עורכי דין צוואות

צוואות וירושות

צוואה הינה מסמך חזק בעוצמתו, המאפשר לכל המבקש לשלוט ולהחליט על רכושו גם לאחר פטירותו מהעולם. אף היותה מסמך עוצמתי, היא כוללת הוראות פשוטות אך מדויקות, על העברת הנכסים ואופן השימוש של המצווה על רכושו, החשיבות של הכנת צוואה ובכוחה ליצור שקט נפשי מלא בידיעה כי מחלקות או סיבוכים ברכוש לאחר פטירה יופחתו באופן מלא. 

לעיתים אנו נמנעים ממחשבה והתעסקות מה יקרה לאחר מותנו או מותם של היקרים לנו. יחד עם זאת, ישנה חשיבות מכרעת להסדרת נושא הצוואה, ובוודאי כדי להקל על הנשארים מאחור ולמנוע חיכוכים, אי הבנות, או קשיים שעשויים להתעורר בין היורשים. וזאת כאשר נושא הצוואה לא מוסדר מראש. לכן כל אדם אשר בבעלותו רכוש עם מטלטלין ועם מקרקעין, ואינו מעוניין שרכושו יחולק לאחר מותו באופן שמפורט בחוק הירושה ללא כל שליטה, כדאי מאד לערוך צוואה.

במידה ואין צוואה, צפוי כל רכושו להתחלק בהתאם לחוק הירושה בין בני הזוג ולילדים, במידה , ואין בני זוג או ילדים, אזי בהתאם לכללים שנקבעו בחוק הירושה. למרות רצונו של מחוקק להסדיר את החלוקה באופן צודק, ישנו קושי ממשי ללא צוואה לחלק את הרכוש, כאשר כל מקרה ומקרה מורכבים וסבוכים יותר מהסדרת המחוקק, כאשר החוק יכול ברוב במקרים לפספס את רצונו של המצווה. לכן,  אם  אדם רוצה  להגשים את רצונו, אין ספק שעליו לערוך צוואה. עריכת צוואה מבטיחה למצווה שקט נפשי וידיעה כי לאחר מותו יחולק הרכוש שהותרנו בדיוק על פי רצוננו. 
 

אז מתי מתעורר צורך בעריכת צוואה ?
 

1. מצווה שמעוניין להוריש רכושו או את חלקו ליורש אשר לא נמנה עם יורשיו החוקיים  על פי חוק הירושה

2. מצווה אשר אינו מעוניין שבן הזוג או מי מילדיו יהיו היורשים של עיזבונו חייב אף הוא בעריכת צוואה.

3. מצווה הרוצה להוריש את רכושו בחלוקה שונה, מזו הקבועה בחוק הירושה חייב לערוך צוואה.


4. מצווה אשר אינו נשוי החיי עם בן זוג  "ידוע בציבור"  
 

5. מצווה הנמצא הליכי גירושין ופרוד מבן זוגו וטרם ניתן גט, כאשר כל עוד הוא אינו גרוש פורמלית, ובמידה והלך לבית עולמו ללא צוואה.

עורך דין צוואות

משרדנו מתמחה בכל תחומי הירושות הצוואות ובהליכי ההורשה לרבות קיום צוואה, הגנה על צוואה או התנגדות לצוואה ופסילתה, בקשות לצו ירושה, כמו כן אני עורכים צוואות באופן מקצועי אשר יבטיח ככל האפשר את קיום הצוואה.

 

משרד עורכי הדין אושיק אליהו מתמחה בהוצאת צווי ירושה, וצווי קיום צוואה. כמו כן, עוסק המשרד בהכנת צוואות, בהתאם לרצון המצווים, ובהתאם לנסיבות האישיות של כל לקוח ולקוח, במקצועיות וברגישות. לתחומי עיסוק נוספים של משרדנו לחץ כאן.

פסקי דין שיענינו אותך :

ליצירת קשר וייעוץ:

אושיק אליהו - משרד עורכי דין | בן גוריון 32 רמת גן (בית אפק) | טל: 077-270-5777  פקס: 077-4703709 דוא"ל oshikelaw@gmail.com

לעדכונים ופסקי דין עקבו אחרינו בפייסבוק

קישוריים מהירים

בן גוריון 32 רמת גן (בית אפק)

טל:        077-270-5777

פקס:     077-470-3709

דרכי התקשרות

  • אושיק אליהו עורך דין
  • Twitter
  • Facebook

אודות משרדנו

משרד עורכי דין אושיק אליהו הינו משרד מוביל בייצוג וליווי לקוחות בקשת רחבה בענף המשפט האזרחי‏, מומלץ ע"י לקוחות בטיפול בתביעות ביטוח, אזרחי ונזיקין. עורך דין אושיק אליהו הינו בעל ניסיון של שנים רבות וטיפול באלפי תיקים בתביעות ביטוח ונזיקין ואזרחי, משרדנו מתמחה במתן שרותי ייעוץ משפטי לקוחות לצורך הגשת תביעות ביטוח נגד חברות ביטוח בתחומים של: ביטוח תאונות אישיות, ביטוח סיעודי, אובדן כושר עבודה, ביטוח אובדן כושר עבודה, ביטוח נכות מתאונה, תאונות עבודה, ביטוח חיים, ביטוח רכוש ועסק, ביטוח תאונות אישיות ונזקי גוף, תאונות דרכים, ביטוח רכב, נזקי רכב, העדר כיסוי ביטוחי, צוואות, הוצל"פ, תביעות אזרחיות וייצוג בבית משפט. בדקו את זכויותיכם: פנו אלינו לקבלת ייעוץ מקצועי ואישי ללא התחייבות.