פגיעה נפשית עקב תאונת דרכים

 פיצוי בגין נזק נפשי בתאונת דרכים

תאונת דרכים -  18.9.18,   19:42 

עורך דין אושיק אליהו

ההשפעות הפסיכולוגיות של תאונת דרכים יכולות להיות טראומטיות ולעתים טראומטיות יותר מפציעות גופניות. ההשפעות הרגשיות של תאונת דרכים בעלת יכולת להשפעה משמעותית על חיי היומיום של הנפגע. חוק הפלת"ד מאפשר לנפגעים לתבוע פיצויים בגין הסבל  וקושי הנפשי שהם חווים ועלויות הטיפול הקשורות לפציעותיהם הפסיכולוגיות.

עורכי דין לתאונות דרכים וכן לקוחות מתפתים לא פעם להתמקד רק בפגיעות הפיזיות הנגרמות בתאונת דרכים. כאשר זאת הטעות ראשונה בדרך לפיצוי חסר המגיע לנפגע בתאונת דרכים. התמקדות בגוף ובנפש באופן נכון ושווה היא המפתח להחלמה מלאה מן הפציעות, במקביל למיצוי מלא את הזכויות לאחר תאונת דרכים.

התנערות חברות הביטוח מפגיעות אלו

חברת הביטוח עלולה להמעיט בפציעות פסיכולוגיות, ולא בכדי, פגיעות רגשיות הן פגיעות לגיטימיות, למרות שאינן נראות לעין, אך לאחר תאונת דרכים יכולות להפריע בחיי היומיום כמו ואולי אפילו יותר מאשר פציעות גופניות. לכן חברות הביטוח מנצלות את חוסר הידע או המומחיות של לקוחות או עורכי דין בנזיקין, שאינם בקיאים ברזי הנושא ומפחיתות לנפגע פיצוי שמגיע לו אשר לעתים יכול להגיע למאות אלפי שקלים.

 

לכן בטרם הפנייה לחברת הביטוח חשוב מאוד להתייעץ עם עורך דין נזיקין, מתמחה בתאונות דרכים, אשר יוכל להדריך אותך ולהתוות לך את הדרך הבטוחה לפיצוי מקסימלי מבלי שיפגעו לך הזכויות שאותן חברות הביטוח מנסות לטשטש.

כיצד יכולה להתבטא פגיעה פסיכולוגית

לדוגמה: נהיגה ברכב, רעש חזק או אפילו שינה יכולים פתאום להיות בלתי אפשריים למרות שהיו קלים לפני תאונה  קשיים אלה נפוצים באופן טרגי לאחר תאונת דרכים, והם אותנטיים, פגיעות מעין אלו לגיטימיות וברות פיצוי.

חוק הפלת"ד מזהה פציעות פסיכולוגיות כקטגוריה של נזקים העלולים להתרחש בתאונת דרכים. החוק מכיר בכך שפציעות פסיכולוגיות יכולות להיות הרסניות לנפגעי תאונות דרכים, חשוב לטפל פציעות הנפש בדיוק כמו שאתה מתייחס פציעות פיזיות, להלן כמה  דוגמאות לפציעות או תסמינים פסיכולוגים שעלולים להתרחש עקב תאונת דרכים:

 • הפרעת דחק פוסט טראומטית (PTSD)

 • חרדה

 • מפעילים כמו רעשים חזקים או הבזקים

 • בושה, פחד או בכי

 • הפרעות שינה - לעתים קרובות מתעורר, קושי להירדם או סיוטים

 • אובדן עניין בפעילויות שבהן נהנית

 • התנהגות רשלנית ופזיזה

 • אשמה

 • להיות מופתע בקלות

 • פוביות של נהיגה או פעילויות אחרות

 • נסיגה רגשית

 • דיכאון

מה חשוב לעשות?

חשוב מאוד לתעד את הפגיעות שנגרמו ע"י איש מקצוע בתחום בריאות הנפש. בין אם זהו יועץ סוציאלי, פסיכולוג או פסיכיאטר. זיהוי הפציעות הן הצעד הראשון בטיפול בהם. בנוסף, טיפול מקצועי הכרחי על מנת לאסוף את המידע הנכון חשוב לאין ערוך מבחינה משפטית ודרישת הפיצוי מול חברת הביטוח. משרדנו עובד עם מומחים רבים בפגיעות מסוג זה, ומתמחה בטיפול מקצועי ורגיש כחלק מאסטרטגיה משפטית מלאה למתן פיצוי מלא לנפגע. 

 עורך דין תאונות דרכים

האם יש לך פציעות פסיכולוגיות? צור קשר עם הצוות המשפטי של משרדנו המיומן שלנו היום. יש לנו את ההכשרה, הניסיון והכלים כדי לעזור לנפגע בתאונת דרכים לדרוש ולקבל פיצוי מקסימלי עקב פגיעתו. 

עורך דין אושיק אליהו מתמחה בדיני ביטוח ותאונות דרכים ומייצג מבוטחים ונפגעים בתביעות פיצויים עקב תאונות דרכים. עו"ד אושיק אליהו מטפל במלוא ההליכים הנדרשים לצורך מימוש זכויות מבוטחים ונפגעים לקבלת פיצויים בגין נזקי גוף. משרד עורכי דין אושיק אליהו בעל ניסיון רב ומתמחה במימוש זכויות מבוטחים ונפגעי תאונות.

או השאירו פרטים

לייעוץ ראשוני חייגו 077-2705777 

.תודה, נציג יחזור אליך בהקדם