top of page

תביעה בגין תאונה ללא ביטוח צד ג'

תביעה בגין תאונה ללא ביטוח צד ג'

  • Facebook

דיני ביטוח -  15.4.23,   14:55

תמונה מתוקנת.jpg

ביטוח צד מקיף וצד ג' אינו חובה וזאת בניגוד לביטוח המחויב לעשות על פי חוק ונקרא "ביטוח חובה" יחד עם זאת נהיגה ללא ביטוח מקיף או צד ג' חושפת את הנוהג ברכב לנזקים רבים, שלעיתים עלולים להגיע למאות אלפי שקלים, ולזאת נהגים רבים אינם מודעים.   יש לכך פתרונות רבים שיכולים להגן עליכם ולהשיב לכם את הנזק שנגרם לכם במספר דרכים פשוטות, כל זאת ועוד במאמר הבא.

תביעה בגין תאונה ללא ביטוח צד ג' | משרד עורך דין אושיק אליהו

נהיגה ללא ביטוח צד ג'

 

בהיסח דעת של שנייה עלולה להתרחש תאונה, ולצערנו זה יכול לקרות גם אם אנו הנהגים הזהירים והטובים ביותר, בתאונה עלול להיגרם נזק לרכב שלנו או לרכב צד ג', כאשר צד ג' יגיש כנגדכם תביעה בגין תאונה ללא ביטוח צד ג', זאת אופציה אפשרית לחלוטין, במילים אחרות, נהיגה ללא ביטוח צד ג' משאיר אתם חשופים לתביעות משפטיות כאשר אתם תתבעו באופן אישי, על נזקים שלכאורה גרמתם בתאונת הדרכים.

 

אם נהגתם ללא ביטוח צד ג' אתם לא לבד ישנם נהגים רבים הנוהגים ללא ביטוח מתאים וזאת מסיבותיהם שלהם, לאחר התאונה מתעורר קושי כיצד להתמודד עם הנזקים שנגרמו לרכבנו ולרכב צד ג', אין זה סוף העולם, טיפול מקצועי וחד על ידי עורך דין העוסק בתביעות בגין תאונות דרכים ונזקי רכוש לרכב, יכול לא רק לחסוך לכם עשרות אלפי שקלים שנתבעים מכם, אלה גם לדאוג כי תקבלו את מלוא הנזקים שנגרמו לכם בתאונה.

התקשרו עכשיו לקבלת ייעוץ והכוונה משפטית – 077-2705777 משרדו של עורך דין אושיק אליהו, משרדנו מתמחה בתחום ויסייע עד לקבלת התוצאה הרצויה!

תאונה ללא ביטוח מקיף – מהי המשמעות ?

 

ביטוח מקיף מתייחס לרוב על כיסוי ביטוחי לנזק לרכוש שעלול להיגרם לרכבנו, במקרה של אירוע ביטוחי, וכן הביטוח צריך לכולל גם נזקים העלולים להיגרם לרכב צד ג', כך ועל פי הגדרתו ביטוח מקיף הינו המקיף והכולל את כלל נזקי הרכוש בשל תאונה למעט נזקי גוף שלכך ישנה פוליסה נפרדת הנקראת פוליסת ביטוח חובה.

 

תאונה בלי ביטוח בכלל - מה עושים ?

 

לקוחות רבים מגיעים למשרדנו וחוששים לאחר תאונת דרכים, כאשר מסתבר להם לאחר תאונת דרכים כי לא היה להם ביטוח בכלל ברכבם, לא צד ג' לא ביטוח מקיף ולא חובה.

 

צריך לעשות הפרדה ברורה מהחוק אם אתם נוסעים בלי ביטוח חובה, לבין נסיעה בלי ביטוח צד ג' או מקיף, אין קשר בין הדברים, גם אם לא היה ברשותם ביטוח בכלל !! זכותכם המלאה להתגונן אל מול תביעה אזרחית, לנצח בה, ואף לתבוע את הנזקים שנגרמו לכם, באופן מלא.

"צריך לעשות הפרדה ברורה מהחוק אם אתם נוסעים בלי ביטוח חובה, לבין נסיעה בלי ביטוח צד ג' או מקיף, אין קשר בין הדברים, גם אם לא היה ברשותם ביטוח בכלל !! זכותכם המלאה להתגונן אל מול תביעה אזרחית, לנצח בה, ואף לתבוע את הנזקים שנגרמו לכם, באופן מלא."

<<<     לייעוץ ראשוני חייגו 077-2705777     >>>

תאונה דרכים בה נגרמו נזקי גוף

 

במקרה של נזקי גוף או חלילה מוות נהג או אחד מהמעורבים בתאונת הדרכים, ללא קשר לאחריות או אשמתו של גורם כלשהו בתאונה, זכאי הנפגע בתאונת הדרכים לקבל פיצויי נזקי גוף מטעם ביטוח החובה של הנהג הפוגע. כך שגם אם לא היה לכם ביטוח חובה יש את מי לתבוע, על פי חוק פיצויים לנפגעי תאונות דרכים, חברות ביטוח חובה מחויבות לשלם עבור נזקי גוף, אך רשאיות לשמור על הסכום הסופי בהתאם לחומרת התאונה וסוג הנזק. ברור שאפשר לראות בכך מקור תשלום אפשרי עבור הרכב, כמו גם את כל העלויות בגין נזקי גוף, תביעות אלו מחברות הביטוח נחשבות למורכבות לכן חשוב מאוד לפנות לעורך דין העוסק בתחום תאונות הדרכים, אשר ידע לתת לכם את ההכוונה הטובה ביותר אל מול חברות הביטוח.

