top of page

עורך דין נזקי רכוש

>>>

עורך דין נזקי רכוש

  • Facebook

נזיקין  -  22.12.22,   14:45

תמונה מתוקנת.jpg

סביבתנו רוחשת ומשתנה כל הזמן, לכאן עלולה חלילה להגיע לפתחו צרה בדמות נזק לרכוש כגון ובין היתר לרכב, לדירה, לבית העסק. נזקים אלו חוסים תחת תחת ההגדרה "נזקי רכוש", במרבית המקרים נזקים אלו נגרמים בשל רשלנותו או אשמתו של צד שלישי, שצרה זו מגיע חשוב להיות מוכן ולדעת מה לעשות על מנת להימנע מטעיות קריטיות שרבים עושים, מה לעשות וכיצד עורך דין נזקי רכוש יכול לסייע בקבלת פיצוי מקסימלי,  כל זאת ועוד במאמר הבא. 

עורך דין נזקי רכוש

נזקי רכוש סוגי תביעות נפוצות

שריפות, שיטפונות, נזילות מים, ליקויי בנייה תאונות דרכים, הינם רק חלק מהאסונות שעלולים לפקוד אותנו, ומכאן עולה השאלה מה לעשות במקרה שנגרם נזק על ידי גורם אחר ולמי לפנות ?

עורכי דין נזקי רכוש המתמקצעים בתחום מחלקים את תביעות נזקי הרכוש לשלוש קבוצות נזקים עיקריים, נזקי הצפה, נזקי שריפה, נזקי רכב,  נזקים אלה יכולים להתרחש בעקבות שיטפון, אירוע שריפה, פריצה, נזילת מים, אסון טבע, תאונת דרכים, ליקוי בניה , וכמובן תאונות שונות שאינן צפויות, כך שהרשימה בוודאי איני סוגרה, וכמשרד הועסק בתחום נזקי הרכוש אנו נתקלים בתביעות רכוש רבות ומגוונות.
 

טיפולו של עורך דין נזקי רכוש בתביעות הצפה בבית או בעסק  

 

במדינתנו הקטנה כל שנה אנו שומעים בבוא החורף על הצפה שהתרחשה בעיר כזו או אחרת, אירוע מצער זה לא צריך להשאיר אתכם עם הנזקים שהתרחשו, ככול שהבית או העסק שלכם ניזוק כתוצאה מהצפה, ובמידה והמבנה שניזוק היה מבוטח בפוליסת ביטוח מתאימה, כגון דירה, עסק, תכולת דירה, באפשרותכם לתבוע את חברת הביטוח, מומלץ לא להמתין ולהתחיל לאסוף ראיות קרטיות לרבות פנייה לעורך דין נזקי אשר יתווה אסטרטגיה לניהול התביעה.

עורך דין נזקי רכוש אשר יטפל בתביעתכם יגיש תביעה כנגד המזיק אם במקרה של נזילה ואם במקרה של שיטפון בשטח עירוני, בעת הגשת תביעה ישירה כנגד המזיק ו/או חברת הביטוח שלו יש להוכיח מספר יסודות ובהן יסוד הרשלנות. וכי השיטפון שנגרם בנכס\רכוש נגרם מרשלנותה של העירייה, לדוגמה לא בוצע ניקוי קולטי מים ברחובות, לא נוקה זבל ברחובות, או תכנון לקוי בתווי השטח, ואם בנכס פרטי, התרשל בעל הנכס בתחזוקה ראויה. את המישור השני שהוא מישור גובה הנזק יש להוכיח ולגבות בחוות דעת שמאי מומחה. 

החשיבות בטיפולו של עורך דין נזקי רכוש במרקה של שריפה

ככול שהבית או העסק שלכם ניזוק כתוצאה משריפה, ובמידה והמבנה שניזוק היה מבוטח בפוליסת ביטוח מתאימה, כגון דירה, עסק, תכולת דירה, בנסיבות מומלץ להגיש תביעת רכוש בעזרת משרדנו כנגד החברה המבטחת את המבנה.

גם במקרה גם עורך דין נזקי רכוש אותו בחרתם יגיש תביעה כנגד המזיק אם במקרה של שרפה ואם במקרה של הצתה, בעת הגשת תביעה ישירה כנגד המזיק ו/או חברת הביטוח שלו יש להוכיח מספר יסודות ובהן יסוד הרשלנות. וכי השרפה\דלקה ברכוש נגרמו מרשלנותה או מחדלו של המזיק, את המישור השני שהוא מישור גובה הנזק יש להוכיח ולגבות בחוות דעת שמאי מומחה. 

​תביעת רכוש בתאונת דרכים

בעת התרחשות תאונת דרכים נגרמים בין היתר נזקי רכוש לרכב – מרבית הנהגים מקדימים ועושים ביטוח לרכב הכוללים ביטוח צד ג' על מנת להימנע מלפצות בגין נזקי רכוש לרכב כל עוד הוכחה אשמתם. בתביעה בגין נזקי רכב בתאונת דרכים ניתן לתבוע בפיצוי כספי הן את האחראי לקרות התאונה והן את חברת הביטוח שלו. 

בעת הגשת תביעה ישירה כנגד המזיק לרכב ו/או חברת הביטוח שלו יש להוכיח מספר יסודות ובהן יסוד הרשלנות. יש להוכיח כי המזיק לא נהג בזהירות הנדרשת בנהיגתו.

לדוגמא אי ציות לרמזור אדום, עקיפה אסורה, אי מתן זכות קדימה  וכו'. היסוד השני אותו יד להוכיח הוא גובה הנזק שנגרם, זאת עושים על ידי הגשת חוות דעת שמאי מומחה,  לחץ כאן כי ללמוד עוד נזקי רכוש לרכב.

