top of page

עורך דין נזקי גוף

עורך דין נזקי גוף

עורך דין נזקי גוף - תביעות נזקי גוף - מובילים בהשגת פיצויים מקסימליים

נזקי גוף -  22.8.19,   18:44

תמונה מתוקנת.jpg

תחום נזקי הגוף הינו, תחום רב היקף וחולש כמעט על תחום בנזיקין החל בתאונות דרכים, נזקי רשלנות מקצועית וכלה בנזקי עבודה ונזק עקב רשלנות של אחר (נפילה ממפגע במדרכה או לדוגמא נפילת עץ), חשוב להבין מהם נזקי גוף המזכים בפיצוי וכיצד תובעים וממי הכל במאמר הבא

תביעות נזקי גוף מה זה אומר ?


תחום נזקי הגוף הנו, תחום רב היקף וחולש כמעט על ענף הנזיקין החל בתאונות דרכים, נזקי רשלנות מקצועית וכלה בנזקי עבודה ונזק עקב רשלנות של אחר (נפילה ממפגע במדרכה או לדוגמה נפילת עץ).


לצערנו ולעתים עקב פגיעה גופנית נגרמים נזקי גוף, הגורמים לירידה ביכולת תפקוד הגוף טרם האירוע, לכן במקרים אלו ניתן לתבוע פיצוי כספי בגין אותם נזקים גופניים ונפשיים, אשר אלו יכולים טיפה המתיק את הגלולה המרה או לשפר את את החיים כמה שניתן. 

תביעות שבגינם תובעים נזקי גוף הנן תביעות מורכבות מאוד, לכן עורך דין נזקי גוף צריך להיות בעל ניסיון רב ובעל היכרות רבה עם התחום המשפטי והרפואי באחד, וזאת על מנת למקסם את הסיכוי לפיצוי מרבי.

כיצד מוכיחים תביעות של נזקי גוף ?

כיצד מוכיחים תביעות נזקי גוף ?


בתביעות נזקי גוף על הנתבע להוכיח את תביעתו, כאשר בענייניו חל הכלל "המוציא מחברו עליו הראיה" והדרך להוכחת התביעה מתחילה דרך הגשת  חוות דעת רפואית של מומחה בתחום. 

חוות דעת רפואית בעלת חשיבות רבה אשר יכולה להשפיע על תוצאות התביעה. חוות דעת מקיפה מכילה לרוב התייחסות לאופי הפגיעה, חומרתה, אחוזי נכות, והקשר הסיבתי בין עילת התביעה לנזק הגופני, נפשי.

החריג לחוות דעת של התובע


בניגוד לשאר התביעות, בתיקים של תאונת דרכים, אין פה שאלה של אחריות, אלא רק שאלה של גובה הנזק ולפיכך בית המשפט הוא זה שממנה מומחה מטעמו, מספיק להגיש לבית המשפט ראשית ראיה בדבר הסיכוי לנכות ובית המשפט לרוב ממנה מומחה מטעמו דבר המקל הן כספית והן ביכולת ההוכחה של התובע. 

עבודתו הנאמנה של עורך דין נזקי גוף, משפיעה רבות על סיכוי התיק שכן עבודה טובה ויסודית תסייע לרופא הממונה לקבל תמונה מלאה על המצב הרפואי ולקבוע שיעור פיצוי הולם לנפגע.

 

ייצוג נפגע בנזקי גוף הינה פרקטיקה משפטית מורכבת הכוללת בין היתר מימוש הזכויות בעקבות טיפול רפואי לוקה רשלני, תאונת עבודה, או פציעה בשל רשלנות של רשות מקומית, גובה הפיצוי המגיע לנפגע נגזר ראשית דבר מאחוזי הנכות שיקבעו לו, וזאת בניגוד לנזקי רכוש.

נזקי גוף מול חברת הביטוח

לאזרחים רבים, דואגים מבעוד מועד לבטח עצמם בביטוחים כאשר ואם חלילה מתרחש אסון, יוכלו  לפנות לחברת הביטוח שביטחה אותם,  ולהיות בטוחים כי חברת הביטוח תפצה אותם, ובעצם תהווה להם גב כלכלי איתן ברגעים הקשים ביותר, וזאת על פי תנאי הפוליסה "החוזה" החוזה בין הצדדים, שכל צד צריך לקיים, אך לעיתים קרובות ולצערם של המבוטחים, דווקא ברגעים אלו נטרקת בפניהם הדלת של חברת הביטוח.

 

חברות הביטוח לא ממהרות לשלם למבוטחים בגין נזקי גוף, נהפכו גישתה של חברת הביטוח כגוף כלכלי זה לדחות תביעות, לפה בדיוק נכנסת עבודתו של עורך דין נזקי גוף, תוך בדיקה מעמיקה מהם הטענות שבגינם דחתה חברת הביטוח את התביעה. הטענות המרכזיות שאותם מעלות חברות הביטוח לרוב הן העדר גילוי מצד המבוטח, התיישנות תביעה, אי עמידה בתנאי הפוליסה, או מרמה, ועוד כהנה וכהנה טענות.

