top of page

פיצוי בגין תאונת דרכים קלה 

פיצוי בגין תאונת דרכים קלה

  • Facebook

דיני ביטוח -  22.7.21,   14:45

תמונה מתוקנת.jpg

תאונות דרכים לצערנו הינם מכת מדינה, חשוב מאוד לדעת מה הזכויות מהמגיעות לכם גם בתאונת דרכים קלה. מה ההגדרה של תאונת דרכים קלה ? מהו ההבדל בפיצוי בהין תאונת דרכים קלה וקשה ? האם כל נפגע זכאי לפיצוי ואת מי תובעים? כל זאת ועוד במאמר הבא.

פיצוי בגין תאונת דרכים קלה - עשוי להגיע למאות אלפים | משרד עו"ד אושיק אליהו

תאונות דרכים הינן לצערנו דבר שבשגרה במדינתנו הקטנה והצפופה. מרבית התאונות שמתרחשות הינן תאונות דרכים המוגדרת תאונת דרכים קלה, שלפעמים נראות לנו חסרות משמעות לחלוטין, אבל במציאות הדבר שונה לחלוטין, גם בתאונת דרכים המוגדרת תאונת דרכים קלה הפיצוי יכול להגיע למאות אלפי שקלים.

מה ההגדרה של תאונת דרכים קלה ?

החוק (חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים) אינו מבדיל בין תאונת דרכים קלה ללא קלה, מלבד גובה הפיצוי שמתקבל בסוף התהליך. אם כן על פי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים, תאונה מוגדרת בתור מאורע במהלכו נגרם לאדם נזק גוף בעקבות שימוש ברכב מנועי למטרות תחבורה. תאונת דרכים על פי חוק יכולה להיגרם על ידי גורם חיצוני לרכב כמו לדוגמה רכב אחר, או מגורם פנימי כמו כשלים ברכיבי רכב מסוימים.

 

למעשה, תאונת דרכים קלה היא כל תאונה במהלכה נפגע באורח קל לפחות אדם אחד, וחלילה לא נפגעו באופן קשה או אף נהרגו אנשים נוספים. יש לזכור שההגדרה של פגיעה קלה קשורה במיוחד בטיפול הראשוני שנדרש כדי למנוע סכנה לחיי אדם. יחד עם זאת יש להבין שגם פציעה ממושכת יכולה להיחשב בתור פגיעה קלה בלבד.

מה ההבדל פיצוי תאונת דרכים קלה וקשה ?

 

נפגעיםרוב תאונות הדרכים שקורות ביום יום מוגדרות בתור תאונות דרכים קלות. אנשים רבים שנפגעים באופן קל מבחינתם ובוחרים שלא לפנות לחברת הביטוח לצורך קבלת פיצוי עבור תאונת דרכים קלה, וזאת טעות כבירה!

 

תאונות דרכים שמתרחשות במהירות נמוכה, ונראה לנו כי התאונה קלה ופשוטה, גורמת לטראומה לגוף, שאינו בנוי לקבל פגיעה מפתיעה, גם במהירות של 30-40 קמ"ש, יכולה להגרם פגיעה, למערכת השרירים והעצבים שיכולה להתגלות רק לאחר תקופה, שהמשמעות הישירה של כך שתאונה שסברנו בהתחלה שהיא "קלה" אינה קלה כלל ואנו עלולים לשאת את תוצאותיה הגופניות.

 

יש לציין כי גוף האדם יודע לרפא את עצמו, אך עד גבול מסוים ישנן פגיעות שיכולות להיחשב בעניינו כזוטות אך יכולות ללוות אותנו כל החיים, ובעיקר בגיל מבוחר, לכן ישנה חשיבות עצומה, בפנייה בכל תאונה הגם שנאת קלה להכרה על ידי הגופים הרלוונטיים לרבות חברת הביטוח, על מנת שהתאונה תוכר וכי יתקבל פיצוי מלא.

 

התייעצות עם עורך דין תאונות דרכים המתמחה בנזקי גוף הוא קריטי כבר מיד לאחר התאונה, התייעצות וליווי מקצועיים, ימנעו הפסד בהכרה ופיצוי שעשויים להגיע אף לסכומים של מאות אלפי שקלים.

 

לכל התייעצות בעניין כדאי ומומלץ לפנות לעורך דין תאונות דרכים, עורך דין אושיק אליהו. ובינתיים - אז איזה פיצוי מגיע לאחר מעורבות בתאונת דרכים קלה ומי זכאי לקבל אותה? ראשית, נגדיר תאונת דרכים קלה.

האם כל נפגע בתאונת דרכים קלה זכאי לפיצוי ?

 

כאשר על פי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים כל אדם זכאי לקבל פיצוי לאחר גם לאחר תאונת דרכים קלה, וזאת ללא קשר אם אתם אשמים בתאונה או אחראים לקרותה.

 

 יחד עם זאת ישנם מספר חריגים אשר לא מאפשרים לתבוע על פי חוק הפיציים לנפגעי תאונות דרכים, לדוגמא, אם הנפגע היה ללא רישיון, לא היה קיים ביטוח חובה בתוקף, או התאונה נעשתה בכוונה, אך גם למקרים אלו ישנו פתרון, לכן חשוב להתייעץ עם עורך דין המתמחה בפיצוי בגין תאונת דרכים קלה וגם חמורה, על מנת שיבדוק את המקרה לעומק תוך ליווי משפטי מקצועי.

<<<     לייעוץ ראשוני חייגו 077-2705777     >>>

עבור מה ניתן הפיצוי בתאונת דרכים קלה ?

