top of page

תאונת אופניים

תאונת אופניים | עורך דין אושיק אליהו מקצועיות ללא פשרות עד להצלחה

בין אם מדובר על נסיעה ארוכה בסוף השבוע להנאה או לשם נסיעה לעבודה וממנה, רכיבה על אופניים היא דרך פופולרית יותר ויותר להסתדר. אם תרצו להסתובב על שני גלגלים, תדעו כי לצד כל היתרונות - ידידותיים לסביבה, חסכון בכסף ופעילות גופנית טובה - מגיעים האתגרים שבשיתוף הכביש עם הנהגים. רוכבי אופניים מסווגים כ"משתמשי דרך פגיעים "מכיוון שיש להם סיכון גבוה יותר לנפגעים מאשר הנוסעים ברכבים. את מי תובעים ומהם הפיצויים שאותם ניתן לקבל כל זאת במאמר הבא

מהי תאונת אופניים ולמה מתרחשות כל כך הרבה מהן ?

 רוכבי האופניים נוטים יותר לחוות פציעות חמורות ומסכנות חיים כאשר הם מעורבים בתאונות. על פי הנתונים  שפרסמה עמותת אור ירוק אשר מתבססים על נתוני הלמ”ס, בשנת 2019 לבדה נפגעו בתאונות דרכים כ 183 רוכבי אופניים, 59 מתוכם נפצעו באורח קשה. ורובם הגדול של הרוכבים נפגע בשטחים עירוניים.


אפילו רוכבי האופניים המנוסים ביותר יכולים להיפצע בתאונות אופניים, נהיגה מסוכנת או רשלנית של משתמשי דרך אחרים; מצב גרוע של משטחי הכביש; חסרים תמרורים או מערכות תאורה לקויות הם רק חלק מהגורמים העלולים להוביל לתאונה, לא משנה כמה זהירים בכבישים.

 

אם נפצעת בתאונת אופניים שלא הייתה באשמתך, ייתכן שתוכל לתבוע פיצויים שיכולים לעזור לך להחזיר את חייך למסלולם. אחרי הכל, מעורבות בתאונת אופניים עשויה לא להיות כרוכה רק בפציעה גופנית - זה יכול להיות בעל השפעה הרסנית גם על תחומים אחרים בחיים שלך, כמו למשל היכולת לעבוד, מערכות היחסים שלך עם המשפחה והחברים והרווחה הנפשית שלך. כשזה קורה, תזדקק לכל העזרה שתוכל להשיג כדי לגבות את עצמך.

מי זכאי להגיש תביעה לתאונות אופניים?

 

 כדי שנוכל להגיש תביעה מבוססת אשר מזכה בפיצוי מקסימלי בתאונות אופניים בשמך, עלינו להיות מסוגלים להראות בבירור שמישהו אחר אשם. זה יכול להיות כל דבר מנהג אחר שנוהג בצורה מסוכנת לציוד רכיבה פגום. אם הפציעה שלך נגרמה על ידי כל אחד מהאפשרויות הבאות, שוחח איתנו על עזרה לך לתבוע פיצוי בגין התאונה.


הגם שחשוב מאוד לבטח את הרכב בביטוח צד ג', מתוך השקפה כי לא כל הקורה בכביש תלוי בנו, ישנם בעלי רכבים רבים שעקב חוסר תשומת לב או משיקולים כלכלים לא מבטחים את רכבים בביטוח צד ג'. 

 

לדוגמא בעל רכב ששוויו הוא אלפים בודדים, לא ירצה לבטח את רכבו בביטוח מקיף שכן פוליסת הביטוח עלולה להגיע לשליש משווי הרכב, ובמקרה של תאונה לא משתלם בכל מקרה יהיה להפעיל את הפוליסה, תוך תשלום השתתפות עצמית ולתקן את הרכב, שיקול זה מוכר ושוב נתון לשיקול דעתו הבלעדית של בעל הרכב.  

