נפילה ברחוב 

רשלנות -  19.01.17,   15:25 

לקוחות רבים פונים למשרדנו ושואלים האם רק במקרה של נכות ניתן לקבל פיצוי מהעירייה בשל רשלנותה? ותשובה היא חד משמעית, ניתן לקבל פיצוי גם בגין כאבים וסבל שנגרמו לנפגע.  נפגעים רבים מוותרים על זכויותיהם מבלי לדרוש את הפיצוי המגיע להם וזאת בשל חוסר ידע או ייעוץ לא מקצועי, לכן חשוב לפנות לעורך דין ב דיני נזיקין המתמחה ברשלנות עיריות או תביעת רשלנות.

תחילה יש להוכיח רשלנות

על מנת שתוכר זכותכם לפיצוי ,כתוצאה  עליכם להיות מסוגלים להוכיח כי בעל הנכס התרשל (כלומר, שבעל הנכס עשה משהו לא בסדר). פשוט מכיוון שהחלקת ונפלת על רכוש של מישהו (או על רכוש ציבורי כמו מדרכה) אין פירושו שבעל הנכס התרשל. והעובדה שהמדרכה הייתה במצב שגרם לך להחליק אינה אומרת אוטומטית שבעל הנכס או העירייה התרשלו.


אז מה המפתח? ראשית, המדרכה ו\או מכשול  היו צריכה להיות במצב לא בטוח באופן בלתי סביר. ואז, כדי להוכיח שבעל הנכס התרשל, עליכם להוכיח כי בעל הנכס ידע או שהיה צריך לדעת באופן סביר כי המדרכה אינה בטוחה באופן בלתי סביר.


מי אחראי על החלקה ונפילה על מדרכה ציבורית?


האחריות חלה על אותה רשות ציבורית כגון : עירייה, מועצה מקומית, וכו', וזאת מתוקף פקודת העיריות 
כמו כן, סעיף 235 לפקודת העיריות קובע כי:
"בענין רחובות תעשה העיריה פעולות אלה:…
(2) תדאג לתיקונו, ניקויו, הזלפתו, תאורתו וניקוזו של רחוב שאינו רכוש הפרט;
(3) תמנע ותסיר מכשולים והסגת גבול ברחוב".
 כמו גם סעיפים 242 (1), 249 (11), (29), לפקודת העיריות.

על עיריה מוטלת חובה חקוקה לדאוג לתיקונו של כל רחוב ולמניעה והסרת מכשולים ברחוב, והפרתה של חובה זו על ידי הרשות המקומית, מצמיחה את העילה של הפרת חובה חקוקה.

מה חשוב לעשות ומהו אופן ההוכחה

כמו בכל מקרה של ונפילה ו\או פגיעה כפי שתואר לעיל, יש לצלם את זירת התאונה ממספר זווית, את הבגדים שלך ואת כל החבלות שייתכן שקיבלת, תיעוד המקום הוא קריטי, ויש לעשות זאת סמוך ככול הניתן לזמן האירוע..
העיר עשויה לתקן מדרכה שבורה או מפגע למחרת. דבר שיכול יכול להקשות עד להפוך את הסיכוי לזכות בתיק ללא אפשרי שכן תמונה אחת שווה אלף מילים. 


עדויות אחרות שעשויות להזדקק לה הן היסטוריה של כל תלונות שהעירייה קיבלה על המצב הפגום במדרכה. זכרו, לא די להראות שהמדרכה הייתה במצב פגום, עליכם להוכיח שהעיר ו / או בעל הנכס ידעו או היו צריכים לדעת על המצב. אם למשל המדרכה הייתה שבורה במשך שישה חודשים, והעיר קיבלה תריסר תלונות על כך.

כמו כן תיעוד רפואי הינו דבר קריטי נוסף, תוך תיעוד של זמן המקרה ואופן התרחשות המקרה. חשוב לומר לרופא שירשום את כל מה שקרה בצורה מדויקת. לדוגמא "הלכה ברחוב נפלה ונחבלה עקב מדרכה שבורה.

פיצוי על נפילה ברחוב 

לסיכום, ככול ונפגעתם כתוצאה ממדרכה שבורה או ממפגע אחר, למרות שנזהרתם כפי יכולתכם והבנתכם, ייתכן מאוד שהנכם זכאים לפיצויים בגין נזקי גוף. פנו עוד היום למשרד עורכי דין אושיק אליהו ונשמח להעניק לכם ייעוץ וייצוג משפטי מקצועי, כדי לסייע לכם למצות את זכויותיכם.

ליצירת קשר וייעוץ:

אושיק אליהו - משרד עורכי דין | בן גוריון 32 רמת גן (בית אפק) | טל: 077-270-5777  פקס: 077-4703709 דוא"ל oshikelaw@gmail.com

לעדכונים ופסקי דין עקבו אחרינו בפייסבוק

קישוריים מהירים

בן גוריון 32 רמת גן (בית אפק)

  • Facebook - Grey Circle

טל:        077-270-5777

פקס:     077-470-3709

אודות משרדנו

דרכי התקשרות

משרד עורכי דין אושיק אליהו הינו משרד מוביל בייצוג וליווי לקוחות בקשת רחבה בענף המשפט האזרחי‏, מומלץ ע"י לקוחות בטיפול בתביעות ביטוח, אזרחי ונזיקין. עורך דין אושיק אליהו הינו בעל ניסיון של שנים רבות וטיפול באלפי תיקים בתביעות ביטוח ונזיקין ואזרחי, משרדנו מתמחה במתן שרותי ייעוץ משפטי לקוחות לצורך הגשת תביעות ביטוח נגד חברות ביטוח בתחומים של: ביטוח תאונות אישיות, ביטוח סיעודי, אובדן כושר עבודה, ביטוח אובדן כושר עבודה, ביטוח נכות מתאונה, תאונות עבודה, ביטוח חיים, ביטוח רכוש ועסק, ביטוח תאונות אישיות ונזקי גוף, תאונות דרכים, ביטוח רכב, נזקי רכב, העדר כיסוי ביטוחי, צוואות, הוצל"פ, תביעות אזרחיות וייצוג בבית משפט. בדקו את זכויותיכם: פנו אלינו לקבלת ייעוץ מקצועי ואישי ללא התחייבות.