האם על כל נזק גוף שנגרם זכאי הנפגע לפיצוי ?

התשובה היא תלוי במקרה, לדוגמא אדם שנגרם לו נזק גוף, אף אין אדם או רשות שהתרשלו בכך, הרי שאין עילת תביעה כנגד המזיק, לדוגמא, הולך רגל שחצה מעבר חצייה מעד ומנפל סתם כך, הרי כאשר מעבר החצייה היה מואר וללא מהמורות, אותה רשות מלאה את חובתה לשמירה על בדיקות המתקנים בשטחה.

 

אז באילו מקרים אנו נהיה זכאים לפיצוי בגין נזקי גוף ? כאשר רשות או אדם התרשלו ובמקרים אחרים בהם יש הסדר חוק ספציפי כגון חוק פיצויים לנפגעי תאונות דרכים, או אם ישנה פוליסה ספציפית המאפשרת להגיש תביעה בגין נזקי גוף לדוגמא, אובדן כושר עבודה, תביעה של הפנסיה, וכמובן ביטוח תאונות אישיות, התייעצות עם עורך דין נזקי גוף יכולה לפזר את הערפל האם יש בידכם עילה לתביעה.

מהי תקופת ההתיישנות בתביעת נזקי גוף ?

 

מהי תקופת ההתיישנות בתביעת נזקי גוף ? ישנה חשיבות קריטית לידיעה מתי תביעה מתיישנת, אבל תחילה מה זה בעצם התיישנות תביעה בנזקי גוף, התיישנות בעצם קובעת ותוחמת אז הזמן מיום האירוע או יום הידיעה על הנזק שנגרם ועד למועד האחרון בו ניתן להגיש תביעות נזקי גוף. במילים אחרונות, ככול ולא מוגשת תביעה על הנזקים שנגרמו, במועדים טרם ההתיישנות, לא ניתן יהיה להגיש תביעות נזקי גוף כנגד המזיק או את חברת הביטוח בגין אותם נזקי גוף שנגרמו.

 

מועדי ההתיישנות בנזיקין, ובנזקי גוף, הינם שבע שנים ממועד המקרה, כמו כן, ועל פי החוק ישנם חריגים המאפשרים חריגה ממועד זה, לדוגמא גילוי הנזק במועד מאוחר יותר ממועד התאונה, או להבנה כי יש קשר סיבתי לאירוע. כמו כן ישנה התיישנות של שלוש שנים במקרים שתובעים את הפוליסה, לקבלת תגמולי ביטוח  לדוגמא בביטוח תאונות אישיות ניתן לתבוע את הפוליסה עד שלוש שנים מקרות האירוע או גילוי הנזק גוף, כאשר מדובר על קטינים שנפגעו בנזיקי גוף הם יכולים להגיש את תביעתם שבע שנים מהגעתם לגיל 18, שאז מתחילים לספור להם את המועד להתיישנות התביעה כלומר יכול אותו קטין להגיש את תביעתו בנזקי גוף עד לגיל 25.

 

לכן ההמלצה שלנו היא תמיד עם קרות האירוע להתייעץ עם עורך דין נזקי גוף שילווה אתכם, בצורה מסודרת מהתחלה ועד לסוף התהליך תוך תשומת לב למועדי ההתיישנות שהם כאמור קריטיים.

פנו אלינו 

עורך דין לנזקי גוף עשוי בסבירות גבוה לחזק באופן משמעותי את הסיכוי שלכם לקבלת פיצוי והגדלתו, העברת הטיפול ולויי צמוד של עורך דין נזקי גוף, מקצועי ובעל ניסיון, יחסוך לכם בירוקרטיה מיותרת וימקד אתם על מול חברת הביטוח או המזיק כך שהזכויות המגיעות לכם לא יפגעו, ובמילים אחרות עורך דין תביעות נזקי גוף מנוסה נותן לכם יתרון משמעותי אל מול חברת הביטוח שברוב המקרים חזקה יותר >>> ליעוץ מקצועי ראשוני חייגו או לחצו כאן 077-2705777.

כיצד נקבע הפיצוי - תביעות נזקי גוף ?

תחום נזקי הגוף הוא תחום רחב מאוד, ותלוי רבות בסוג התביעה, לדוגמא תביעת נזקי גוף בעניין רשלנות רפואית שונה בתכלית, מנזק גוף שנגרם מתאונת דרכים התשובה תלויה בסוג התביעה.

