top of page
עורך דין תאונות אישיות | תביעת תאונות אישיות | עו"ד אושיק אליהו

ביטוח תאונות אישיות

ביטוח תאונות אישיות הינו ביטוח כללי, אשר בה לבטח סיכונים העלולים להתרחש למבוטח עקב תאונה, לדוגמא שבירת רגל או יד, שבגינם בדרך כלל הפוליסה נותנת פיצוי קבוע למבוטח, דוגמאות נוספות אותן מבטח ביטוח תאונות אישיות, נכות צמיתה, אשפוז, סיעוד, כוויות, אובדן כושר עבודה, מוות ועוד, כאשר גובה הפיצוי נקבע על פי תנאי הפוליסה לרבות הגבלות והחרגות המופיעות בה.

תביעת ביטוח תאונות אישיות

בניגוד למה שנהוג לחשוב הפיצוי או תגמולי הביטוח לא ניתנים כתנאי או בקביעת אחריות של המבוטח, על מנת לתבוע את ביטוח התאונות אישיות שברשותו, על הבוטח להוכיח לחברת הביטוח כי התקיימה תאונה והוא זכאי על פיה לתגמולים.

 

במקרים רבים חברת ביטוח אינה ממהרת לשלם למבוטח, גם כאשר הציג בפניה עובדות כי התאונה התרחשה, וגם כאשר היא משלמת פעמים רבות לקוחות פונים למשרדנו כאשר קיבלו פחות מ50% ממה שהיה מגיע להם בפועל מחברת הביטוח. 

 

לפיכך בטרם הגשת תביעה לחברת ביטוח בשל תאונה, יש לבחון היבטים משפטיים רבים, אשר אלו צריכים להיבחן בעין מקצועית על מנת לדאוג כי הפיצוי שיגיע למבוטח יהיו מקסימליות, הרי זאת הסיבה שבגינה אנו רוכשים פוליסת ביטוח תאונות אישיות.

פוליסת תאונות אישיות – כיצד נקבע הפיצוי

כאמור בתחילת המאמר, מטרתה של פוליסת ביטוח תאונות אישיות, הינה "להגן" ולפצות מקרים רבים והנפוץ ביותר הינו נכות, כלומר אם נגרמה למבוטח נכות עקב תאונה, גובה הנכות שנקבע לו, משם ייגזר הפיצוי למבוטח, כמו גם שברים שונים שנגרמים בגוף עקב תאונה, לשם כך ישנה בפוליסה טבלה מפורטת הקובעת כמה פיצוי בדיוק יש לקבל כתוצאה מהשבר למשל שבר באף יזכה ב5% מגובה הפיצוי המקסימלי, יד 10% וכך הלאה.

 

חשוב מאוד להדגיש שבמקרים של נכות ושברים הנגרמים מתאונה, יש צורך להיוועץ עם עורך דין המתחמה בביטוח וזה אף יפנה לצוות המומחים איתם הוא עובד לרבות מומחי אורתופדיה על מנת שהמבוטח ידע בדיוק כמה אחוזי נכות נגרמו לו עקב התאונה, ולא יסתמך על מצגי חברת הביטוח.

דחיית תביעה של ביטוח תאונות אישיות

עד כה דיברנו על מקרים בהם חברת הביטוח, משלמת בחסר למבוטח, וזה במקרה הטוב, וישנם מקרים רבים בהם חברת הביטוח דוחה את תביעת המבוטח, ומותירה את המבוטח ללא פיצוי כלל, אל אף שהיה זכאי להם !

 

ככול ופניתם לחברת הביטוח ללא עורך דין, וזאת דחתה את תביעתם, בתביעת תאונות אישיות, אתם מוזמנים לפנות למשרדנו, אשר יפעל ללא לאות למיצוי כל זכויותיכם ועד לקבלת הפיצוי המקסימלי על פי הפוליסה.

 

החברת הביטוח הינו גוף מאורגן ומסודר, אשר מחזיק באמתחתו סוללת מומחים רפואיים שרבות הפעמים קובעים נכויות נמוכות על מנת למזער נזקים לחברת הביטוח לכן בכל מקרה בו מקבלים מכתב הדוחה את תביעתם מחברת הביטוח, משרדנו בעל ניסיון רב בהתמודדות מול חברות הביטוח ויפעל בכל המרץ על מנת שתקבלו את מלוא תגמולי הביטוח המגיעים לכם בשל תביעת תאונות אישיות, במהירות ובמקצועיות האפשרית.

