top of page

חברת הביטוח מסרבת לשלם

חברת הביטוח מסרבת לשלם

מה עושים כשחברת הביטוח מסרבת לשלם ?  עורך דין אושיק אליהו – ביטוח ונזיקין

עשיתם תאונת דרכים, נגרם לכם נזק למבנה? חברת הביטוח שלחה לכם מכתב דחייה והסירה כיסוי ? הגשתם תביעת נזקי רכב, אבל חברת הביטוח לא משלמת לכם? גנבו לכם את הרכב וחברת הביטוח לא מוכחה לפצות? יש מה לעשות ! המדריך המלא.

מבוטחים רבים משלמים דמי ביטוח במשך כל חייהם, אם זה ביטוח תאונות אישיות, אם זה ביטוח רכב אם זה ביטוח דירה או ביטוח אבדן כושר עבודה, ביטוח סיעוד, או ביטוח בריאות כללי. השאלה הגדולה היא מה קורה, כאשר בעת צרה, חברות הביטוח לא ממש שם בשבילנו, וחברת הביטוח מסרבת לשלם, בטענות כאלה ואחרות כמו הסרת כיסוי ביטוחי, טענת מרמה, אי עמידה בתנאי הפוליסה ואפילו טענה כי המבוטח לא סיפר לחברת הביטוח את מלוא המידע טרם רכש את הפוליסה.

ניהול תביעה על ידי עורך דין המתמחה בביטוח יכול לעשות את ההבדל בין העדר פיצוי מחברת הביטוח לעיתים למקרים של פיצוי בסך מאות אלפי שקלים !  

חברת הביטוח מסרבת לשלם - מקרה שכיח מאוד 

 

מתברר שמכתב דחייה כזה, אינו כלל אירוע נדיר וחד פעמי, לקוחות רבים לא מקבלים את תגמולי הביטוח המגיעים להם. מנתונים שמוסרת רשות שוק ההון, ביטוח וחיסון, אחוז התביעות שנענות בתשובה חיובית בביטוחי בריאות, עומד על 83%, שיעור תגמולי הביטוח בביטוח תאונות אישיות, שאינן נגמרות במכתב דחייה, עומד על 78%, ובביטוח סיעוד, אנו מדברים על אחוז תשובות חיוביות שעומד רק על 72%. מדובר בנתונים עגומים שמעידים על הצורך בעורך דין ביטוח.

לכן חשוב לא להרים ידיים אם מקבלים מכתב דחייה ויש להתייעץ עם עורך דין הבקיא בתחום הביטוח !

מה עושים שחברת הביטוח מסרבת לשלם ?

 

תחילה ובטרם חברת ביטוח מסרבת לשלם, ובפועל מסירה כיסוי ביטוח, בטענות כאלה ואחרות לרבות, טענת מרמה, אי עמידה בתנאי הפוליסה, אי תשלום הפרמיה, דיווח וגילוי לא מלא טרם עריכת הפוליסה, על חברת הביטוח לשלוח או להעביר למבוטח מכתב דחייה בו צריכה היא לפרט מהן הסיבות וטענות הביטוח, שבגינן החליטה על הסרת הכיסוי, וחל איסור על חברת הביטוח לטעון טענות אחרות ונוספות מעבר לנטען במכתב הדחייה ומכאן חשיבותו הגדולה למבוטח.

הרציונל העומד מאחורי כך, זה פער המידע והכוח שיש לברת הביטוח על מול המבוטח, כאשר הוא יבקש להגיש תביעה נגד חברת הביטוח יכול לחשב את צעדיו להבין בדיוק ולא בערך עם מה הוא מתמודד.

 

לכן כשמקבלים מכתב דחייה, יש לבדוק שהפוליסה משולמת והיא בתוקף. אפשר גם להתקשר ולבקש עותק ממנה. בררו כמה תגמולי ביטוח מגיעים לכם על פי הפוליסה, ושמרו כל ניירת רלוונטית אפשרית, כולל מסמכים רפואיים אם מדובר באירוע ל נזק גוף או כל מסמך אחר משמעותי כמו חוות דעת או עם מי שוחחתם בחברת הביטוח שרכשתם את הפוליסה.

