top of page
עורך דין תאונת אופנוע | מובילים בפיצוי מקסימלי בתאונת אופנוע ! עו"ד אושיק אליהו

תאונת אופנוע

אופנוע הינו כלי תחבורה נוח ויעיל במיוחד במדינתנו הקטנה ועמוסת פקקים, פעמים רבות נהגים רבים מוכנים לוותר על הנוחות שבכלי רכב על ארבע, ולעבור לאופנוע על להימנע מבזבוז זמן יקר בדרכים, וזאת חרף הסיכונים, במקרה של תאונת אופנוע זכאי הנפגע לפיצוי מלא וחשוב להבין ולדעת מהן הזכויות המגיעות לאותו כל זאת במאמר הבא.

מה ייחודי בתאונת אופנוע

רוב האופנועים והקטנועים בישראל מבוטחים בחברת ביטוח המכונה "הפול" זאת למעשה חברה ביטוח, המורכבת מכל חברות הביטוח יחדיו באחוזים שונים, הפול הוקם על מנת, למזער ולחלק את הסיכון בין חברות הביטוח השונות, ובמקביל לאפשר לנהגי כלי רכב דו גלגלים להיות מבוטחים ללא סירוב מגוף ביטוחי.

 

יש לציין כי תאונת אופנוע שלעצמה הינה בעלת אופי ייחודי כאשר הפוליסה הניתנת לבעלי רכב דו גלגלי שונה מפוליסת ביטוח חובה הניתנת לכלי רכב רגיל, ובעלת משמעיות משפטיות רבות, שללא עזרתו וטיפול של עורך דין תאונות אופנוע הבקיא בתחום, עלול להישאר מי שנפגע בתאונת אופנוע להשאיר עם פיצוי חבר למצער, וללא פיצוי כלל במקרים אחרים, לכן מומלץ ומיד אחרי קרות התאונה להתייעץ עם עורך דין תאונת אופנוע המכיר את רזי המקצוע ובעל ניסיון ומיומנות.

תאונת אופנוע ללא ביטוח

מה עושים כאשר האופנוע לא היה מבוטח בביטוח חובה ועבר תאונת דרכים, נראה כי לנפגע בתאונת הדרכים לא נותרו לנפגע את מי לתבוע, האומנם? התובע אכן לא יוכל לתבוע את נזקיו על פי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים, אך הוא יוכל לתבוע את נזקיו דרך פקודת הנזיקין, ויהיה עליו להוכיח את תביעתו בבית המשפט, הן לעניין האחריות והן לעניין גובה הנזקים שנגרמו לו, במילים אחריות אין אחריות מוחלטת וקבלת פיצוי בכל מקרה, אלא על התובע לשכנע את בית המשפט שמי שגרם לתאונה ולנזקיה הוא הרכב הפוגע תוך עבירת תנועה על פי או הפרת חובה חקוקה.

כמו ככול שיבקש התובע להוכיח את הקשר בין תאונת האופנוע לבין נזקיו יצטרך להצטייד בחוות דעת רפואית מטעמו, כמו כן לבנות אסטרטגיה נכונה על מנת לקבל את מקסימום הפיצוי המגיע לו, מפה החשיבות העליונה לשכור את שרותיו של עורך דין תאונות אופנוע, שכן ניהול תביעה מורכבת מאין זו בצורה נכונה יכולה להשאיר את התובע ללא פיצוי כלל וככול הנראה הפסד של מאות אלפי שקלים.

תאונת אופנוע ללא ביטוח

החברת הביטוח הינו גוף מאורגן ומסודר, אשר מחזיק באמתחתו סוללת מומחים רפואיים שרבות הפעמים קובעים נכויות נמוכות על מנת למזער נזקים לחברת הביטוח לכן בכל מקרה בו מקבלים מכתב הדוחה את תביעתם מחברת הביטוח, משרדנו בעל ניסיון רב בהתמודדות מול חברות הביטוח ויפעל בכל המרץ על מנת שתקבלו את מלוא תגמולי הביטוח המגיעים לכם בשל תביעת תאונות אישיות, במהירות ובמקצועיות האפשרית. 