תביעה בגין תאונה ללא ביטוח -  שאלות נפוצות

נכנסו ברכב שלי ואין לי ביטוח 

 

הביטוח כמו גם "התאונה לא הייתה באשמתי", אם כך המצב אתם יכולים להשיג פיצוי הולם כנגד הנזקים שנגרמו לכם בתאונה, או להדוף כל תביעה נגדכם. כך שהרכב והנהג האשם בתאונה וחברת הביטוח שלו הם אלו שנושאו בנזקים בפעול, נגדם יש להגיש תביעה משפטית מאורגנת ומקצועית.

 

ומדוע יש חשיבות לתביעה משפטית מקצועית ? כי הצד ג' וחברת הביטוח ישלחו לבית המשפט עורך דין מקצועי שלא יעשה לכם חיים קלים ולו אל מולכם יתרון משפטי אדיר והסיכוי שתפסיקו ללא ייצוג ותביעה משפטית מקצועית הם גבוהים, לכן חשוב ואף הכרעי להתייעץ עם עורך דין העוסק בתחום שידע לנווט את התיק שלכם להצלחה ללא פשרות.

 

חשוב לציין כי גם אם ברשותם כרגע את הסכום לתיקון הרכב, אתם לא חייבים לעשות כך, יש להכין דוח שמאי ולהמתין לקבלת סכום הפיצוי מחברת הביטוח של הרכב הפוגע, אז ובזמנכם לתקן את הרכב.

נכנסתי ברכב אחר – יכולים לתבוע אותי?

 

כאשר אנחנו אלו שגרמו נזק לרכב אחר, בעל אותו רכב עלול לתבוע אותנו בתביעת נזיקין כמובן שהטל להוכיח על עליו, כפתגם חז"ל "המוציא מחברו עליו הראיה" (הוכחת רשלנות וקביעת גובה הנזק).

 

אם יש לנו ביטוח צד ג' או ביטוח מקיף הכולל ביטוח צד ג', בעל הרכב הנפגע יכול לתבוע ישירות את חברת הביטוח שלנו, במצב זה חברת הביטוח בעצמה תטפל באירוע.

פגעתי ברכב ואין לי ביטוח

 

אם לאחר קבלת תביעה, רצוי לפנות לייעוץ משפטי יחד עם התביעה וצירופיה. אם יש צילומים של מיקום הרכב בזירת התאונה לאחר התאונה, עוד לפני הזזת הרכב, מדובר בראיה שיכולה להצביע על הרכב שגרם לתאונה, ולכן חשוב מאוד לבצע צילומים בזירת התאונה ומיד לאחר התאונה.

 

מומלץ לצלם את החלקים הפגועים של הרכב המעורב בתאונת הדרכים ולהתבונן בכך ניתן לגלות איזה נהג גרם לתאונה. דבר חשוב נוסף הוא לוודא שיש עדים לתאונה ושכמה שיותר עדים יוכלו להעיד על מה שקרה, איך זה קרה ואיזה נהג היה אחראי למה שקרה.

הנהג הפוגע מתנער מאחריות

 

סוגיית האשמה, אם כן, מהווה לעיתים מכשול של ממש בדרך לקבלת כספי פיצויים לאחר תאונה בגינה נגרם נזק לרכב.

 

אולם לא פעם, מגיעים מקרי מחלוקת מסוג זה אל בין כותלי בתי המשפט השונים בישראל, ושם נסיבות התאונה ישחקו את התפקיד המרכזי ביותר. לכן, כל הוכחה וראיה הינה קריטית בדרך לקבלת הכספים. יכולה להיות זו תמונה מצולמת של הנזק הנגרם למכונית או לאדם, עדויות של אנשים אחרים וכן הלאה. בית המשפט ידון במקרה, ויחליט לגבי סוגיית האשמה על סמך אלה. לעיתים, הפתרון יובא רק. רצוי להתייעץ עם עורך דין מומחה בתחום.

תביעה בגין תאונה ללא ביטוח - כיצד עו"ד יכול לסייע

משרדנו בעל ניסיון רב שנים תוך ייצוג באלפי תיקים ומקרים שונים של תאונות דרכים בניהם גם לקוחות רבים ללא ביטוח משרדנו ועורך הדין אושיק אליהו בפרט הינו עורך דין תאונות דרכים מומלץ על ידי לקוחות רבים אשר זכו לפיצוי מרבי וקבלת זכויות מלאות, תוך ליווי משפטי מקצועי אישי לאורך כל הדרך אתם מוזמנים ללחוץ כאן ולקרוא ביקורות על המשרד של לקוחות מרוצים.

אולי יעניין אותך :

או השאירו פרטים

לייעוץ ראשוני חייגו 077-2705777 

bottom of page