 

למותר לציין כי משרדי נתקל פעמים רבות, בלקוחות, או אזרחים תמימים, אשר שילמו במיטב כספם את התשלום בגין פוליסה אשר עתידה להגן אליהם בשעתם הקשה, אך ברגע האמת, מקבלים הם מכתב דחייה, מאת חברת הביטוח. וזה יכול לקרות הן במקרים קלים ביותר, נזק לרכב, לדירה, תאונה קלה, וכלה בצורך בניתוח דחוף, או אובדן כושר עבודה פתאומי, חברות הביטוח, "נעלמות", ומסרבות לקחת אחריות ולשלם את תגמולי הביטוח המגיעים ללקוח.

במה עורך דין יכול לסייע?

חברות הביטוח הם חברה כללית ובעלת אינטרס ברור ומובהק לשלם למבוטח כמה שפחות, ולנסות להתחמק מתשלום על פי הפוליסה, ובמילים פשוטות חברת הביטוח מסרבת לשלם.

 

כמו כן חברות הביטוח מסתתרות מאחורי מילים משפטיות ופוליסות מורכבות שלצער המבוטחים מתקשים להבין ולקרוא את הפוליסה ולהבין מה מגיע להם ומה לא על פי הפוליסה, ואת זאת חברות הביטוח מנצלות, ופועלות לא פעם בשיטת "מצליח".

 

כמו כן חברות הביטוח נוהגות להחתים את המבוטחים על טפסים שונים, המנוסחים בשפה משפטית, אחד האדם לא מכיר את השפה, ולכן כדאי להשתמש בעורך דין, על מנת שיוכל לייצג מול חברת הביטוח, ולדאוג להבהרת כל תו ותג בחוזה.

 

חברות ביטוח תתייחסנה יותר לטענות מומחים בתחום, ובעיקר כאשר מגיע מכתב מעורך דין ביטוח, ולכן מומלץ להשתמש בהם. בנוסף, זכרו, סוכן הביטוח שלכם, מחויב גם, ואולי בעיקר, לחברת הביטוח. לעומת זאת, עורך דין ביטוח שאתם תיקחו, יהיה מחויב אך ורק אליכם, אתם הלקוח שלו. תגמולי ביטוח יתקבלו לעיתים, אחרי לחץ של נציג הלקוח ובמקרה זה עורך דין המתמחה בתביעות נגד חברות הביטוח על הסוכן, נציג החברה.

 

למה לבחור משרדו של עורך הדין אושיק אליהו ?

 

משרד עורכי דין אושיק אליהו, הוא אחד ממשרדי עורכי הדין המובילים בתחום הביטוח והנזיקין, משרדנו מתנהל וומנהל עשרות תביעות ביטוח מידי חודש על מול חברות ביטוח ובהצלחה מרובה.

 

משרדנו נוהג קודם כל באחריות, מקצועיות וכנות כלפי הלקוח, אשר כבר בתחילת הדרך מקבל מפת מדויקת על מצבו המשפטי אל מול חברת הביטוח אשר מסרבת לשלם.

 

סיכום, תחום הביטוח הינו תחום סבוך ואינו פשוט כלל לאזרח הפשוט, לכן אין תחליף לעורך דין בעל ידע ובקיאות מול חברות הביטוח, כאשר טיפול של עורך דין נותן איזון כוחות מול חברת הביטוח החזקה שלא פעם דורסת את המבוטח, עורך דין חזק מולם גורם להם לא פעם לשלם למבוטח את מלוא תגמולי הביטוח ואף פיצויים מעבר.  

אולי יעניין אותך :

או השאירו פרטים

לייעוץ ראשוני חייגו 077-2705777 

bottom of page