מה עושים כאשר האופנוע לא היה מבוטח בביטוח חובה ועבר תאונת דרכים, נראה כי לנפגע בתאונת הדרכים לא נותרו לנפגע את מי לתבוע, האומנם? התובע אכן לא יוכל לתבוע את נזקיו על פי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים, אך הוא יוכל לתבוע את נזקיו דרך פקודת הנזיקין, ויהיה עליו להוכיח את תביעתו בבית המשפט, הן לעניין האחריות והן לעניין גובה הנזקים שנגרמו לו, במילים אחריות אין אחריות מוחלטת וקבלת פיצוי בכל מקרה, אלא על התובע לשכנע את בית המשפט שמי שגרם לתאונה ולנזקיה הוא הרכב הפוגע תוך עבירת תנועה על פי או הפרת חובה חקוקה.

 

כמו ככול שיבקש התובע להוכיח את הקשר בין תאונת האופנוע לבין נזקיו יצטרך להצטייד בחוות דעת רפואית מטעמו, כמו כן לבנות אסטרטגיה נכונה על מנת לקבל את מקסימום הפיצוי המגיע לו, מפה החשיבות העליונה לשכור את שרותיו של עורך דין המתמחה בתאונות אופנוע, שכן ניהול תביעה מורכבת מאין זו בצורה נכונה יכולה להשאיר את התובע ללא פיצוי כלל וככול הנראה הפסד של מאות אלפי שקלים.

מה לעשות לאחר תאונת אופנוע 

1. חשוב מאוד לתעד ולרשום את שמות כל הנהגים וכלי הרכב המעורבים בתאונת האופנוע, ככול ניתן יש לצלם תמונות ממקום האירוע, ואת שמות העדים אשר ראו את התאונה, שאלו בתורם כאשר יצטרכו להעיד על התאונה יוכלו לתמוך בגרסה שלך.

2. יש לקבל כלל שמות הנהגים המעורבים בתאונה כולל כתובת פרטים אישים ומספר תעודת זהות, וחשוב לצלם את פרטי הפוליסה והחברת ביטוח שביטחה אותם, ככול ולא ניתן לאסוף פרטים אלו עקב פינוי לבית החולים או מצב של העדר הכרה מיד לאחר התאונה.

3. יש לפנות למשטרה על מנת לקבל את התיעוד שהמשטרה עשתה בזמן אמת ממקום התאונה.

4. על מנת להוכיח את הקשר הסיבתי בין תאונת האופנוע לנזקים שנגרמו חשוב לפנות לטיפול רפואי קרוב ככול הניתן לזמן התאונה ומיד לאחריה, כמו כן יש לספר לגורם הרפואי שהפגיעות נגרמו עקב תאונת אופנוע, ואלו יקבלו תיעוד במסמכים הרפואיים.

 

5. ככול והמשטרה לא הייתה מעורבת מיד לאחר התאונה, יש לפנות למשטרה על מנת לקבל אישור משטרה בדבר התאונה 

כמו כן חשוב לשמור כל קבלה או הוצאה שנגרמו עקב התאונה לרבות הוצאות רפואיות, נסיעות, ציוד רפואי, תרופות ועוד. 

6. מיד לאחר התאונה יש לפנות לעורך דין תאונות אופנוע המתמחה בניהול תיקים מסוג זה, על מנת לקבל הדרכה צמודה כיצד לפעול בכל שלב ושלב לרבות הכוונה לאיזה סוגי רופאים כדי לפנות, אורתופד, רופא פנימי, נירולוג ועוד.

 

תביעה תאונת אופנוע

כאשר מתרחשת תאונת אופנוע, על הנפגע בתאונה, לתבוע את פוליסת ביטוח החובה, אשר ביטחה את האופנוע, ישנן פוליסות רבות אשר של חברת הפול אשר מפחיתות סכום משמעותי בשל השתתפות עצמית, סכום המתקרב לעיתים לעשרות אלפי שקלים, לכן חשוב לפנות לעורך דין תאונות אופנוע על מנת שידע לנהל משא ומתן מתוך ידע והבנה שרכש במשך שנים, שכן במקרה בו מחליטים לפנות לבד לחברת הביטוח, היא יכולה לנצל זאת ולהפחית את מלוא סכום ההשתתפות העצמית מהמבוטח.

