זכויותיכם. יובהר כי תקופת ההתיישנות  (פנייה לחברת הביטוח בנושא), על אירוע שריפה עומדת על שלוש שנים ממועד השריפה, התכתבות והסתייגות מול חברת הביטוח אינה עוצרת את מניין הימים, אלא רק עם הגשת תביעה בבית משפט.

 

כל מקרה בו חברת הביטוח דחתה את תביעתכם ואינה משלמת תגמולי ביטוח או צד ג' אינו מכיר באחריותו לנזק שגרם, ניתן להגיש תביעת רכוש, זכותם עומדת לכם להגיש תביעה גם כאשר חברת ביטוח או צד ג' שילם לכם פיצוי בחסר. 

כמו כן, במידה ואינכם מבוטחים והנזק שנגרם לכם נגרם עקב רשלנותו של אחר, יש לכם הזכות לתבוע את הנזקים שנגרמו לכם, ממי שגרם לכך. חשוב מאוד בשלב הראשוני לאסוף ולשמור כל מסמך המעיד על פעולתו של הרשלן, ופנייה לעורך דין שמתמחה בתחום הנזיקין על מנת שייעץ נאמנה מה השלבים הבאים למיצוי כל הזכויות המגיעות לכם.

עורך דין נזקי רכוש

משרדנו ניהל ומנהל עשרות תביעות רכוש מדי חודש בבתי המשפט השונים ברחבי מדינתנו, ההתמחות המרכזית הינה בגין נזקי רכוש הנגרמים לרכבים, ולמבנה. תביעות אלה מוגשות על פי פקודת הנזיקין מטעם בעל הרכוש הנפגע כנגד המזיק או כנגד המבטחת. 

ככול ונגרם לכם נזק כפי שתואר, בסבירות גבוה הנכם זכאים לפיצויים מהמזיק באירוע המצער, או מחברת הביטוח שלו, גם אם קיבלתם פיצוי, והוא אינו משקף את ערך הנזק האמתי שנגרם לכם, באפשרותכם למצותו באופן מלא. פנו עכשיו למשרד עורכי דין אושיק אליהו, עורך דין נזקי רכוש מומחה בניהול תביעות רכוש, ותוכלו להיות בטוחים שאנו נייצג אתכם במקצועיות ובמסירות, עד למיצוי מלוא הזכויות המגיעות לכם. לתחומי עיסוק נוספים של משרדנו לחץ כאן.

אולי יעניין אותך :

או השאירו פרטים

לייעוץ ראשוני חייגו 077-2705777 

.תודה, נציג יחזור אליך בהקדם