top of page

פיצויים לאחר תאונת דרכים

פיצויים לאחר תאונת דרכים

  • Facebook

דיני ביטוח -  22.9.22,   16:45

תמונה מתוקנת.jpg

תאונות דרכים במדינתו ולצערנו הרב הינה תופעה רחבה, כל אחת מאתנו מכיר אדם שעבר תאונת דרכים אם קלה או קשה, פיצויים לאחר תאונת דרכים באים על מנת להבטיח לנפגע את זכויותו המלאות, אך הדרך להשגתן לא תמיד פשוטה ודורשת ידיעה ומקצוענות וניסיון רב על מנת לקבל פיצוי מקסימלי, מה עושים וכיצד על מנת לקבל את מה שמגיע לי עד תום, כל זה במאמר הבא.

פיצויים לאחר תאונת דרכים | איך תבטיחו פיצוי מקסימלי – עו"ד אושיק אליהו

לצערנו הרב תאונות דרכים הינם נפוצות מאוד במדינתו הקטנה ישראל, וזאת ניכר בשנים האחרונות בהם ישנה כמות עצומה של כלי רכב על הכביש, לזאת נוסף כלי תחבורה נוספים כמו קורקינטים ואופניים חשמליות, קשה למצוא היום אדם של היה מעורב בצורה כזו או אחרת בתאונת דרכים, אם כרוכב קורקינט, נהג רכב או הולך רגל.

 

תאונת דרכים היא ללא צל ספק דבר נוראי, בין אם מדובר בתאונה קלה או תאונה חמורה מאד. חשוב לדעת שניתן לקבל פיצוי כספי גם עבור תאונת דרכים קלה, כמו בעת תאונת דרכים קשה. בשביל לקבל פיצוי עבור תאונת דרכים קלה צריך להגיש תביעה נגד חברת ביטוח החובה של הרכב הננהג, או נגד חברת הביטוח של הרכב בפוגע במידה של רוכב אופניים או הולך רגל. במידה וגם אתם מתלבטים האם וכיצד להגיש פיצויים לאחר תאונת דרכים בעזרת עורך דין לענייני תאונות דרכים, הגעתם בהחלט למקום הנכון.

מהי ההגדרה של תאונת דרכים המזכה בפיצויים ?

 

חשוב להבין שההגדרה של תאונות דרכים היא מאד רחבה, ואינה קובעת בפועל מה הן מטרות התחבורה. החוק בכוונה הגדיר תאונת דרכים תחת הגדרה מאד רחבה, משום שרצה לאפשר מקרים רבים ככל האפשר לקטגוריית תאונת הדרכים. לפיכך, גם מה שלדעתכם מוגדר אך ורק בתור תאונת דרכים קלה, בכל זאת עשוי לאפשר קבלת פיצויים לאחר תאונת דרכים. בדיוק בשביל מקרים כאלה, יש צורך להתייעץ עם עורך דין תאונות דרכים המתמחה בפיצויים לאחר תאונת דרכים, על מנת לקבל את הפיצוי המקסימלי שניתן.

מי זכאי לפיצויים לאחר תאונת דרכים?

 

חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים תקף בכל תאונת דרכים שנכנסת להגדרה הקבוע בחוק ובפסיקה, גם אם מדובר בתאונת דרכים קלה בלבד, החוק והפסיקה מגדירים את הזכאות של נפגעי תאונות הדרכים לקבלת פיצויים כספיים בלי להעניק חשיבות למי אשם בתאונה.

 

כל אדם שנפגע בתאונות דרכים זכאי על פי חוק לפיצויים כספיים. אולם יחד עם זאת קיימים מקרים יוצאי דופן במהלכם הנפגע לא זכאי לפיצויים - בין המקרים תאונה מכוונת, נהג ללא ביטוח חובה או נהג ללא רישיון.

 

כמו כן, האדם שנהג ברכב הוא אשר אחראי לתשלום הפיצויים לנפגעים, אשר יכולים להיות נוסעים ברכב הנהג, רוכבי אופנועים או אופניים, הולכי רגל וכל אחד שנפגע. הפיצויים ניתנים בעקבות אובדן יכולת השתכרות, עזרת צד שלישי, סבל כאב ואובדן הנאות החיים, כמו גם הוצאות רפואיות.