עורך דין תאונות אופנוע ידע בדיוק באיזה שלב משא והמתן מוצא מול חברת הביטוח, ויש לפנות לבית המשפט על מנת שיכריע בתיק לאחר מינוי מומחה מטעמו.

 

כיצד נקבע הפיצוי בתאונת אופנוע

עורך הדין תאונת אופנוע יגיש תביעה מסודרת, ומנומקת משפטית על הפיצוי המגיע לנפגע בתאונת האופנוע, אשר לה תצורף בקשה מפורטת על מינוי מומחה מטעם בית המשפט, בתחומי רפואה שונים וזאת בהתאם לאסטרטגיה שבחר להפעיל בתיק ועל מנת למקסם את הפיצוי שיגיע לנפגע בתאונה.

מהו הרכיב העיקרי לפיצוי כאשר מתרחשת תאונת אופנוע 

 

ההיגיון הבריא אומר שככול הפגיעה יותר חמורה בתאונת אופנוע כך גם הפיצוי שמגיע לנפגע, ואכן הם הדברים, כלומר ככול שנקבעת לנפגע נכות זמנית או קבועה גבוהה יותר, כך יגדל הפיצוי אותו יקבל מחברת הביטוח שביטחה את האופנוע בביטוח חובה. הרכיב המשמעותי ברוב התביעות בגין תאונות דרכים לרבות תאונות אופנוע, הוא רכיב הפסד השתכרות עתידי, היוצא מנקודת הנחה, שככול שהנכות גבוהה יותר כך יתקשה הנפגע להתפרנס משכר שיכל לקבלו אלמלא היה נפגע בתאונה.

 

מתי מגישים תביעה לאחר תאונת אופנוע

את התביעה לבית משפט יש להגיש לאחר שהנזק מתגבש, כלומר אין עוד שינויים במצבו של הנפגע בתאונת האופנוע, ובמרבית המקרים התגבשות הנזק מתרחשת כשנה מיום התאונה, לכן ובמשך תקופה זו חשוב ואף הכרחי להמשיך בטיפולים ומעקב רפואי צמוד, אשר זה ינתר את מצב הפגיעה וחומרתה, יש לדעת לאיזה רופאים לגשת ואיזה בדיקות לבצע, על מנת שהתיעוד הרפואי יהיה רחב וישקף בצורה ברורה את הנזק שנגרם, היוועצות וליווי של עורך דין תאונות דרכים הבקיא גם בתאונות אופנוע, יכולה להעלות את הסיכויים שתפעלו נכון ותגדילו את הפיצוי שמגיע לכם.

מדוע חשוב לפנות לעורך דין תאונות אופנוע

במידה ועברתם תאונת אופנוע אשר גרמה  לכם נזקי גוף בכל רמה שהיא, מומלץ לפנות לעורך דין תאונת אופנוע, אשר ינהל את התביעה בשמכם וכמובן ישרת את האינטרסים שלכם בצורה הטובה ביותר עד לקבלת פיצוי מלא, חשוב להדגיש כי פניה עצמונית לחברת הביטוח, אשר מיומנת בעשרות מונים מי שלא ניהל עמה משא ומתן מתוך ניסיון וידע בתאונות דרכים לרבות תאונת אופנוע יכולה להותיר אתכם למצער אם פיצוי חלקי וחמור מכך ללא פיצוי בכלל.

אתם מוזמנים לפנות למשרדנו עוד היום ועורך דין תאונות אופנוע ילווה אתכם תוך מתן השרות המקצועי האישי והטוב ביותר עד לקבלת הפיצוי המקסימלי וללא פשרות. לתחומי עיסוק נוספים של משרדנו לחץ כאן.

אולי יעניין אותך :

או השאירו פרטים

לייעוץ ראשוני חייגו 077-2705777 

.תודה, נציג יחזור אליך בהקדם

bottom of page