כיצד עורך דין נזקי רכוש יכול לסייע ?

אם הנכם מבוטחים כידוע חברות ביטוח אינן ממהרות לשלם את כספי הפיצויים המגיעים לכם, ולרוב חברות הביטוח משלמת סכומים נמוכים בהרבה מהנזק האמיתי, לכן חשוב מאוד לפני שפונים לחברת ביטוח, להיוועץ עם עורך דין המתמחה בתחום הנזיקין זה בייצוג משפטי כדי לעמוד על זכויותיכם. יובהר כי תקופת ההתיישנות  (פנייה לחברת הביטוח בנושא), על אירוע שריפה עומדת על שלוש שנים ממועד השריפה, התכתבות והסתייגות מול חברת הביטוח אינה עוצרת את מניין הימים, אלא רק עם הגשת תביעה בבית משפט.

 

כל מקרה בו חברת הביטוח דחתה את תביעתכם ואינה משלמת תגמולי ביטוח או צד ג' אינו מכיר באחריותו לנזק שגרם, ניתן להגיש תביעת רכוש, זכותם עומדת לכם להגיש תביעה גם כאשר חברת ביטוח או צד ג' שילם לכם פיצוי בחסר. 

כמו כן, במידה ואינכם מבוטחים והנזק שנגרם לכם נגרם עקב רשלנותו של אחר, יש לכם הזכות לתבוע את הנזקים שנגרמו לכם, ממי שגרם לכך. חשוב מאוד בשלב הראשוני לאסוף ולשמור כל מסמך המעיד על פעולתו של הרשלן, ופנייה לעורך דין שמתמחה בתחום הנזיקין על מנת שייעץ נאמנה מה השלבים הבאים למיצוי כל הזכויות המגיעות לכם.

<<<     לייעוץ ראשוני חייגו 077-2705777     >>>

עורך דין נזקי רכוש בטיפול מול חברות הביטוח

כאמור חברות הביטוח כגוף כלכלי ועסקי, אינן ממהרות לשלם תגמולי ביטוח, למבוטח לא שזה תבע את הפוליסה שלו, והן אפילו מערימות קשיים על המבוטח.

 

חברת הביטוח תבקש תחילה לקבל מכם טופס הודעה על קרות אירוע ביטוח, בו יבקשו מכם למלא ולספר מה בדיוק קרה וכיצד, במרבית המקרים גם לאחר מכן, תבקש חברת הביטוח הבהרות נוספות מכם.

 

לא מן הנמנע כי חברת הביטוח אף תבקש כי תשתפו בפעולה על חוקר מטעמם, זה לא ימנע מחברת הביטוח במקביל גם לנהל חקירה סמויה, בה תוכל לבדוק את טענותיכם ואת נזק הרכוש שנגרם לכם באירוע.

 

חברת הביטוח בחקירה תנסה לאסוף על שביב מידע שיכול לשפוך אור על האירוע הביטוחי, וכמו שנאמר בתחילת הדברים המטרה של חברות הביטוח זה לשלם כמה שפחות למבוטח מתוך שיקול כלכלי והמודל העסקי של חברת הביטוח.

 

בשלב זה חשוב מאוד לציין כי לא כל דרישה של חברת הביטוח היא לגיטימית וחוקית, ומומלץ להתייעץ עם עורך דין נזקי רכוש, בכל מקרה ביטוחי בו חברת הביטוח מעוררת קשיים או שולחת חוקר על מנת לבדוק את נסיבות האירוע, חשוב שתקבלו ייעוץ משפטי ותבינו מה הזכויות שלכם אל מול חברת הביטוח.

 

גם אם לא פעלתם בזמן והתייעצתם עם עורך דין נזקי רכוש, ותביעתכם בסופו של דבר נדחתה בטענות שונות, זה לא סוף הסיפור ובמקרים רבים עורך דין מקצועי יכול לבדוק לעומק את נסיבות המקרה, לאזן את מעמד הכוחות בין מבטחת חזקה למבוטח חלש, ולהוציא למבוטח את כל תגמולי הביטוח בנוסף להוצאות, לכן ליווי משפטי מאת עורך דין רכוש מקצועי בתחום הביטוח והרכוש הרלוונטיים יאפשר לכם להשיג יתרון משמעותי שלא היה בידכם קודם לכן ולהגדיל את סיכוייכם לקבלת סכום כספי גבוה והולם.

עורך דין נזקי רכוש

משרדנו ניהל ומנהל עשרות תביעות רכוש מדי חודש בבתי המשפט השונים ברחבי מדינתנו, ההתמחות המרכזית הינה בגין נזקי רכוש הנגרמים לרכבים, ולמבנה. תביעות אלה מוגשות על פי פקודת הנזיקין מטעם בעל הרכוש הנפגע כנגד המזיק או כנגד המבטחת. 

ככול ונגרם לכם נזק כפי שתואר, בסבירות גבוה הנכם זכאים לפיצויים מהמזיק באירוע המצער, או מחברת הביטוח שלו, גם אם קיבלתם פיצוי, והוא אינו משקף את ערך הנזק האמתי שנגרם לכם, באפשרותכם למצותו באופן מלא. פנו עכשיו למשרד עורכי דין אושיק אליהו, עורך דין נזקי רכוש מומחה בניהול תביעות רכוש, ותוכלו להיות בטוחים שאנו נייצג אתכם במקצועיות ובמסירות, עד למיצוי מלוא הזכויות המגיעות לכם. לתחומי עיסוק נוספים של משרדנו לחץ כאן.

אולי יעניין אותך :

או השאירו פרטים

לייעוץ ראשוני חייגו 077-2705777 

.תודה, נציג יחזור אליך בהקדם

bottom of page