 

לדוגמא בעל רכב ששוויו הוא אלפים בודדים, לא ירצה לבטח את רכבו בביטוח מקיף שכן פוליסת הביטוח עלולה להגיע לשליש משווי הרכב, ובמקרה של תאונה לא משתלם בכל מקרה יהיה להפעיל את הפוליסה, תוך תשלום השתתפות עצמית ולתקן את הרכב, שיקול זה מוכר ושוב נתון לשיקול דעתו הבלעדית של בעל הרכב.

 

אך מה יקרה אם רכבכם עבר תאונה ללא ביטוח צד ג', פה בעצם מתחילה הבעיה, ניקח סיטואציה בה רכבכם פוגע ברכב אחר ( צד ג') מרצדס חדשה, עוד בטרם תוכיחו כי אתם לא אשמים בתאונה, אתם תהיו חשופים לתביעה שעשויה להגיע גם למאות אלפי שקלים, וכאמור עוד לפני שבכלל הוכחתם כי אתם לא אשמים בתאונה, וזה כידוע מלווה בכאב לא קטן. 

 

לכן מומלץ לכל כלי רכב בישראל, מבלי יוצא מהכלל, לבטח את הרכב בביטוח צד ג', ואז מי "שישבור את הראש" עם התובע (צד ג') תהיה חברת הביטוח שלכם אצלה בטחתם את רכבם בביטוח צד ג'.

תביעה כנגד העירייה בגין תאונת אופניים

תאונת אופניים עקב תנאי דרכים לקויים: יתכן שתוכלו לתבוע פיצויים אם התאונה שלכם נגרמה כתוצאה מתנאים לא בטוחים כמו בורות, משטחים לא אחידים, מערכות תאורה פגומות או תמרורים חסרים. בנסיבות אלה, תביעות לפגיעות באופניים מוגשות נגד המועצה המקומית תלוי היכן קרתה התאונה שלך.

תאונת אופניים שהינה תאונת דרכים

ככול ותאונת האופניים נגרמה על ידי כלי רכב בכביש, הרי שבמקרה זה תחשב תאונת האופניים כתאונת דרכים לכל דבר ועניין במצב זה יש לתבוע את חברת הביטוח של כלי הרכב, ואין מקרה זה כל חשיבות לאשם בתאונה.

כמה פיצויים ניתן לקבל בגין  תאונת אופניים ?

זו שאלה נפוצה שהלקוחות שלנו שואלים. כל תאונה שונה וסכום הפיצויים בגין התאונה שתקבלו יהיה תלוי בחומרת הפציעה ובנסיבות התאונה. לכן חשוב להתייעץ עם עורך דין המתמחה בנזיקי גוף ותאונות אופניים אשר ישקול גורמים שונים בכדי להבין ולחשב מהו גובה הפיצוי לו אתם עשויים להיות זכאים.


בין היתר יש לבחון את חומרת הפציעות וכיצד הם השפיעו על חיי הנפגע, בטווח הקצר והארוך.
כמו כן יש לבחון גם את ההשפעה הכספית של התאונה, למשל אם איבדת הכנסה או היית צריך לקחת חופש מהעבודה. אנו נבדוק גם את העלויות שתיתקל בהן או שתעמוד בפניהן, כגון תיקונים באופניים שלך או כל תמיכה נוספת שתזדקק לה כתוצאה מהפציעות שלך.


משרד עורכי דין אושיק אליהו, מתמחה בניהול תביעות של נזקי גוף לרבות תאונות דרכים, משרדנו חרט על דיגלו מתן שירות, מקצועי, איכותי, וללא פשרות, כאשר כל לקוח מרגיש כי הינו הלקוח היחיד במשרדנו ומקבל יחסי אישי תוך ליווי הלקוח ועד לקבלת פיצוי מקסימלי. לחץ כאן.

אולי יעניין אותך :

או השאירו פרטים

לייעוץ ראשוני חייגו 077-2705777 

.תודה, נציג יחזור אליך בהקדם

bottom of page