המדריך המלא 

תביעת נזיקין נגד העירייה

 -  02.11.18  17:15 

לקוחות רבים פונים למשרדנו ושואלים האם רק במקרה של נכות ניתן לקבל פיצוי מהעירייה בשל רשלנותה? ותשובה היא חד משמעית, ניתן לקבל פיצוי גם בגין כאבים וסבל שנגרמו לנפגע.  נפגעים רבים מוותרים על זכויותיהם מבלי לדרוש את הפיצוי המגיע להם וזאת בשל חוסר ידע או ייעוץ לא מקצועי, לכן חשוב לפנות לעורך דין ב דיני נזיקין המתמחה ברשלנות עיריות או תביעת רשלנות.

נפילות במקומות ציבוריים הן דבר שבשגרה והמצבים שבהן זה עלול לקרות הן רבות. לדוגמה, נפילות במדרכה, נפילות במכון כושר, בקניון, נפילות באולם אירועים, פציעות בבתי מלון, נפילות במגרשי שעשועים, נפילות באולם אירועים וכו'.

במקרה של פציעה או פגיעה חשוב תחילה לברר מי הגוף האחראי על המחדל. זו יכולה להיות עירייה, רשות מקומית, חברת תשתית כגון בזק תשתיות מים או כבלים.


כאמור, מקרים אלה הנם עניין שבשגרה, ולפיכך גם הנכונות של אותן גורמים להגיע להסדרי פשרה במידה והאזרח לא מוותר זכויותיו, ומגיש תביעה על פי פקודת הנזיקין, והפיצוי יכול להגיע למאות אלפי שקלים.


כיצד מוכיחים את התביעה ? 


כדי להוכיח את התביעה והנזק שנגרם יש להגיש חוות דעת רפואית מטעמו הנפגע, המציינת את אחוזי הנכות שנגרמו כתוצאה מהנפילה. 


מבלי לוותר על הזכות לתביעת אותו גורם רשלן, ובמקביל ניתן לתבוע את גם פוליסת תאונות אישיות אם נגרם נזק בלתי הפיך והאדם ביטח את עצמו בביטוח כאמור. 

מה לעשות אחרי שנפגעים


לגשת בהקדם לטיפול רפואי, חשוב מאוד כי מועד האירוע ונסיבות האירוע יהיו מתועדות במסמכים הרפואיים ולהראות כי  הפציעה נגרמה כתוצאה מהנפילה.


חשוב לצלם את המפגע אם זה מדרכה שבורה, או פתח ביוב פתוח, יש לחזור למקום הנפילה ולצלם את האתר בו קרתה התאונה מכמה וכמה זוויות כדי שלא יהיה ספק.


ככול ויש עדים לאירוע יש לרשום את פרטיהם של אותם עדים לתאונה. עדותם חשובה לאין ערוך על מנת להוכיח את קרות האירוע. למשל החלקה על רצפה רטובה מכיוון שזהו מפגע שיכול לחלוף  יחד עם זאת, גם אם אין לנו עדים, עדיין ניתן להוציא פיצוי.


לפנות בהקדם לעורך דין המתמחה בתביעות נגד העירייה או רשות מקומית, אשר ינחה אותך כיצד לפעול על מנת למקסם ככול הניתן את סכום הפיצוי.


חשוב לדעת כי אנשים רבים עושים טעויות במהלך הדרך וללא ייעוץ מקצועי פעמים רבות למצער הם מקבלים פיצוי נמוך משמעותית או נשלל מהם הפיצוי בכלל.
 

ככול ונגרם לכם נזק כפי שתואר, בסבירות גבוה הנכם זכאים לפיצויים מהמזיק באירוע המצער, או מחברת הביטוח שלו, גם אם קיבלתם פיצוי, והוא אינו משקף את ערך הנזק האמתי שנגרם לכם, באפשרותכם למצותו באופן מלא. פנו עכשיו למשרד עורכי דין אושיק אליהו ותוכלו להיות בטוחים שאנו נייצג אתכם במקצועיות ובמסירות, עד למיצוי מלוא הזכויות המגיעות לכם.

ליצירת קשר וייעוץ:

אושיק אליהו - משרד עורכי דין | בן גוריון 32 רמת גן (בית אפק) | טל: 077-270-5777  פקס: 077-4703709 דוא"ל oshikelaw@gmail.com

לעדכונים ופסקי דין עקבו אחרינו בפייסבוק

קישוריים מהירים

בן גוריון 32 רמת גן (בית אפק)

טל:        077-270-5777

פקס:     077-470-3709

דרכי התקשרות

  • אושיק אליהו עורך דין
  • Twitter
  • Facebook

אודות משרדנו

משרד עורכי דין אושיק אליהו הינו משרד מוביל בייצוג וליווי לקוחות בקשת רחבה בענף המשפט האזרחי‏, מומלץ ע"י לקוחות בטיפול בתביעות ביטוח, אזרחי ונזיקין. עורך דין אושיק אליהו הינו בעל ניסיון של שנים רבות וטיפול באלפי תיקים בתביעות ביטוח ונזיקין ואזרחי, משרדנו מתמחה במתן שרותי ייעוץ משפטי לקוחות לצורך הגשת תביעות ביטוח נגד חברות ביטוח בתחומים של: ביטוח תאונות אישיות, ביטוח סיעודי, אובדן כושר עבודה, ביטוח אובדן כושר עבודה, ביטוח נכות מתאונה, תאונות עבודה, ביטוח חיים, ביטוח רכוש ועסק, ביטוח תאונות אישיות ונזקי גוף, תאונות דרכים, ביטוח רכב, נזקי רכב, העדר כיסוי ביטוחי, צוואות, הוצל"פ, תביעות אזרחיות וייצוג בבית משפט. בדקו את זכויותיכם: פנו אלינו לקבלת ייעוץ מקצועי ואישי ללא התחייבות.