 

תביעת רשלנות רפואית לדוגמא שונה מתביעה בגין נזק שנגרם בתאונת דרכים. מכל מקום ראשי הנזק בתביעות נזיקין הם הבסיס לפסיקת גובה הפיצוי של הנפגע. כאשר סוגיה זו עולה פעמים רבות מלקוחות שמגיעים למשרדי, ובאופן קבוע משרדנו נשאל "אך מחשבים את הנזק ומה הפיצוי שמגיע לי ?"

 

התשובה הנכונה היא כאמור כל מקרה לגופו ופציעה של אחד אינה דוגמא לפציעה של אחר אך ישנם ראשי נזק שונים ובסייסים אותם תובעים בתביעות נזקי גוף. נזק כללי : הינו נזק ממון, אשר עדיין לא התגבש, וניתן ברוב המקרים להעריכו, כגון כאב וסבל הפסדי השתכרות לעתיד, זכויות פנסיוניות שיפגעו העתיד עקב ירידה בתפקוד וכך גם השכר, עזרה של בני משפחה ולעתיד, נסיעות טיפולים עתידיים וכדומה. ישנה קבוצה נוספת של נזקים הנתבעים בתביעות נזקי גוף והינן נזקים מיוחדים אשר מתגבשים מיום קרות האירוע ועד למתן פסק דין בתביעה כגון :  ואילו נזקים שכבר התגבשו, חרבות, הפסדי שכר לעבר, נסיעות וטיפולים לעבר, אובדן זכויות פנסיוניות לעבר, ניידות ועוד.

 

 

לכן תביעה נזקי גוף, שמבוצעת על ידי עורך דין נזקי גוף מיומן יכולה וצריכה להכיל את כל הרכיבים והנזקים שנגרמו לנפגע, עורך דין שאינו מיומן או קפדן דיו, עלול להותיר אתם בפיצוי חסר, שעולל להיות גם בגובה של עשרות אלפי שקלים, ומכן החשיבות בבחירת עורך דין המנוסה והמדקדק בתחום נזקי הגוף.

החשיבות בעריכת חוות דעת רפואית תביעות נזקי גוף

 

תביעות לנזקי גוף, מושתתות לרוב על חוות דעת רפואית למעט חריגים (תאונות דרכים), שלמעשה כדי להוכיח נזקי גוף, כלומר להוכיח את גובה הנזק שנגרם בתאונה, יש לצרף חוות דעת רפואית, שזהו רובד נוסף בדרך להוכיח תביעה וזאת בנוסף להוכחת רשלנות מצד המזיק.

 

למרות הניסיון הרב של עורך דין נזקי גוף, וההבנה העמוקה בתחום הרפואי, המתחייבת בעיסוק שוטף בנזקים הנגרמים לגוף, הוא אינו יכול לבדו לבסס את התביעה, ללא חוות דעת של מומחה בתחום הרלוונטי, הדבר נכון הן בתביעות נזיקין באופן כללי, לרבות רכוש, ובפרט בתביעת נזקי גוף – לפיכך טרם הגשת תביעה צריך להצטייד בחוות דעת רפואית של רופא המומחה בתחום וזאת על מנת שיגדיר את אופי וגובה הנזק לצורך ביסוס התביעה.

כיצד עורך דין נזקי גוף יכול לסייע ?


עורך דין נזקי גוף הבקיא ברזי המקצוע, תפקידו להשיג פיצוי מקסימלי, באופן שמשקף את עוצמת הנזקים שנגרמו לנפגע, תוך הסתכלות עתידית כיצד נזקים אלו ישפיעו גם על אופן השתכרותו העתידי.


יש לציין כי במקרים רבים, הרצף התעסוקתי, נפגע בצורה קשה, ואינו חוזר ליכולות ההשתכרות של הנפגע טרם התאונה. לנפגעים רבים זה לא נראה מיד, אותו נפגע חושב לרוב על פיצוי מיידי על הנזקים שנראים לו לעין, ועל עורך דין לצפות את העתיד ולדאוג באופן מקצועי כי כיסו של הנפגע לא יחסר בעתיד כתוצאה מהתאונה, משכך קיימת חשיבות מכרעת בבחירת עורך דין נזקי גוף מקצועי ובעל ניסיון, דבר שיכול להבטיח פיצוי מקסימלי ללקוח.

אושיק אליהו - משרד עורכי דין מתמחה בתביעות מסוג זה ובעל כישורים מקצועיים מתאימים, בכל מקרה של תאונה, חבלה, חשש לרשלנות רפואית, מוות שלא כדרך הטבע כדי מאוד לפנות עורך דין ממשרדנו על מנת שיטפל ויאמוד את סיכויי התביעה, מובטח שירות מקצועי ואישי ללא פשרות. לתחומי עיסוק נוספים של משרדנו לחץ כאן.

או השאירו פרטים

לייעוץ ראשוני חייגו 077-2705777 

.תודה, נציג יחזור אליך בהקדם

bottom of page