במרוצת השנים ועם השתכללות הענף העוסק בנזקי גוף ובתאונות דרכים בכלל, החלו להתהוות רכיבי פיצוי אחרי תאונת דרכים, שהינם מהווים את בסיסי הפיצוי לכל נפגע ונפגע.

 

כמו ישנם רכיבים את מתאימים ומותאמים לתקופה ולדוגמא פיצוי בגין שימוש בקנאביס רפואי לצורך טיפול בכאבים כאשר משככי כאבים סטנדרטים אינם מועלים, כמו כן בעתיד ועם יתכנו תוספות נוספות ברוח התקופה.

 

לעת עתה במרבית התיקים ניתנים פיצויים בגין אובדן יכולת השתכרות לעבר, כלומר אם החסרתם מהעבודה עקב התאונה, נגרם לכם הפסד השתכרות בפועל, כמו כן ניתן פיצוי בגין עזרת הזולת, הפסיקה מדברת על כך שבזמן שנפגעתם וגם באופן עתידי אם נשארת נכות, אנשים הסובבים אתכם, כמו משפחה וחברים, צריכים לסייע לכם או להשלים את המטלות שלכם.

 

כמו כן ניתן פיצוי בגין הוצאות רפואיות, נסיעות, וכאב וסבל אותם חוויתם בגין התאונה, רכיבים אלו מדברים על העבר, כאשר הפיצוי לעתיד מתמקד על אחוזי נכות צמיתה וזמנית אשר עלולים להשפיע על אופן השתכרותכם בעתיד, כאשר אלו מחושבים על פי נוסחאות מורכבות האמורות להציב את הנפגע בתאונת דרכים במצב דומה ככול האפשר ואילולא היה נפגע תאונת דרכים.

מה חשוב לעשות אחרי תאונת דרכים קלה?

אחרי תאונת דרכים קלה רבים האנשים שבוחרים לחזור לשגרת החיים הרגילה שלהם על פני פנות לבדיקה רפואית, ומעדיפים להתמודד עם הפציעות - בין אם המיידיות ובין אם התקופתיות - שמגיעות לאחר התאונה לבדם. ללא ספק מדובר בטעות בעקבות שתי סיבות - הראשונה היא כמובן בריאותית, והשנייה היא טעות ביטוחית שעלולה למנוע פיצוי בגין תאונת דרכים קלה.

 

מבחינה רפואית יש פציעות שקשה ואף לא ניתן לאבחן ללא בדיקה, לכן יכול אדם לסחוב עימו פציעה ואף להוביל להחמרתה. לצד זאת, מבחינת הביטוח יש משמעות ליכולת להוכיח שהפציעה קשורה לתאונה ולא לנסיבות אחרות, לכן חשוב להיבדק מיד לאחר התאונה.

עברתם תאונת דרכים קלה ? לאיזו חברת ביטוח צריך לפנות? כדי לקבל פיצוי ?

 

הנטייה של לקוחות ונפגעים רבים תאונת דרכים קלה היא לדרוש את הפיצוי מחברת הביטוח של הצד הפוגע בכם, מתוך הנחה כי אם הוא אשם בתאונה אזי חברת הביטוח שלו צריכה לשלם, אך לא כך הם פני הדברים, כשאר יש לרכב בו נהגתם ביטוח חובה בתוקף הן כנוסעים והן כנהגים , וישנו כיסוי ביטוח, כלומר ולדוגמא לא הייתה נסיעה ללא רישיון מתאים, חברתה ביטוח שלכם היא זאת שצריכה לפצות אתכם.

 

ופה חשוב להדגיש שפיצוי בגין תאונת דרכים קלה, מצריך ידע וניסיון גם שנראה לכם שהדבר פשוט, שכן חברת הביטוח מערימה קשיים ולרבו לא תיתן לכם את הפיצוי הראלי והאמיתי שישקף את הפגיעה שלכם, האינטרס של חברת הביטוח הוא אחד – לשלם כמה שפחות.

 

לכן יש חשיבות עליונה ומיד לאחר תאונת הדרכים להתייעץ עם עורך דין המתמחה בפיצוי בגין תאונות דרכים אשר ילווה אתם בצורה מקצועית, ינהל את המו"מ מול חברת הביטוח, ויבטיח כמה שניתן שהפיצוי שתקבלו הוא הפיצוי הנכון בשבילכם.


 

לסיכום, מה חשוב לבצע לאחר תאונת דרכים קלה?

הדבר הכי חשוב שצריך להיות גם הדבר הראשון שעושים אחרי תאונת דרכים קלה היא לקבל טיפול רפואי ראשוני. לאחר מכן - לתעד הכל כולל הכל - מקום האירוע, תוצאות הבדיקות וכל טיפולי המשך שבוצעו לאחר התאונה. כמובן, חשוב לדווח על קיום התאונה ולפנות לעורכי דין תאונות דרכים שיסייע לכם בטיפול בתיק התביעה מול חברת הביטוח.

 

עורך דין נזיקין וביטוח אושיק אליהו, בעל ניסיון רב בכל הקשור לתביעות בגין נכויות ונזקי גוף, ניסיון זה מתבטא באלפי תיקי גוף שאותם ניהל בהצלחה, פנו עכשיו למשרד עורכי דין אושיק אליהו ותוכלו להיות בטוחים שאנו נייצג אתכם במקצועיות ובמסירות, עד לקבלת מלוא זכויותיכם. 

אולי יעניין אותך :

או השאירו פרטים

לייעוץ ראשוני חייגו 077-2705777 

bottom of page