הצד המשפטי בביטוח תאונות אישיות

 

פוליסות ביטוח בכלל ופוליסת ביטוח תאונות אישיות היו חוזה משפטי מורכב וסבוך, אשר לו היבטים משפטיים רבים, האדם מן השורה, כלומר המבוטח, לא תמיד ידע את זכויותיו כאשר מולו ישנם מאות סעיפים שונים המרכיבים את הפוליסה.

ובשל כך חברות הביטוח מנצלות את פערי המידע בינם לבין המבוטח, המבקש את תגמולי הביטוח וזאת דווקא בשעתו הקשה ביותר, ומפה עולה הצורך החשוב והקריטי לטיפולי של עורך דין תאונות אישיות מיומן ומקצועי.

חשוב לדעת, כי הטוב ביותר הוא לפנות לעו"ד תאונות אישיות, בטרם פונים לחברת ביטוח, אך אם לא, אזי בשלב בו מתקבל מכתב דחייה מחברת הביטוח, אשר זה ינהל משא ומתן משפטי המטיב עם המבוטח, וישנם מקרים בהם חברת הביטוח מבינה כי נתקלה היא בחומה בצורה, ונעתרת לשלם למבוטח אף ללא הגשת תביעה לבית המשפט.

התיישנות תביעת ביטוח תאונת אישיות

הגשת תביעה בגין תאונה במסגרת פוליסת ביטוח תאונות אישיות מוגבלת ל3 שנים בלבד, לאחריה המבוטח אינו זכאי להגיש תביעה, והמשמעות היא כי לא יקבל כל פיצוי, גם עם נפגע קשה בתאונה, לכן חשוב לפעול מהר לאחר התאונה למיצוי מלא של הזכויות מול חברת הביטוח בטרם אלו יחלפו מן העולם.

 

יש להדגיש כי גם ניהול משא ומתן מול חברת הביטוח בנוגע לתאונה האישית שהתרחשה, איני עוצרת את התיישנות התביעה (3 שנים), ורק תביעה לבית המשפט עוצרת מרוץ זה, אך גם הגשת תביעה לבית המשפט לוקחת זמן, לכן טיפול בתביעה מול חברת הביטוח משאיר מרווח זמן לכל פעולה אותה מבקש המבוטח לפעול מול חברת הביטוח, ופנייה מוקדמת לעורך דין מגדילה את הסיכוי לפיצוי מקסימלי.

עורך דין תאונות אישיות

הגשת תביעה פוליסת תאונות אישיות הן לא אחת דבר מורכב, וישנם משתנים רבים אותם צריך לקחת בחשבון, לדוגמא גובה הנכות שנגרמה כתוצאה מהתאונה, האם האירוע בכלל

מוגדר כתאונה על פי הפוליסה, והאם הנכות הינה נכות קבועה או זמנית, כמו בכל תביעת ביטוח ישנן סוגיות רבות אותן צריך לבחון, עורכי הדין במשרדנו הינם בעלי ניסיון רב בטיפול בתביעות ביטוח תאונות אישיות, ולא אחת, קיבל לקוח שפנה למשרדנו פיצוי מרבי, לאחר שחברת הביטוח נתנה למבוטח פיצוי חלקי בלבד או אפילו דחתה את תביעתו. 

ישנם מקרים רבים בהם צריך טרם הפנייה לחברת הביטוח יש לערוך חוות דעת רפואית, תוך בניית אסטרטגיה והכל בהתאם לנסיבות המקרה ובאופן פרטני ומדיוק לכל לקוח ולקוח. משרדנו מעניק פגישת ייעוץ ראשונית שאינה כרוכה בתשלום או מחייבת המשך טיפול בתיק.

פנו עכשיו למשרד עורכי דין אושיק אליהו ותוכלו להיות בטוחים שאנו נייצג אתכם במקצועיות ובמסירות, עד לקבלת מלוא זכויותיכם. לתחומי עיסוק נוספים של משרדנו לחץ כאן.

אולי יעניין אותך :

או השאירו פרטים

לייעוץ ראשוני חייגו 077-2705777 

.תודה, נציג יחזור אליך בהקדם

bottom of page