<<<     לייעוץ ראשוני חייגו 077-2705777     >>>

פיצויים לאחר תאונת דרכים על מה הם ניתנים ?

הפיצויים בגין תאונת דרכים מורכבים מפרמטרים רבים, עת באים לחשב את התגמול הכספי הסופי המגיע לנפגע גוף בתאונת דרכים, בניהם, גיל הנפגע, כושר השתכרות, פוטנציאל השתכרות, גובה הנכות שנקבעה, האם זמנית או קבועה, כמו כן אופי הפגיעה והאם יזדקק הנפגע לעזרת הזולת.

 

קיים מגוון רחב של סכומי פיצויים בין סכומי הפיצויים בגין תאונת דרכים אחת לאחרת. כך, למשל, בתביעת תאונת דרכים, שבה לא סביר שאחוזי הנכות ייפסקו, כגון סטירה יבשה או חבורה יבשה ללא כל גבולות, והתובע חוזר לעבודה יום לאחר התאונה, סכום הפיצויים נע בדרך כלל בין כמה אלפי ש"ח עד לעשרות אלפי שקלים. כמו כן גובה הפיצוי תלוי אם היה הפסד הכנסה בעבר, ואם כן, לכמה זמן, לעומת זאת, תביעות טראומה מרובות, כלומר פגיעות רב מערכתיות בעקבות תאונת דרכים, הנזקים יכולים להגיע בקלות למיליוני ש"ח, סכום הפיצוי בגין תאונת דרכים אחת! במקרים רבים, לאחר שהוגשו לבית המשפט תביעות בגין תאונות דרכים ופגיעות גוף, ולאחר שהתובעים נבדקו על ידי מומחים רפואיים כמו אורטופדיים, נוירולוגים, פסיכיאטרים ועוד.

 

הדרך בה מבוצע החישוב של הנזק שנגרם , נקרא תחשיב נזק, אשר במרבית התיקים, בתי המשפט מבקשים להגישו מטעם הצדדים, תחשיב הנזק הינו מסמך משפטי מדויק בעל נוסחאות חישוב רבות וסבוכות האומרות לבית המשפט, מהו פירוט הנזקים שנגרמו לנפגע.

 

ישנה חשיבות עליונה למיומנות גבוה של עורך הדין המטפל, בעת עריכת תחשיב הנזק, שכן רכיבים שאינם מדויקים או אינם נמצאים בתחשיב הנזק עלולים לגרום להפחית או חישוב בחוסר של הפיצוי שעתיד להגיע לנפגע.

 

במילים אחרות פיצויים לאחר תאונת דרכים כוללים רכיבים רבים ומורכבים, אשר יש לשים דגש בצורה מקצועית כיצד ואיך הוא מוצגים לבית המשפט שדן בתיק בתחשיב הנזק וכן להוכיח את הפיצוי שמגיע לנפגע.

כמה זמן לוקח לקבל פיצוי לאחר תאונת דרכים

כמה זמן לוקח לתביעת תאונת דרכים עד לקבלת הפיצוי בפועל. ראשית, חשוב להדגיש כי ככל שמתחילים מוקדם יותר בתהליך הגשת תביעת תאונת דרכים, כך הוא יסתיים מוקדם יותר, כאן מומלץ לפנות בהקדם לעורך דין תאונות דרכים על מנת לקבל את כל ההנחיות להגיש תביעת תאונת דרכים לחברת הביטוח בהקדם האפשרי.

 

ישנם שלושה מסלולים לסיום תביעה בתאונת דרכים, מסלול אחד הוא המסלול המהיר, המסלול השני הוא המסלול טווח בינוני והמסלול השלישי הוא המסלול הארוך. במסלולים קצרי טווח, תביעת נזקי גוף מסתיימת לרוב בתאונת דרכים שהתאונה הייתה קלה ו/או חסרת משמעות וניתן להסתיים במסגרת מכתב תביעה סביר לחברת הביטוח לפיצוי, במסלול זה, המועד לתשלום, ולפיכך הזמן לקבלת פיצויים, נמוך יחסית לתביעת תאונת דרכים, אשר יכולה להגיע עד מספר חודשים ממועד הגשת התביעה לחברת הביטוח, ללא צורך אפילו בהגשת תביעה. תביעה בבית המשפט.

 

במסלול טווח בינוני, כאשר מוגשת לבית המשפט תביעת נזקי גוף בתאונת דרכים לצורך פיצויי נזקי גוף ומשא ומתן אינטנסיבי מול חברת הביטוח, תביעת תאונת הדרכים מסתיימת בהסדר פשרה, ניתן לומר: מיום הגעה, הדרך טיפול משפטי בתאונה, עד פיצויי נזקי גוף מחברת ביטוח, לוקח בדרך כלל עד שנה.

 

הליך אפשרי נוסף במסלול האמצע הוא הליך הגישור או הגישור בתביעות נזקי גוף בתאונות דרכים, במסגרתו מונה מגשר חיצוני שהוא עו"ד או נציג של שופט בדימוס (לשעבר) המתמחה בתביעות תאונות דרכים. הליך מתווך בין צדדים מחוץ לכותלי בית המשפט, שנועד לצמצם את הפער ביניהם, את ההפרש בין גובה הנזק שהתובע מבקש לגובה הנזק שהתובע מבקש. חברת הביטוח טוענת כי במקרה של הצלחה בהליך מוגשת לבית המשפט הודעת הסדר גישור, בית המשפט מקבל את תוקף פסק הדין, ובמקרה של הליך שלא צלח, כאשר ההליך נמשך מאותה נקודה. להחלטה בבית משפט, איש מהצדדים לא יפגע ו/או יגרוע ממנה או יוותר או יפחית אותה.

 

ככול ואלו לא מצליחים יש לנהל את התיק באופן מלא בבית המשפט לרבות חקירות בבית המשפט עד למתן פסק דין.

מה לעשות לאחר תאונת דרכים על מנת לקבל פיצויים מקסימליים ?

 

הנטייה על מנת להבטיח פיצויים לאחר תאונת דרכים ושאלו יהיו מקסימליים, יש לפעול במקרה של תאונת דרכים יש וראשית לתעד כל מה שאפשר, כמובן רק אם המצב הפיזי לאחר הפגיעה מאפשר זאת. יש לרשום את פרטי הרכב כולל מספרו, רישיון הרכב, מספר הפוליסה ועוד. במידה והיו עדים לתאונה, כדאי ביותר לרשום גם את הפרטים שלהם.

 

צריך לשמור את כל המסמכים הרפואיים והביטוחיים הרלוונטיים למקרה התאונה כמו דוחות משטרתיים, רפואיים, מיני קבלות ועוד. התיעוד יסייע לכם באומדן גובה הפיצוי ומיקסומו. כמו כן, מומלץ ביותר לקבל ייעוץ משפטי מעורך דין לענייני תאונות דרכים.


 

לסיכום, מדוע פנייה לעורך דין המתמחה בפיצויים לאחר תאונת דרכים יכול לסייע לי ?

לאחר מעורבות בתאונות דרכים במידה ורוצים להגיש תביעת פיצויים עבור נזקי גוף, כדאי ביותר לקבל ייעוץ משפטי של עורך דין לענייני תאונות דרכים. הסיבה המהותית לכך היא שעודך הדין מסוגל להגדיל את הסיכויים לקבלת פיצויים, גם במידה ומדובר בתאונת דרכים קלה בלבד.

 

חשוב מאד להקשיב לעורך הדין ולהתייעץ עמו על מגוון פעולות שונות שעשויות להשפיע על קבלת הפיצויים שלכם באופן ניכר ומידי ולעיתים להגדיל את הפיצוי מאלפי שקלים למאות אלפי שקלים

 

משרדו של עורך הדין אושיק אליהו מתמחה בתאונות דרכים נזקי גוף ופיצוי מקסימלי בגין אלו, אתם מוזמנים לפנות עוד היום למשרדנו ותקבלו ייעוץ אישי מקצועי בעל ניסיון באלפי תיקים עם תוצאות מוכחות.

אולי יעניין אותך :

או השאירו פרטים

לייעוץ ראשוני חייגו 077-2705777 

bottom of page